Z kraju

Z kraju

Uwaga na quasi-surowcowe struktury

Przeglądamy oferty tzw. produktów strukturyzowanych. To coraz popularniejsze połączenie lokat i skomplikowanych produktów - inwestucjących najczęściej w surowce. Dzięki swojej specyficznej konstrukcji zapewniają ochronę naszych środków i dają szansę na wyższe zyski niż lokaty. Na co powinnismy zwrócić uwagę decydując się na taką formę inwestowania - o tym opowiada Marcin Krasoń z Open Finance.

Strategia na trudne czasy

Operacja Twist przedłużona została przez FED do końca roku. Jak zachowają się rynki i nasze inwestycje po decyzji FED? Czy rozważa on dodatkowy skup aktywów? Mówi o tym Krzysztof Kołaczyński z Investors TFI.

Droga do milionów

Oczy na Turcję, której Moody's podnosi rating. Wciąż nie na tyle, by była to ocena inwestycyjna, ale coraz więcej zagranicznych inwestorów wraca na ten rynek. Na czym można tam zarobić, jakie są ryzyka, mówi Marek Buczak, Zarządzający Quercus TFI.

Droga do milionów

Oczy na Turcję, której Moody's podnosi rating. Wciąż nie na tyle, by była to ocena inwestycyjna, ale coraz więcej zagranicznych inwestorów wraca na ten rynek. Na czym można tam zarobić, jakie są ryzyka, mówi Marek Buczak, Zarządzający Quercus TFI.

Dzień wolności podatkowej

W tym roku na opłacenie podatków musieliśmy pracować 172 dni. Dzień wolności podatkowej – co kosztuje nas najwięcej, co należy zmienić, mówi Robert Gwiazdowski, Centrum im. Adama Smitha

FED po decyzji

FED nie zaskoczył rynków - Stopy procentowe w USA bez zmian. Amerykańska Rezerwa Federalna przedłużyła za to operacje Twist do końca roku.

Ile zysku w łupkach?

Doniesienia dotyczące poszukiwań gazu łupkowego w Polsce to najpierw euforia a potem jedno ciągłe pasmo rozczarowań, w którym ostatnie to wycofanie się z poszukiwań koncernu Exxon Mobil.

Droga do ożywienia

Dane o produkcji przemysłowej pokazują, ze polska gospodarka pracuje ciągle na zwolnionych obrotach, a z drugiej strony polskie obligacje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Milion w portfelu

Od początku inwestycji portfel Pawła Cymcyka, managera komunikacji inwestycyjnej ING TFI stracił 2,61%. Od kwietnia stracił 0,78%. Więcej o zmianach w portfelu w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Milion w portfelu

Od początku inwestycji portfel Marcina Mierzwy, wicedyrektora Biura Maklerskiego Alior Banku zyskał 4,12%. Od kwietnia portfel stracił 5,27%. Największy zysk w portfelu wypracowała lokata bankowa. Więcej o zmianach w portfelu gościa w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Statut spółki

Tłumaczymy, jak krok po kroku napisać statut spółki komandytowo-akcyjnej. Rozmowa z Pawłem Błaszczykiem z kancelarii Błaszczyk i Partnerzy.

Akcja prywatyzacja

Wezwania na spółki chemiczne i groźba bankructw największych grup budowlanych. Tym w ostatnich tygodniach żyją inwestorzy na warszawskim parkiecie.

Biznes globalny - plany KOV

Informacje z Ukrainy wyciągają kurs Kulczyk Oil Venture z siedmiomiesięcznych dołków. Czy 2Q był udany dla spółki?

Strategia GPW

Obroty na warszawskiej giełdzie spadają trzeci kwartał z rzędu. Tylko w maju handel na rynku głównym był słabszy o blisko 37% a od początku roku o ponad 22%. Jak to wpłynie na wyniki spółki i jaki jest pomysł zarządu na zneutralizowanie tego niekorzystnego trendu?

Akcja deregulacja

Po taksówkarzach, teraz także notariusze protestują przeciwko propozycjom ułatwienia dostępu do zawodu. Ministerstwo poszło na rękę kierowcom, czy ustąpi też rejentom? Rozmowa z Patrycją Wąsowską ze Stowarzyszenia Notariuszy RP.

Zatrudniamy absolwenta

Podpowiadamy, jak sprawdzić kompetencje osoby, która dopiero skończyła studia zawodowe i nie ma doświadczenia. Oferty pod kątem stanowiska sprzedażowego i logistycznego analizuje Beata Kapcewicz, dyr. zarządzająca w Architekcikariery.pl

Kontrola sanepidu

Co mogą sprawdzać inspektorzy sanepidu w sklepie spożywczym i w jaki sposób odwołać się od grzywny? Na pytanie naszego widza odpowiada Magdalena Markiewicz z Chałas i Wspólnicy Kancelaria Prawna.

Brat VAT

Szkolenia zawodowe dofinansowane z funduszy europejskich bez podatku VAT - taką interpretację ogólną wydał Minister Finansów. Według ministra, szkolenia, które są bezpośrednio związane z daną branżą, zawodem lub mają na celu uzupełnienie wiedzy dotyczącej danej profesji, są zwolnione z podatku od towarów i usług. Nie ma znaczenia czas trwania takiego kursu. Rozmowa z Michałem Borowskim, doradcą podatkowym w Ożóg i Wspólnicy.

Kondycja strefy euro

Indeks PMI w strefie euro dla przemysłu najniżej od 3 lat. W czerwcu znalazł sie na poziomie 44,8 pkt. Rozmowa z Konradem Soszyńskim, ekonomistą BGŻ.

Plany ZPC Otmuchów

Żelki gola! Czy futbolowa oferta cukierniczego Otmuchowa była celnym strzałem i jaki będzie końcowy wynik?

Akcja prywatyzacja

Zdaniem Pawła Tamborskiego, Wiceministra Skarbu Państwa ze względu na duże znaczenia dla polskiej gospodarki KGHM-u, proces wyboru nowego prezesa powinien przebiegać w atmosferze spokoju. O tym jak również o wezwaniu na zakup akcji Puław ogłoszonym przez Synthos w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Karta na urlopie  

Sprawdzamy, które banki oferują bezpłatne wypłaty, a także czy zawsze warto wybierać się na poszukiwanie znajomego logo swojego banku. O tym Paweł Majtkowski, główny analityk Expandera.

Polska na plusie

Dane GUS o produkcji przemysłowej zaskoczyły pozytywnie rynek. Inflacja bazowa również powyżej oczekiwań. Dane komentuje Arkadiusz Krześniak, główny ekonomista Deutsche Banku

Drugie życie bankruta

Jak ogłosić upadłość konsumencką? Sądy zaczęły częściej orzekać o upadłości. Może ona zostać ogłoszona w stosunku do dłużnika, który stał się niewypłacalny wskutek niezależnych od niego okoliczności. Upadłość można ogłosić raz na 10 lat. Na temat upadłości konsumenckiej Robert Stankiewicz rozmawia z Pawłem Blajerem, dziennikarzem TVN CNBC

Polski biznes w USA

Polskie firmy działające w USA – jakie warunki muszą spełnić, jak sobie radzą, skąd mogą oczekiwać wsparcia, mówi Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan.