Kultura i styl

Jedź do Tajlandii, a dostaniesz nową twarz. W prezencie od rządu

Kultura i styl

Tajlandia da ci nową twarz
Thailand Extreme Makeover"Możesz wygrać wycieczkę, która zmieni Twoje życie na zawsze" - zachęca Tajlandzka Organizacja Turystyczna

"Wszystko co musisz zrobić, to kliknąć, a pozostaniesz na zawsze młoda" - tak Tajlandzka Organizacja Turystyczna zachęca do odwiedzin w swoim kraju. Chodzi o konkurs "Thailand Extreme Makeover", w ramach którego cudzoziemki dostaną szansę na nową twarz. Kobiety mogą wygrać operację plastyczną, a także luksusowe wakacje. 7 maja jury ogłosi nazwiska trzech finalistek.

Lifting twarzy dla cudzoziemek to tak naprawdę promocja Tajlandii. Pomysł konkursu "Thailand Extreme Makeover" wyszedł bowiem od rządowej Tajlandzkiej Organizacji Turystycznej, która chce zwiększyć liczbę tzw. turystów medycznych.

Dlatego - dzięki "Thailand Extreme Makeover" - cudzoziemki mogą wygrać darmową operację plastyczną, a także miesięczne luksusowe wakacje. "Wystarczy kliknąć, aby za darmo otrzymać operację twarzy i zmienić swoje życie na zawsze" - zachęcają pomysłodawcy na specjalnej stronie internetowej.

Dla kobiet w wieku od 25 do 45 lat

W konkursie mogą wziąć udział kobiety z całego świata, w wieku od 25 do 45 lat, które nie mają kłopotów ze zdrowiem i nie były wcześniej karane. Podczas rejestracji trzeba dołączyć cztery swoje zdjęcia, a także pisemnie uzasadnić, dlaczego tak bardzo pragnie się metamorfozy.

W konkursie mogą wziąć udział kobiety w wieku od 25 do 45 lat, które wyślą swoje zdjęciaThailand Extreme Makeover

7 maja jury, składające się m.in. z chirurgów i ekspertów, ogłosi nazwiska trzech kobiet, które zostaną zaproszone do Tajlandii. Będą musiały opowiadać przed kamerami o swoich odczuciach podczas wizyty, a Tajlandzka Organizacja Turystyczna zastrzega sobie prawo do wykorzystywania ich imion i nazwisk oraz zdjęć "przed" i "po" w kampaniach promocyjnych kraju.

Dodatkowo, uczestniczki konkursu będą poddane ocenie internautów - ta, która zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. dolarów.

Walka o tytuł lidera

Dzięki nagranym przy okazji materiałom promocyjnym, urząd turystyki chce przyciągnąć więcej turystów medycznych, bo w ub.r. ich liczba zmalała o 40 procent - do ok. 1,2 miliona osób. To stanowi 10 proc. światowego przepływu pacjentów międzynarodowego rynku medycznego, ale jednocześnie ten spadek - spowodowany niepokojami politycznymi i społecznymi w kraju - odebrał Tajlandii tytuł lidera w regionie tego typu turystyki.

7 maja jury konkursu ogłosi nazwiska trzech kobiet, które zostaną zaproszone na lifting do TajlandiiThailand Extreme Makeover

Tajlandia walczy o niego z Malezją i Koreą Południową, bo np. Indie, gdzie rząd nie wspiera tej części gospodarki, przestały się w ogóle liczyć.

- Tajlandia jest głównym ośrodkiem turystyki medycznej w Azji, posiada doskonałych lekarzy, pielęgniarki, usługi i urządzenia do zabiegów kosmetycznych. Kobietom z całego świata dajemy więc szansę nie tylko na pozostanie na zawsze młodą, dzięki tajlandzkim chirurgom, ale sprawdzenie, że ich renoma jest prawdziwa - zachęca Thawatchai Arunyik z Tourism Authority of Thailand.

Autor: am//gak / Źródło: CNN, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Thailand Extreme Makeover

Pozostałe wiadomości