Z kraju

Z kraju

Inwestorzy zbyt emocjonalnie podchodzą do realizacji inwestycji giełdowych- uważa Jacek Treumann, członek zarządu Legg Mason TFI. Racjonalni inwestorzy świadomie nabywają produkty inwestycyjne.

Swój „Milion w portfelu”, Marek Mikuć, wiceprezes zarządu TFI Allianz Polska zainwestowałby w 30% w Allianz Platinium – Fundusz Absolutnej Stopy Zwrotu, pozostałe środki m.in. w Allianz Pieniężny i Allianz Akcji Plus.

Minister finansów zapowiada, że ulg podatkowych mogących zachęcić do nabywania prywatnych polis zdrowotnych nie będzie. Zmiany z punktu widzenia przedsiębiorców ocenia Robert Mołdach, eskpert ds. zdrowia Pracodawców RP.

NBP skorygował deficyt obrotów bieżących za czwarty kwartał ub. roku do 5,28 mld zł z 4,99 mld zł. Zdaniem Ernesta Pytlarczyka, głównego ekonomisty BRE Banku, import w polskiej gospodarce jest niedoszacowany.

Przedstawiamy profil dobrze zarabiającego klienta banku, ale nie private bankingu. Kim jest i na jaką ofertę może liczyć? Zaprezentujemy badanie IPSOS wykonane dla Comperii. O szczegółach opowiada Karol Wilczko, Comperia.pl

Rating Portugalii wg S&P jest o 1. stopień procentowy wyższy od śmieciowego. Przemysław Kwiecień z X-Trade Brokers uważa, że kraj ten prędzej czy później poprosi o pomoc finansową.

Prospekt emisyjny zawiera zazwyczaj kilkaset stron. Pozwala zapoznać się z działalnością spółki do określonego dnia. Wszystkie informacje w nim zawarte są ważne. O tym jak go czytać opowiada Adam Ruciński, BTFG Audit.

Zastanawiając się nad inwestycjami, mamy do wyboru kilka obligacji skarbowych, choćby o stałym i zmiennym oprocentowaniu. Możemy znaleźć wsród nich okazje. O szczegółach opowiada Witold Garstka, BZ WBK TFI.

Prezentujemy czarną listę barier 2011: 300 utrudnień, które najbardziej przeszkadzają w rozwoju przedsiębiorczości. O szczegółach opowiada Jeremi Mordasewicz, ekspert PKPP Lewiatan.

Pozyskiwanie nowych klientów, zwiększenie ich lojalności oraz wzrost przychodów – to główne cele stawiane przed działami sprzedaży w 2011 roku. Redakcja Harvard Business Review Polska przeprowadziła ankietę wśród czytelników, z której wynika, że aż 93% badanych uważa, że w tym roku ich przychody ze sprzedaży wzrosną. Czy menedżerowie są w wiosennych nastrojach? O szczegółach opowiada Łukasz Świerżewski, Harvard Business Review Polska.

Hossa na rynkach trwa od 2 lat, co ciekawe, nie widać zwiększonego zainteresowania inwestorów, przekonuje Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.

Z badania przeprowadzonego przez Franklin Templeton wśród 13 tys. inwestorów na świecie wynika, że 60% z nich spodziewa się wzrostów na lokalnych rynkach akcji. Zdecydowana większość twierdzi, że rynki zagraniczne będą się lepiej zachowywać niż lokalne. O szczegółach opowiada Michał Staszkiewicz, szef sprzedaży w polskim oddziale Franklin Templeton Investments.

W Warszawie, pod patronatem TVN CNBC, odbywa sie I edycja Fund Forum. Z Grzegorzem Łętochą, zarządzającym BPH TFI, rozmawiamy o o funduszach surowcowych. Inwestowanie w nie jest dość specyficzne, przekonuje nasz gość.

Navimor-Invest, spółka zależna ZREMB Chojnice, jest w drodze na NewConnect. Celem Navimoru-Invest jest potrojenie przychodów w ciągu 5 lat. W 2011 spółka planuje 50 mln zł przychodów, w 2012 mają wzrosnąć do 63 mln zł, a marża zysku netto ma z 2,9% w tym roku do 3,6% w przyszłym. O szczegółach opowiada Robert Daszyński, wiceprezes Navimor-Invest SA.

OPTeam, integrator systemów opartych o technologie kart elektrycznych i oprogramowania dla terminali płatniczych, chce co najmniej powtórzyć wyniki z 2010 roku. W ubiegłym roku przychody wzrosły o 5%, a zysk netto o blisko 40%. OPTeam chce zwiększyć swój udział w rynku legitymacji studenckich, obecnie ma w nim 60%, zamierza też poszerzyć funkcjonalność e-legitymacji. O szczegółach opowiada Janusz Bober, prezes Opteam.

W Warszawie odbywa się I edycja Fund Forum. Przeznaczona jest dla doradców finansowych i tych wszystkich, którzy sprzedają produkty finansowe. O szczegółach opowiada Tomasz Publicewicz, Analizy Online.

W czwartek poznamy dane NBP o bilansie płatniczym w czwartym kwartale. Korekta salda błędów i opuszczeń może się pojawić najwcześniej w czerwcu, uważa Rafał Benecki, ekonomista ING BSK.

Pamięć wyborców jest dość krótka, o OFE mało kto będzie pamiętał. Kampania będzie emocjonalna, a gospodarka nie będzie dominującym tematem, przekonuje dr Błażej Poboży, Instytut nauk Politycznych UW.

Znamy wyniki wielkiego flotowego testu nad którym patronat objęła TVN CNBC. 60 profesjonalistów testowało 35 aut – od tych najmniejszych po największe. Liderem została Skoda. O teście opowiada Tomasz Czarnecki, redaktor naczleny „Flota Auto Biznes”

Indeks Dostępności Kredytowej TVN CNBC liczony przez Open Finace wzróśł do 113,6 pkt., głównie w wyniku rosnących płac w przedsiębiorstwach. W lutym płace wzrosły r/r o 4,1% do 3422 PLN. O szczegółach indeksu opowiada Marcin Krasoń, Open Finance.