Ze świata

Ze świata

Izrael "skupuje setki milionów" dolarów

Bank Izraela kupił dziś rano "setki milionów" dolarów - twierdzą rynkowi maklerzy. Interwencja nastąpiła po tym, jak izraelska waluta szekel umocniła się piątą sesję z rzędu - donosi agencja Reuters, powołując się na nieoficjalne źródła.

Coraz więcej pracy w Hiszpanii. Zatrudnienie daje turystyka

W Hiszpanii bez pracy pozostaje ok. 3,77 mln ludzi, najmniej od września 2009 roku - podał w poniedziałek rząd. Jednym z głównych powodów jest napływ zagranicznych turystów do Hiszpanii. Oczekuje się, że w tym roku padnie nowy rekord przyjazdów.

Lagarde: Londyn blokował unijne projekty

Chrisitine Lagarde, dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego, wezwała kraje UE, by przystąpiły do realizowania inicjatyw i projektów, które - jej zdaniem - dotąd paraliżował Londyn. Gdy tylko Wielka Brytania wystąpi z Unii, będą one mogły zostać zrealizowane.

Miliony turystów spacerowały po wodzie. Christo: to ostatni raz

Prawie 1,5 miliona osób przeszło po wyjątkowej promenadzie - instalacji zbudowanej na jeziorze Iseo, na północy Włoch, przez bułgarskiego artystę Christo. Molo otwarte od 18 czerwca do niedzieli było największą atrakcją turystyczną na początku lata we Włoszech.

Rowerem przez Afrykę. Niezwykła podróż poślubna

- Chciałam do Afryki, mój mąż wymyślił, że to będzie rower - opowiadała o swojej podróży poślubnej w TVN24 BiS Elżbieta Wiejaczka. Podróżniczka wraz z mężem spędziła prawie 5 miesięcy w rowerowej podróży poślubnej po Czarnym Lądzie. Pokonali w sumie 7560 km. - Trochę poszliśmy na żywioł, dlatego, że byliśmy tylko na trzech przygotowawczych treningach - wskazywała Wiejaczka. Materiał z cyklu "Pokaż na świat".

150 mln hot-dogów, czyli wielka feta w Ameryce

W tym roku Amerykanie podczas długiego weekendu, obejmującego Dzień Niepodległości 4 lipca, wydadzą 6,8 mld dolarów - ocenia Narodowa Federacja Sprzedawców. Najwięcej z tych wydatków pójdzie na jedzenie i picie.

Berlin chce przejąć firmy z Londynu

Po referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej władze Berlina intensywnie zabiegają o przyciągnięcie do siebie brytyjskich przedsiębiorstw, które poszukują nowych siedzib w UE - napisał dziennik "Tagesspiegel".

Podróż do Stanów Zjednoczonych jest tańsza, niż myślisz. Nasze rady

Marzysz o podróży na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych? Dobrą opcją wydaje się miasto Seattle w stanie Waszyngton, do którego lot z dwiema przesiadkami we wrześniu kosztuje 2300 złotych. I to w obie strony. Do tego doliczyć należy opłatę za wizę - 160 dolarów, czyli ok. 640 zł. Cena za dobę w jednym z hosteli to wydatek rzędu 300 zł. O podróży do Seattle w TVN24 BiS mówił Jakub Porada z TTV.

Światowa moda na nowy typ kawiarni. Zobacz, co można zjeść

Moda na kawiarnie, gdzie można zjeść śniadanie, przybiera nowy wymiar. Kellogg, amerykański gigant spożywczy, otwiera w Nowym Jorku kawiarnię dedykowaną miłośnikom płatków śniadaniowych. Podobne miejsca powstały już m.in. w Londynie i Warszawie.

McDonald's pod katedrą we Florencji. Petycje i protesty w Toskanii

Florencja znana jest jako włoska stolica renesansu, pełna zabytkowych budynków i placów, które doskonale widać ze szczytu Katedry Santa Maria del Fiore. Tuż obok niej, w sercu tego historycznego centrum miasta, swoją restaurację planuje otworzyć McDonald’s. Włosi nie są zachwyceni.

Słyną z wina i owoców. Teraz mogą jeszcze łatwiej z nami handlować

W piątek 1 lipca weszły w życie umowy stowarzyszeniowe zawarte przez UE z Gruzją i Mołdawią. Umowy te mają stopniowo integrować oba kraje z unijnym wspólnym rynkiem poprzez zniesienie większości ceł i barier handlowych oraz dostosowywanie do standardów unijnych. Skorzystają na tym też Polacy.

Szczyt NATO już za kilka dni. Czy Polska jest na to gotowa?

W dniach 8-9 lipca do Warszawy przyjadą liderzy państw, aby spotkać się na szczycie NATO. To ogromne wyzwanie dla służb, które muszą zapewnić najwyższy poziom ochrony. - Szczyt NATO trzeba zabezpieczyć tak, żeby nie doszło do żadnych incydentów, których nie przewidzieliśmy - mówił Jan Grusznic z Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa.

"Ciężką pracą jesteśmy w stanie zdobywać góry". Wspinaczka na Elbrus

- Byłem bardzo szczęśliwy - mówił Wojciech Jabczyński, któremu przed miesiącem udało się zdobyć Elbrus. Jak dodał, przygotowania do zdobycia najwyższego szczytu Kaukazu trwały dziewięć miesięcy. - Ciężką pracą i wytrwałością jesteśmy w stanie zdobywać góry - podkreślił Jabczyński. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Unia Europejska z niższym ratingiem. Przez Brexit

Agencja Standard & Poor's (S&P) obniżyła w czwartek rating Unii Europejskiej z "AA+" do "AA", wskazując na obawy o jedność UE po brytyjskim referendum. Wskazano też, że po Brexicie UE może mieć "mniejszą elastyczność budżetową".

Zimny łokieć zabroniony. Będą surowe kary

Mandat w wysokości od 41 do 168 euro grozi we Włoszech kierowcom, którzy prowadzą samochód z ręką wystawioną za okno – przypomniano o tym przed szczytem sezonu letniego, gdy takie zachowanie jest stałym zwyczajem bardzo wielu kierowców.

Niemcy i Grecja walczą o dobrą przyszłość po Brexicie

Premier Grecji Aleksis Cipras oraz wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel zaapelowali w czwartek w Atenach o więcej impulsów dla wzrostu gospodarczego w Europie. Walka o wzrost i zwalczanie bezrobocia muszą zastąpić w UE politykę oszczędności - podkreślił Cipras.

"Niemcy nie pokryją dziury w budżecie UE po Brexicie"

Szef resortu finansów Bawarii Markus Soeder powiedział w czwartek w wywiadzie dla dziennika "Die Welt", że Niemcy nie zgodzą się na wyrównanie z własnych środków dziury w budżecie UE spowodowanej Brexitem. Unia musi zacząć oszczędzać - uważa polityk CSU.

Bruksela pokazała budżet na następny rok. Wydatki w dół

KE przedstawiła w czwartek projekt budżetu UE na 2017 rok, kładąc nacisk na wzrost gospodarczy, tworzenie miejsc pracy oraz odpowiedź na kryzys uchodźczy. Przez wolne rozwijanie się inwestycji realne wydatki w polityce spójności będą niższe niż w 2016 r.

"Rafy koralowe i ogromne rekiny". Egzotyczna podróż przez Kolumbię

- Podróżowaliśmy przez 14 miesięcy po Ameryce Południowej i początkowo nie chcieliśmy trafić do Kolumbii. Ale w trakcie podróży dowiedzieliśmy od najróżniejszych ludzi, że jednak warto, że ludzie tam są fantastyczni - mówiła w TVN24 BiS Marta Przewoźna. Podróżniczka mimo początkowej niechęci spędziła w Kolumbii prawie 4 miesiące i nie żałuje. - Byliśmy na wyspach San Andres i Providencia, które są fantastyczne. Zaraz jak się schodzi pod wodę, są rafy koralowe, mnóstwo ryb, ogromne rekiny - zachwalała Przewoźna. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".