Ze świata

Ze świata

Strajk pilotów Lufthansy. Odwołane loty z Polski

Strajk pilotów Lufthansy uderza w polskich pasażerów. Ze względu na protest odwołano wszystkie jutrzejsze loty tego przewoźnika z Warszawy do Frankfurtu oraz z Frankfurtu do Warszawy, a także część lotów z Monachium do Warszawy.

Miliony euro dla Węgier. W związku z falą uchodźców

Komisja Europejska przydzieliła we wtorek Węgrom 4 mln euro wsparcia w związku z napływem imigrantów i uchodźców do tego kraju. Pieniądze mają być przeznaczone na poprawę infrastruktury dla migrantów, dodatkowy personel i wyposażenie ośrodków.

Chiny wysyłają kolejne sygnały. Spadki w handlu zagranicznym

Chiński handel zagraniczny szósty miesiąc z rzędu był w sierpniu mniejszy w porównaniu z rokiem poprzednim - wynika z danych opublikowanych we wtorek. To zdaniem analityków potwierdza, że druga największa gospodarka świata powoli słabnie. Niemniej spadek handlu okazał się mniejszy, niż prognozowali analitycy.

Oszczędzaj, dziel się i wydawaj. Pięć zasad, które mogą uczynić z Twojego dziecka bogacza

Niektórzy eksperci uważają, że im wcześniej dziecko zacznie uczyć się rozsądnego gospodarowania pieniędzmi tym lepiej. Można się zgadzać z takim podejściem lub nie. Warto jednak zastanowić się co zrobić, aby w przyszłości nasze dziecko miało większe szanse na to, by żyć na wysokim poziomie. Serwis "Business Insider" podpowiada, jakie zasady należy wpajać naszym pociechom.

Piloci Lufthansy znów strajkują

Piloci niemieckiej Lufthansy będą strajkować nie tylko dziś, lecz także w środę - poinformował w poniedziałek wieczorem ich związek zawodowy Cockpit. To już 13. strajk od kwietnia ubiegłego roku.

Blokady, jajka, petardy. Rolnicy protestowali w Brukseli

Tysiące rolników, głównie producentów wieprzowiny i mleka, protestowało w poniedziałek w Brukseli, domagając się interwencji na rynku w celu podniesienia cen. Rolnicy blokowali główne instytucje europejskie ciągnikami. Policja użyła gazu łzawiącego.

Bruksela przeznaczy 500 mln euro na wsparcie dla rolników

Komisja Europejska poinformowała, że przeznaczy 500 mln euro na wsparcie dla producentów zmagających się z trudną sytuacją na rynkach rolnych. Przywrócony ma być program dopłat do przechowywania wieprzowiny, a także zwiększona elastyczność dotycząca płatności.

Spór o rosyjski most powietrzny. Żołnierze Rosji w Syrii "to wymysły i falsyfikacje"

Stany Zjednoczone zwróciły się do Grecji z prośbą o zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów transportowych mających wykonywać loty do Syrii - poinformował rzecznik MSZ w Atenach. Jak dodał, prośba jest obecnie rozważana. Rosyjskie MSZ odmówiło komentarza, ale stwierdziło, że doniesienia o silniejszym zaangażowaniu Rosji w syryjską wojnę to "wymysły i falsyfikacje". "Fakty z zagranicy" oglądaj o godz. 20 od poniedziałku do piątku w TVN24 Biznes i Świat.

Rosja nie chce do OPEC. "Wolimy status obserwatora"

Organizacja Państw Eksportujących Ropę (OPEC) zaproponowała Rosji członkostwo, ale Moskwa woli status obserwatora - powiedział w poniedziałek szef rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft Igor Sieczyn, cytowany przez agencję TASS.

Piloci Lufthansy znów będą strajkować

Piloci niemieckich linii lotniczych Lufthansa we wtorek znów przerwą pracę. Strajk potrwa od godz. 8 do północy i obejmie loty długodystansowe z Niemiec, także towarowe - poinformował w poniedziałek związek zawodowy Cockpit. To już 13. strajk od kwietnia ub.r.

Tesco sprzedaje swoje sklepy w Korei Południowej

Tesco za ponad 4 mld funtów (6,1 mld dolarów) pozbywa się sieci supermarketów Homeplus w Korei Południowej - informuje BBC. Brytyjski gigant spożywczy chce przeznaczyć środki ze sprzedaży na spłatę zadłużenia i pomoc w ożywieniu biznesu na Wyspach.

Unia produkuje ich miliony ton, ale to Polska jest liderem

Gala i Golden Delicious to najczęściej produkowane w Unii Europejskiej odmiany jabłek. Na trzecim miejscu znalazła się odmiana Idared - najbardziej popularna w Polsce. Szacuje się, że tegoroczne zbiory tych owoców w Unii będą o 5 proc. niższe niż w 2014.

Ministrowie finansów G20: tani pieniądz nie prowadzi do wzrostu

Ministrowie finansów krajów G20 zgodzili się, że nadmierne poleganie na tanim pieniądzu dzięki luźnej polityce monetarnej banków centralnych nie prowadzi do równomiernego wzrostu gospodarczego. Ich zdaniem należy bardziej skoncentrować się na innych sposobach pobudzenia wzrostu - powiedział agencji Reutera brytyjski minister finansów George Osborne.

"To zupełnie nowy rozdział w historii cyberataków"

Szczególnie narażeni na ataki hakerskie są dziś użytkownicy tzw. inteligentnych urządzeń (internetu rzeczy) oraz mobilnych usług finansowych - oceniają eksperci firmy Kaspersky. To właśnie cyberataki w erze internetu rzeczy oraz zagrożenia dla branży finansowej są tematami panelu dyskusyjnego zorganizowanego przez tę firmę na trwających w Berlinie targach IFA 2015.