Ze świata

Ze świata

Beyonce chce zarabiać na bojkocie samej siebie

"Nawet hejterzy pokochają Beyonce" - piszą żartobliwie redaktorzy serwisu CNN Money. Jedna z najpopularniejszych amerykańskich piosenkarek sprzedaje koszulki z napisem "Boycott Beyonce" (ang. bojkotować Beyonce).

Protest taksówkarzy przeciwko Uberowi

W większych miastach Portugalii zgromadziły się w piątek tysiące taksówek i zablokowały ruch uliczny. Ich kierowcy protestowali przeciwko amerykańskiej firmie Uber, która dzięki aplikacji na smartfony oferuje tanie przejazdy.

Przez Mongolię tylko w siodle

- W Mongolii oprócz gór są fantastyczne tereny, stepy, rozległe przestrzenie, na których można galopować do utraty sił - opowiada Jakub Czajkowski, który organizuje podróże w siodle. Na swoje wyprawy zabiera zawsze wiele osób. - Część osób ma bardzo duże doświadczenie jeździeckie, część mniejsze - ocenił gość TVN24 BiS, który szczególnie ukochał Azję i konno zwiedził m.in. Mongolię, Kirgistan i Malezję. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Konsumpcja niektórych dóbr w Rosji spadła o 20 proc.

Jak przyznała w piątek na posiedzeniu rządowym rosyjska wicepremier Olga Gołodiec, konsumpcja niektórych towarów spadła w ostatnich miesiącach w Rosji o 20 proc., podczas gdy żywność stanowi już od lutego ponad połowę wartości koszyka zakupów Rosjanina.

Daimler wpompuje miliony euro w węgierską fabrykę

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler zainwestuje 185 mld forintów (600 mln euro) w swoje zakłady w Kecskemecie w środkowych Węgrzech – poinformowała w piątek spółka Mercedes-Benz Manufacturing Hungary.

Więcej wegetarian, to mniej CO2. Będzie podatek od mięsa?

Więcej wegetarian to czystsze środowisko i mniejsze emisje dwutlenku węgla. Dlatego duński rząd rozważa wprowadzenie podatku od czerwonego mięsa. Kolejnym krokiem może być nałożenie takich obciążeń na wszelkie rodzaje mięsa. Podobne postulaty pojawiły się już wcześniej w Wielkiej Brytanii.

"Nie" dla opłat za autostrady. Bruksela upomina Niemców

KE przeszła do drugiego etapu postępowania wobec Niemiec w sprawie naruszenia unijnego prawa przy wprowadzaniu myta od samochodów osobowych. W piśmie do władz w Berlinie KE zwróciła się, by nie wprowadzały systemu, który dyskryminuje kierowców z innych państw.

Znajomość łaciny pomaga w znalezieniu pracy

Znajomość łaciny jest uważana przez pracodawców we Włoszech za synonim otwartości umysłu i bardzo dobrze przez nich widziana. Dlatego coraz więcej osób przystępuje do specjalnego egzaminu, by świadectwo biegłości w tym języku dołączyć do podania o pracę.

Strajk ostrzegawczy na 11 lotniskach, anulowano 1,4 tys. lotów

Związek zawodowy sektora usług Verdi przeprowadził w środę strajk ostrzegawczy na 11 lotniskach w Niemczech. Akcja protestacyjna pracowników służb naziemnych spowodowała konieczność odwołania ponad 1400 lotów. Związkowcy domagają się podwyżki płac o 6 proc.

Nowe życie w Wietnamie. "Marzyłam, żeby mieszkać w ciepłym kraju"

- Pewnego dnia na treningu spotkałam znajomego, który miał tutaj przyjechać jako trener. Ale nie przyjechał, podał mi kontakt i stwierdziłam: dlaczego nie - tak o swojej podróży do Wietnamu mówi Joanna Mierzwa, trenerka crossfit. - Bardzo marzyłam żeby mieszkać w ciepłym kraju - dodaje. Razem z nią do Wietnamu wyjechał Łukasz Jankowski, który też nie żałuje tej decyzji. - Jako zapalony podróżnik mogę zwiedzać zupełnie inny rejon świata, w innym kręgu kulturowym - opowiada przewodnik.

Unia chce w Arktyce rozwijać współpracę z Rosją

Unia Europejska jest gotowa do współpracy z Rosją w sprawie przyszłości Arktyki mimo tarć w stosunkach Brukseli z Moskwą w obszarach takich jak polityka wobec Ukrainy czy Syrii - powiedziała w środę szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

Shoarmageddon w Moskwie. Władze grożą, że zakażą kebabów

Władze Moskwy znowu zagroziły, że zakażą sprzedaży kebabów. Według urzędników w budkach, w których serwowana jest ulubiona przekąska mieszkańców rosyjskiej stolicy, wielokrotnie łamano normy sanitarne. Moskwianie ostro protestują i porównują mera miasta do Iwana Groźnego.

Redukcja CO2 przez lasy? Polska przekonuje państwa UE

Polska proponuje włączenie do unijnego systemu handlu emisjami (EU ETS) CO2 pochłanianego przez lasy; wskazuje, że pochłanianie to powinno być traktowane na równi z innymi działaniami w zakresie redukcji emisji CO2 - wynika z polskiej propozycji przekazanej państwom UE, do której dotarła PAP.

Wraca grecka tragedia? Brak postępu w negocjacjach

Nie ma postępu w negocjacjach między rządem w Atenach a międzynarodowymi wierzycielami w sprawie pomocy dla Grecji - poinformował we wtorek rzecznik szefa eurogrupy. Według greckich mediów premier Aleksis Cipras chce zwołania nadzwyczajnego szczytu UE.