Ze świata

Ze świata

Cenzura? Większość Rosjan nie ma nic przeciwko

82 proc. Rosjan, uważa że państwo powinno cenzurować dzieła artystów uważane za wulgarne, niemoralne i szkodliwe dla społeczeństwa - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Public Opinion Foundation.

Polacy opanują chaos w samolotach?

Trójka Polaków zakwalifikowała się do ostatniego etapu największego na świecie studenckiego konkursu w branży lotniczej - informuje "Puls Biznesu".

Superkomputer ugotuje obiad. Łączy ulubione smaki

Nazywa się Watson i z łatwością przygotuje twój obiad. To nie kucharz, ale superkomputer, którego skonstruowali programiści z IBM. Co ciekawe maszyna wydała już nawet własną książkę kucharską.

Starbucks przenosi produkcję wody poza Kalifornię. Przez suszę

Starbucks, czyli największa na świecie sieć kawiarni ogłosiła, że przeniesie produkcję swojej wody "Ethos Water" z Kalifornii do Pensylwanii. Wszystko przez długotrwałą suszę, która od miesięcy dotyka pierwszy ze stanów. Sieć chce w ten sposób odciążyć tamtejszy system wodny.

Rosja nie chce białoruskiego mleka

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) zakazała wwozu na terytorium Rosji partii mleka białoruskiej produkcji – poinformował w sobotę portal „Biełorusskije Nowosti”, powołując się na Rossielchoznadzor.

Amerykanie namawiają Grecję, aby odrzuciła rosyjski gazociąg

Amerykanie namawiali w piątek Greków, by zainteresowali się raczej gazociągiem, który ma dostarczać gaz z Azerbejdżanu do Europy via Grecja, niż rosyjskim projektem Turecki Potok, którym ma płynąć rosyjski gaz. Grecy nie są jednak skorzy do zmiany decyzji.

Polska firma podbije chiński rynek? "To eksperyment"

Od roku działa pilotażowa strefa wolnego handlu w Szanghaju, która uelastyczni rozliczenia finansowe i certyfikację żywności - powiedział konsul RP w Szanghaju Andrzej Pieczonka. Za miesiąc ma rozpocząć działalność pierwsza polska firma zarejestrowana w strefie.

Boom na jedzenie z drukarek 3D. "Nigdy bym nie przypuszczał"

Hiszpanie opracowali drukarkę do jedzenia o nazwie Foodini. Drukuje ona m.in. burgery z serem i pizzę z sosem pomidorowym. Jak informuje "Bloomberg", jeszcze w tym roku otwarty zostanie pierwszy amerykański salon sprzedający Foodini. Zaś Amerykanie już od jakiegoś czasu sprzedają czekoladę z drukarek 3D. - Nigdy bym nie przypuszczał, że pewnego dnia będziemy drukować czekoladę - powiedział Jeff Mundt, manager ds. nowych technologii w Hershey, która od 1907 roku produkuje czekoladki Kiss. Jego zdaniem druk 3D zmieni przemysł czekoladowy na lepsze. Jak powiedział, "możliwa będzie produkcja w mikrofabrykach, które stworzą każdą zleconą czekoladkę”. Wydrukowanie jednej czekoladki Kiss trwa 1 godzinę i 26 minut. Drukowaną żywność testuje również nowojorski Amerykański Instytut Kulinarny (CIA).