Leżajsk: kierujący skuterem obciął rowerzyście dłoń. Policja zatrzymała podejrzewanego 43-latka z tasakiem

Autor:
wini
Źródło:
PAP
Leżajsk (Podkarpacie)
Leżajsk (Podkarpacie)Google Earth
wideo 2/4
leżajsk

21-latek zakładał łańcuch w swoim rowerze, gdy podjechał do niego mężczyzna na skuterze i obciął rowerzyście dłoń tasakiem – podała rzeszowska prokuratura. 43-latek został zatrzymany we wtorek, prawdopodobnie w środę usłyszy zarzuty.

Do makabrycznego zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w Leżajsku (Podkarpacie). Jak ustaliła prokuratura, "do 21-letniego rowerzysty, który próbował założyć łańcuch w swoim rowerze, na skuterze podjechał 43-letni mężczyzna". To on - według śledczych - obciął 21-latkowi lewą dłoń, po czym oddalił się w nieznanym kierunku.

- Pokrzywdzony ani nie rozpoznał napastnika, ani nie wskazał powodu ataku, ale to była wstępna rozmowa, gdyż na chwilę obecną przebywa on w szpitalu specjalistycznym w Krakowie. Tam prawdopodobnie jest podejmowana próba przyszycia dłoni – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Krzysztof Ciechanowski.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zarzuty w środę

43-letni Marek T. został zatrzymany we wtorek rano. Jest mieszkańcem powiatu leżajskiego. - Przy zatrzymanym ujawniono prawdopodobne narzędzie przestępstwa – dodał rzecznik rzeszowskiej prokuratury. Według śledczych, jest to tasak.

Jak zaznaczył prokurator, najprawdopodobniej w środę Markowi T. zostanie postawiony zarzut spowodowania "ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci kalectwa". - To jest zbrodnia zagrożona karą pozbawienia wolności nie krótszą niż trzy lata – wyjaśnił rzecznik.

Prokuratura zamierza także wystąpić o trzymiesięczny areszt tymczasowy. 

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości