Ze świata

Ze świata

Francja i Niemcy chcą odbudować system bankowy w Donbasie

Francja i Niemcy omawiają z Ukrainą warianty odbudowy systemu bankowego w Donbasie, by umożliwić wypłatę świadczeń społecznych mieszkańcom tego regionu - informuje w środę dziennik "Wiedomosti", powołując się na dwóch europejskich dyplomatów.

Kłopotliwe wakacje w Hiszpanii. Przez strajk na lotniskach

W całej Hiszpanii kontrolerzy ruchu lotniczego kontynuują w środę strajk, po dwie godziny rano i po południu, w związku ze sporem z zarządzającą lotniskami firmą o kary wymierzone za strajk z roku 2010. Nie odnotowano na razie dużych opóźnień w lotach.

Awantura o TTIP w europarlamencie. Głosowanie i debata odwołane

Planowane na środę debata i głosowanie w Parlamencie Europejskim nad wytycznymi w sprawie negocjacji umowy handlowej UE-USA zostały odwołane, ponieważ do projektu rezolucji zgłoszono ponad 200 poprawek. Decyzja ta wzbudziła ostre protesty skrajnej lewicy, prawicy i Zielonych.

2 mln zł za obraz Malczewskiego. "To świetny, rekordowy, wynik"

Obraz Malczewskiego „Lekcja Historii”, dzieło najwyższej klasy kolekcjonerskiej i muzealnej, został wylicytowany na aukcji Polswiss Art za 1 650 tys. zł. To świetny, rekordowy, wynik - powiedziała PAP Marzena Karpińska po zakończonej późnym wieczorem we wtorek aukcji.

Putin z wizytą we Włoszech. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W środę w TVN24 Biznes i Świat będziemy śledzić wizytę Władimira Putina we Włoszech. Przedstawiciele pracodawców i pracowników będą dyskutowali na naszej antenie o podwyżce płacy minimalnej. Zastanowimy się także, jak będą wyglądały transatlantyckie loty przyszłości.

Koniec z obawami o zbyt duży bagaż podręczny. Jest nowy standard

Osoby podróżujące samolotem przed lotem zawsze zadają sobie to pytanie: czy mój bagaż podręczny zmieści się w półce nad siedzeniem? Teraz z pomocą przychodzi Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). Organizacja ogłosiła właśnie nowy standard dla wielkości bagażu podręcznego i liczy, że zaakceptuje go większość linii lotniczych.

Grecka alternatywa "niewystarczająca". Kolejna odrzucona propozycja

- Przedłożone przez Grecję nowe propozycje reform są niewystarczające, by osiągnąć porozumienie w sprawie dalszej pomocy dla Aten - poinformowali przedstawiciele Unii Europejskiej. Dziś rząd w Atenach złożył alternatywną propozycję, która trafiła do europejskich kredytodawców. Zdaniem agencji Bloomberga propozycje spisano na trzech stronach.

Wielki bank tnie zatrudnienie. Bez pracy 50 tys. osób

HSBC planuje zwolnić 50 tys. pracowników na całym świecie - poinformował w oświadczeniu prezes banku Stuart Gulliver. W wyniku takiej decyzji pracę straci 7 proc. wszystkich pracowników największego europejskiego banku.

Spadki na Wall Street. Przez widmo podniesienia stóp procentowych

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła umiarkowane spadki. Po dobrych danych z rynku pracy w USA pod koniec ubiegłego tygodnia, w centrum uwagi pozostają spekulacje na temat polityki Fed oraz tego, czy poprawa w gospodarce zrekompensuje skutki oczekiwanej w tym roku podwyżki stóp procentowych.

Grecja zmierza do bankructwa. Ateny odrzuciły ofertę pomocy

Wierzyciele Grecji zaproponowali Atenom rozszerzenie programu pomocowego do końca marca 2016 roku w zamian za cięcia emerytur oraz podwyżki podatków. Grecki premier Aleksis Cipras odrzucił tę propozycję - podaje „The Wall Street Journal”.

Islandia żegna się z kryzysem. Ale za darmo kapitału nie wypuści

Islandia ogłosiła w poniedziałek strategię stopniowego znoszenia ograniczeń dotyczących przepływu kapitałowych. Aby zapobiec ucieczce kapitału, wyspa wprowadzi 39 proc. podatek dla zagranicznych banków, które chcą zabrać z kraju zamrożone dotąd aktywa z trzech upadłych islandzkich banków.

Polska będzie współpracować ws. dostaw energii elektrycznej

13 europejskich państw, w tym Polska, podpisało w poniedziałek deklarację polityczną w sprawie współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej w ramach europejskiego rynku wewnętrznego - poinformowały unijne służby prasowe.

Najdroższy rozwód świata. Rosjanka domaga się 7,5 mld dolarów

Natalia, była już żona rosyjskiego miliardera Władimira Potanina twierdzi, że po rozwodzie należy się jej połowa majątku, czyli 7,5 mld dolarów. Biznesmen jest udziałowcem koncernu Norylski Nikiel, jednego ze światowych potentatów w produkcji metali. Obecnie kobieta otrzymuje co miesiąc 250 tys. dolarów alimentów, ale uważa, że to za mało.