Ze świata

Ze świata

W Polsce żyje się trochę lepiej. Awans w rankingu dobrobytu

Londyński think-thank Legatum Institute po raz kolejny przedstawił ranking globalnego dobrobytu - The Legatum Prosperity Index. Polska lokuje się na 29. pozycji, co oznacza awans o dwa miejsca w stosunku do roku ubiegłego. W rankingu oceniono 142 kraje w ośmiu kategoriach.

500 zł na dziecko? Sprawdź, jak jest w innych krajach Unii

W 20 z 28 państw UE zasiłki na dzieci przyznawane są rodzicom bez względu na wysokość dochodu. Na Cyprze, w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Rumunii, Słowenii i we Włoszech obowiązuje próg dochodowy. Najniższe świadczenia obowiązują w Grecji, a najwyższe m.in. w Niemczech, Francji i krajach Beneluksu.

Lufthansa znów szykuje się do strajku. Tym razem stewardes

Stewardesy i stewardzi największych niemiecki linii lotniczych Lufthansa rozpoczną w najbliższy piątek strajk. Akcja protestacyjna potrwa przez tydzień, do 13 listopada - zapowiedział w poniedziałek związek zawodowy personelu pokładowego Ufo.

Marynarze protestują. Greckie wyspy odcięte od świata

Greccy marynarze rozpoczęli w poniedziałek dwudniowy strajk w proteście wobec rządowych planów obniżenia marynarskich emerytur. Wszystkie promy łączące kontynentalną część kraju z wyspami pozostały w portach - poinformowała grecka straż przybrzeżna.

Facebookowy przepis na sukces. "Dajemy pracownikom wolną rękę"

- Szukamy wyjątkowych, twórczych ludzi i szanujemy poczucie autonomii naszych pracowników - zapewnia Lori Goler, odpowiadająca za zatrudnienie w Facebooku. Rozwój nowych technologii sprawił, że o pracy w firmach technologicznych marzą tysiące osób z całego świata, jednak zdobycie etatu w Dolinie Krzemowej jest niezwykle trudne. Sprawdź, czy masz szansę?

Światowy ranking "zdrowych krajów". Na czele Singapur, Polska daleko

Singapur jest "najzdrowszym krajem na świecie" - wynika z rankingu przygotowanego przez Bloomberg na podstawie danych ONZ, Banku Światowego oraz Światowej Organizacji Zdrowia. Pod uwagę wzięto kraje ze społecznością powyżej miliona osób. W czołówce na próżno szukać Polski, która znalazła się dopiero w trzeciej dziesiątce zestawienia.

Putin próbuje rozgrywać Zachód. To koniec jego politycznej izolacji?

- Niemiecki biznes jest mocno zaniepokojony faktem, że eksport do Rosji spadł o prawie jedną trzecią w ciągu ostatniego roku. A Putin chytrze próbuje rozgrywać Zachód, zdobyć kontrakty i pieniądze - Andrzej Zaucha, korespondent "Faktów" TVN komentuje wizytę wicekanclerza Niemiec Sigmara Gabriela w Moskwie.

Zniesienie sankcji, wspólna agencja ds. energii. Berlin dogaduje się z Moskwą

- To jasny sygnał dla Europy Środkowo-Wschodniej, że jej bezpieczeństwo energetyczne, bezpieczeństwo w ogóle, jest poświęcane na ołtarzu interesów z Rosją - Wojciech Jakóbik, ekspert ds. energetyki komentuje w rozmowie z tvn24bis.pl wizytę wicekanclerza Niemiec w Moskwie. Niemcy dają do zrozumienia, że chcą złagodzenia lub całkowitego zniesienia sankcji wobec Rosji. Dodatkowo zapowiadają zacieśnianie współpracy w sektorze energetyki. W osiągnięciu tego planu ma pomóc kryzys związany z uchodźcami - pisze amerykański ośrodek analityczny Stratfor.

UE zawiesiła sankcje wobec Białorusi. Także wobec Łukaszenki

Państwa UE zawiesiły na cztery miesiące sankcje wobec przedstawicieli władz Białorusi. Decyzja została podjęta w kontekście poprawy stosunków UE z tym krajem - podała Rada UE. Wśród osób wobec których zawieszono unijne sankcje jest m.in. Aleksandr Łukaszenka.

Samsung wreszcie z zyskiem. Akcjonariusze z nagrodami

Samsung ujawnił bardzo dobre wyniki za ostatni kwartał. Firma zaprezentował też wart 11,3 bln wonów (9,9 miliarda dolarów) plan skupu akcji własnych. Gigant technologiczny tak dobry trzeci kwartał zawdzięcza silnej sprzedaży swoich urządzeń.

Merkel wierzy w rozwój chińskiej gospodarki

Przebywająca z wizytą w Pekinie kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewniła w czwartek, że wierzy w rozwój chińskiej gospodarki. Podkreśliła, że Berlin opowiada się za "bardzo szybkim" zawarciem traktatu o popieraniu i ochronie inwestycji między Pekinem a UE.

Bruksela proponuje nowe limity emisji zanieczyszczeń powietrza

Parlament Europejski ustalił w środę swoje stanowisko ws. limitów głównych źródeł zanieczyszczeń powietrza dla państw UE, w tym dwutlenku siarki, cząstek stałych i tlenków azotu. Dzięki przyjęciu tych przepisów stopniowo ma się poprawiać jakość powietrza.