Ze świata

Ze świata

Nowy Jork zdetronizowany. Na czele miast, w których mieszka najwięcej najbogatszych z bogatych, stanął Hongkong. Jak wynika z raportu firmy badawczej Wealth-X, tych, którzy dysponują majątkiem w wysokości co najmniej 30 milionów dolarów, jest tam około 10 tysięcy. To oznacza wzrost aż o 32 procent w stosunku do ubiegłego roku. Z kolei w Nowym Yorku milionerów jest niemal 9 tysięcy.

Supermarket idzie pod młotek jako dzieło sztuki. Niecodzienna aukcja odbędzie się na przełomie września i października w Hongkongu. Dzieło Xu Zhen na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od zwykłego sklepu spożywczego w dużym mieście. Na półkach znajdują się produkty codziennego użytku z tą różnicą, że opakowania są puste. Nie brakuje jednak klientów, którzy chcą je kupić i płacą za nie regularną cenę. Dom aukcyjny Sotheby’s oszacował wartość supermarketu na blisko 200 tysięcy dolarów.

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair zainaugurowały loty między Kijowem a Berlinem. To pierwsze z 12 połączeń, które zostanie uruchomione w najbliższym czasie między stolicą Ukrainy a europejskimi miastami. Połowę stanowią rejsy do polskich portów lotniczych.

Komisja Europejska chce uzyskać od krajów członkowskich mandat do rozmów ze Stanami Zjednoczonymi, który ma jej pozwolić na rozwiązanie sporu z Waszyngtonem w sprawie importu wołowiny do Wspólnoty. To pokłosie porozumienia zawartego pod koniec lipca między szefem KE Jean-Claude'em Junckerem i prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Mieszkania w Berlinie nie dla kupca z zagranicy? Burmistrz stolicy Niemiec chce wziąć przykład z władz Nowej Zelandii, które w odpowiedzi na kryzys mieszkaniowy zdecydowały, że wybudowane już nieruchomości będą mogli kupować wyłącznie obywatele tego kraju. "My też myślimy o takich rozwiązaniach" – przyznał w rozmowie z Frankfurter Allgemeine Zeitung Michael Müller.