Ze świata

Ze świata

Gigantyczna akcja. Nestle zniszczy makaron wart 50 mln dolarów

50 mln dolarów będzie kosztować zniszczenie partii makaronów błyskawicznych marki Maggi, których sprzedaży zakazano w Indiach - poinformował koncern Nestle. Według indyjskiej służby kontroli żywności (FSSAI), makaron był groźny dla zdrowia, ze względu na zbyt wysoki poziom ołowiu. Koncern zaprzecza tym zarzutom.

Grecki premier ostro: Próbują nas udusić i upokorzyć

Premier Grecji Aleksis Cipras zapowiedział, że będzie przeciwstawiał się próbie "upokorzenia" jego rządu przez międzynarodowych wierzycieli, którzy wyłącznie z przyczyn politycznych domagają się od Aten jeszcze większych cięć wydatków.

"Priorytetem jest ratowanie strefy euro"

Priorytetem dla Komisji Europejskiej jest ratowanie strefy euro; oczekuje się, że Grecja przyjmie ofertę KE ws. rozwiązania jej problemów finansowych przed końcem czerwca, aby uniknąć bankructwa - powiedział unijny komisarz Guenther Oettinger we wtorek w Warszawie.

Tajemnice Stonehenge. Co kryje w sobie kamienny krąg?

Taka okazja zdarza się niezwykle rzadko. Ekipa TVN24 Biznes i Świat dostała zgodę na wejście z kamerą do wnętrza kamiennego kręgu w Stonehenge. Jedna z najbardziej tajemniczych budowli megalitycznych wciąż wzbudza ogromne emocje. O tajemniczym starożytnym Stonehenge opowiada nasz reporter Maciej Woroch.

Rosja wraca do systemu TIR. Przez naciski Kazachstanu

Rosja przywróciła w pełnym zakresie funkcjonowanie na swoim terytorium konwencji celnej o międzynarodowych przewozach drogowych z zastosowaniem karnetów TIR (znanej jako konwencja TIR) - poinformował we wtorek rosyjski dziennik "Kommiersant".

Grecja jedną nogą stoi nad przepaścią. Dramat w trzech aktach

Grecki premier Aleksis Cipras doszedł do władzy w styczniu tego roku obiecując rodakom lek, który uzdrowi kurczącą się gospodarkę, zmniejszy ogromne bezrobocie i wyciągnie tysiące obywateli z ubóstwa. Pięć miesięcy później, zadłużona Grecja jedną nogą stoi nad przepaścią, a nadzieje, że ktoś wyciągnie do niej pomocną dłoń z każdym dniem gasną coraz bardziej. Jeżeli Grecja nie dogada się z przywódcami UE, krajowi grozi bankructwo.

Niebo warte miliardy i gospodarcze odrodzenie rządu. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Na paryskim lotnisku Le Bourget rozpoczął się w poniedziałek 51. międzynarodowy salon lotniczy. Prym wiodą tam Airbus i Boeing, ale wśród wystawców znaleźli się i mniejsi producenci m.in. z Polski. Dziś w TVN24 BiŚ będziemy komentowali zmiany w rządzie Ewy Kopacz: sprawdzimy, czy nowe twarze, które poznaliśmy wczoraj, odbudują zaufanie do tego gabinetu.

Niemcy będą pobierać opłaty za drogi. Brukseli nic do tego

Niemiecki minister transportu Alexander Dobrindt zakwestionował w poniedziałek prawo Komisji Europejskiej do decydowania o uchwalonych przez parlament w Berlinie opłatach za korzystanie z niemieckich dróg przez kierowców samochodów osobowych z zagranicy.

Chińskie wesele. Odstrasza, bo za dużo kosztuje

Jeszcze do niedawna chińska tradycja nakazywała, aby panna młoda miała na sobie czerwoną suknię ślubną, bo to kolor sukcesu, a datę uroczystości ustalał astrolog. Czasy się jednak zmieniają i Chińczycy szczęścia już nie muszą sobie wróżyć, chcą je sobie kupić. Ale świecące pierścionki, profesjonaliści od organizacji wesela i sesja zdjęciowa to koszt kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Materiał z programu "Fakty z Zagranicy".

Eurostat: UE ograniczyła emisje CO2 o 5 proc.

Emisja dwutlenku węgla z paliw kopalnianych spadła w ubiegłym roku w UE o 5 proc. w porównaniu z 2013 r. - podał w poniedziałek Eurostat. Polsce udało się osiągnąć nieco lepszy wynik w redukcji emisji, niż wynosi średnia unijna.

Imigranci przelewają miliardy do ojczyzn. Najwięcej Polacy

Imigranci zarobkowi w Europie przelali w 2014 r. ponad 109 mld dolarów do krajów swojego pochodzenia - poinformował w poniedziałek Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Rolnictwa. Wśród krajów w Europie, przodujących pod względem otrzymywania przekazów, jest Polska.

Disney królem społecznościówek. Bo wykorzystuje zaangażowanie matek

Disney wyławia z sieci mamy-blogerki i wykorzystuje je w swojej machinie promocyjnej. Dzięki tysiącom tweetów, zdjęć na Instagramie i dziesiątkom postów na blogach, bajkowy biznes kręci się jeszcze szybciej. A inne firmy podpatrują u Disneya, jak przekuć zaangażowanie klientów w zyski.

Indonezja przygotowuje się do Ramadanu. Sprzedawcy liczą zyski

Tłumy w sklepach odzieżowych, kolejki przy stoiskach z żywnością - tak Indonezja kończy przygotowania do Ramadanu. Ten najważniejszy dla muzułmanów miesiąc zaczyna się w czwartek. Tegoroczny Ramadan zbiegł się ze skokiem inflacji i rosnącymi cenami w sklepach. Sprzedawcy spodziewają się trzykrotnego zwiększenia obrotów. W Indonezji żyje najwięcej muzułmanów na świecie.

Odzież i elektronika potanieją. Urosną ceny produktów z ropy

W czerwcu br. odnotowano wzrost Wskaźnika Przyszłej Inflacji (WPI), prognozującego z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług - wynika z danych Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Nie oznacza to jednak pojawienia się presji inflacyjnej.

Nowe rozdanie w rządzie. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat będziemy śledzić informacje w sprawie zmian w polskim rządzie. Powiemy o planach wojskowych Stanów Zjednoczonych w Europie Wschodniej. Ponadto, poinformujemy o najnowszych przypadkach wirusowego schorzenia dróg oddechowych (MERS). Przyjrzymy się także wyborom prezydenckim za Oceanem oraz największym na świecie targom lotniczym odbywającym się w Paryżu.

"Rosną podziały między między Europą a USA". Giganci energetyki wracają do Putina

Szefowie takich firm, jak BP, Royal Dutch Shell i Total oraz inni wpływowi menedżerowie koncernów energetycznych będą uczestniczyć Międzynarodowym Forum Gospodarczym w Petersburgu - informuje "The Moscow Times". Przedstawiciele tych firm wezmą w nim udział pomimo nadal obowiązujących zachodnich sankcji, które zakazują m.in. prowadzenia z Rosją inwestycji w sektorze energetycznym.

"Antypolska" encyklika. Papież uderza w węgiel

O nowej encyklice papieża Franciszka nt. ekologii w Watykanie już mówi się "antypolska" - ustaliła "Rzeczpospolita". Polska jest w pierwszej "20" państw i w ścisłej czołówce krajów UE, które emitują najwięcej CO2. A ten uważany jest za głównego sprawcę ocieplenia klimatu, co przynosi coraz częstsze powodzie, susze i inne katastrofy.