Ze świata

Ze świata

Mięsny napój dla zdrowia. "Smakuje lepiej niż pachnie"

Skoro są napoje warzywne czy owocowe, to dlaczego nie zrobić mięsnego? Na taki pomysł wpadł rzeźnik Peter Klassen z niemieckiego miasta Temmels. W założeniu miał być napój do łatwego spożycia i przyswojenia dla ludzi w podróży czy sportowców. Ale pierwsi próbujący tego wynalazku podchodzą do tego pomysłu ze sporą rezerwą. - Trzeba przyzwyczaić się do zapachu, smakuje lepiej niż pachnie - mówi jedna z kobiet, która spróbowała napoju. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Szaleństwo na punkcie "surowej" wody. Ryzykują dla niej zdrowie

Jest nieprzetworzona, niefiltrowana, niesterylna i nieprzyzwoicie droga, ale to nie przeszkodziło wielu osobom oszaleć na jej punkcie. W Stanach Zjednoczonych kwitnie moda na picie tak zwanej surowej wody, która ma być zdrowsza od tej butelkowanej oraz kranówki. Eksperci do spraw żywności biją na alarm i ostrzegają przed niebezpiecznymi skutkami nowego trendu.

Filmowe nagrody w centrum uwagi. "Na czerwonym dywanie zapanuje czerń"

Na jakie filmowe premiery warto wybrać się do kina? Co nowego wydarzyło się w świecie teatru? O tym w kulturalnym przeglądzie w TVN24 BiS, opowiedziała Ewelina Woźnica z TVN24. Już jutro dowiemy się, kto dostanie jedne z najważniejszych nagród branży filmowej. Kto ma szanse na Złotego Globa? - W tym roku sytuacja jest trochę trudna, ale jeśli mówimy o tych, którzy otrzymali najwięcej nominacji, to na pewno film "Kształt wody" Guillermo del Toro. Meksykański reżyser ma aż siedem szans na otrzymanie statuetki - mówiła Ewelina Woźnica. Wskazała też, że jest polski akcent - film Doroty Kobieli "Twój Vincent". Jak podkreśliła Ewelina Woźnica, tegoroczna gala będzie wyjątkowa, ponieważ wiele gwiazd zapowiedziało, że ubierze się na czarno. To ich manifest przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu w branży filmowej.

Po foliówkach przyszedł czas na kubki. Propozycja "podatku od latte"

Parlamentarzyści na Wyspach Brytyjskich zaczynają upominać się o środowisko. Brytyjczycy już wkrótce mogą płacić kilkadziesiąt pensów za każdy papierowy kubek w kawiarni i restauracji fast food. Posłowie liczą, że taka opłata - podobnie jak opłata za torebki plastikowe - wpłynie na mniejsze ich zużycie.

Na palcu noszą fortunę. Zawrotne ceny za zaręczynowe pierścionki

Dwa miliony dolarów - tyle kosztował pierścionek zaręczynowy z ogromnym diamentem, który aktor i model Chris Zylka wręczył ostatnio Paris Hilton. 36-letnia celebrytka, dziedziczka hotelowej fortuny Hiltonów, powiedziała "tak" w trakcie urlopu w Aspen, w stanie Kolorado. Nie była to jednak najwyższa cena, jaką zapłacono za tego typu pierścionek. Modelka Ksenia Tsaritsina, której oświadczył się rosyjski oligarcha Aleksiej Szapowałow, dostała najdroższy pierścionek zaręczynowy świata. 70-karatowe cudo kosztowało 10 milionów dolarów. Dla porównania pierścionek, który od księcia Harry'ego otrzymała Meghan Markle, jest wart "zaledwie" 50 tysięcy funtów. Materiał programu "Dzień na świecie" w TVN24 BiS.

Londyn zamieni Europę na Azję? "Zachowamy otwarty umysł"

Przedstawiciele rządu Wielkiej Brytanii przeprowadzili nieformalne rozmowy ws. przystąpienia kraju do zrzeszającej 11 państw azjatyckich Transpacyficznej Umowy o Wolnym Handlu (TPP), co ma pobudzić brytyjski eksport po brexicie - podaje w środę "Financial Times".