Kraków

Podejrzanego o morderstwo z użyciem maczety FBI zatrzymało w Chicago

Kraków

Mężczyzna jest podejrzany o udział w morderstwie
Julita Ślusarczyk, Grzegorz Głupczyk | TVN24 KrakówTo FBI ustaliło, że Paweł Ch. przebywa w Chicago

Paweł Ch. został w czwartek został deportowany do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie aresztowano go po wspólnej akcji FBI, ICE i polskiej policji. Mężczyzna jest podejrzany o udział w morderstwie, do którego doszło w w marcu ubiegłego roku w Krakowie.

Podejrzany miał 14 marca 2013 roku, wraz z trzema innymi osobami zaatakować mężczyznę nożami i maczetami, co spowodowało jego śmierć.

Międzynarodowa akcja

25-latka zatrzymano na terytorium Stanów Zjednoczonych. Jak informuje ambasada USA, został on już deportowany do Polski. – Wczoraj przekazano go w ręce polskiej policji na lotnisku Fryderyka Chopina – czytamy w komunikacie.

To FBI ustaliło, że Paweł Ch. przebywa w Chicago i tam właśnie dokonało aresztowania na podstawie listu gończego wystawionego przez polskie organy ścigania wydanego w sierpniu ubiegłego roku.

- Paweł Ch. Był poszukiwany przez Federalne Biuro Śledcze, Biuro Imigracji i Kontroli Celnej oraz Komendę Główną Policji – zdradza ambasada Stanów Zjednoczonych.

Zabójstwo w Nowej Hucie

Zaraz po tym, jak w marcu w Nowej Hucie znaleziono martwego 21-latka, ranionego nożami i maczetami, policjanci zatrzymali kilku mężczyzn.

CZYTAJ WIĘCEJ

- Na tym etapie zebrany materiał nie pozwolił na przedstawienie im zarzutów – tłumaczy małopolska policja. W trakcie prowadzonego pod nadzorem prokuratury postępowania trwało zbieranie dowodów, ustalanie świadków, odtwarzanie przebiegu zdarzenia i typowanie sprawców.

To właśnie śledczy ustalili. że 20-latka pobiło 4 mężczyzn. - Doszło do niego na tle nieporozumień towarzyskich – opisuje Mariusz Ciarka rzecznik małopolskiej policji.

22 kwietnia został zatrzymany 24-letni mieszkaniec Nowej Huty. Mężczyzna usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym i odbywa już karę pozbawienia wolności.

Ostatnie zatrzymania

Jak informowaliśmy na tvn24.pl dwóch innych sprawców zebrany materiał dowodowy pozwolił zatrzymać w grudniu ubiegłego roku. Obaj są mieszkańcami Nowej Huty. 23-latek usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Podejrzany był już notowany wcześniej za uszkodzenie mienia. 27-latek natomiast usłyszał zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym oraz posiadania broni bez zezwolenia.

- Deportowany w czwartek 25-latek był ostatnim podejrzanym w tej sprawie – podsumowuje Mariusz Ciarka.

20-latek zmarł mimo reanimacji
20-latek zmarł mimo reanimacjiTVN24 Kraków

Do śmiertelnego pobicia 21-latka doszło na osiedlu Szkolnym w krakowskiej Nowej Hucie:

Mapa Targeo

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały.Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: koko,just/roody / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KPP Małopolska

Pozostałe wiadomości