Polska i Świat

Polska i Świat

Honorowi Dawcy Krwi. Aby należeć do tego wyjątkowego grona, potrzebne jest dobre zdrowie i odpowiednie odżywianie. To nie jest historia o ludziach. W tym wypadku krew honorowo oddają zwierzęta. Materiał z programu "Polska i Świat".

Nowy PiS-owski projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym ma być przyjęty i być może podpisany przez prezydenta już w tym tygodniu. Opozycja alarmuje, że to tylko pozory. Jej zdaniem, projekt znowu jest niekonstytucyjny. A PiS-owi chodzi tylko o grę na czas i paraliż Trybunału. Materiał z programu "Polska i Świat".

MON odlicza dni do szczytu NATO, a minister Antoni Macierewicz organizuje konferencję i zapewnia, że deklaracje, które podczas szczytu padną, będą wiążące. Odpowiedź ministra nie zadowala ekspertów. Ich zdaniem jest ona dość ogólnikowa, a przecież sytuacja - chociażby w Europie - przez ostatnie dni nieco się zmieniła.

Miała być gotowa na Euro i jest - ale nie na 2012 tylko 2016, i to nie na początek, tylko na jego końcówkę. Drogowcy puścili w końcu ruch autostradą A1 w okolicach Łodzi. Dojazd z południa Polski nad morze skrócił się o godzinę. Ale zanim otwarto autostradę, drogowcy wpuścili kierowców w pułapkę, przez co musieli oni nadrabiać kilkadziesiąt kilometrów.

Były trzema przyjaciółkami. Jedna z nich nie żyje, dwie dziś odpowiadają przed sądem. W Gdańsku ruszył proces w sprawie tragicznej śmierci 17-letniej Agaty z Wejherowa.

Drugą turę wyborów prezydenckich należy powtórzyć - tak zadecydował austriacki Trybunał Konstytucyjny. Dowodów na manipulacje nie ma, ale jest takie podejrzenie, bo do kart miały dostęp niewłaściwe osoby.

Zdarzenie jak z horroru, a wydarzyło się naprawdę. Podczas rodzinnego obiadu matka wyciągnęła pistolet i zaczęła strzelać. Zabiła własne córki. 

Takich emocji nasza drużyna dawno nam nie dała. Dlatego tuż po przylocie do kraju kibice stanęli na wysokości zadania - pięknie podziękowali i dodali otuchy tym, dla których wczorajszy mecz nie był  szczęśliwy. Gorące powitanie zgotowano Kubie Błaszkowskiemu - witano go jak gwiazdę rocka i bohatera, ale o innych też nie zapomniano. Powitanie zamieniło się w widowisko, piłkarze byli pod wielkim wrażeniem.

Do niedawna znajdowała się w czołówce najchętniej wybieranych krajów na odpoczynek, teraz walczy o klienta. Walka jest nierówno, bo ostatni zamach na lotnisku w Stambule to dla Turcji kolejny cios w turystykę. Już stracili dużo, a mogą stracić jeszcze więcej.

Pacjentka z Gdańska przeszła w Polsce przełomową operację zastawek serca. Nowe życie zawdzięcza amerykańskiemu profesorowi i polskim lekarzom.

Kiedy jedni się cieszą, inni modlą o deszcz. W pogodzie trudno wszystkim dogodzić, ale kiedy przychodzi susza, martwią się prawie wszyscy. Rolnicy tracą plony, a klienci za żywność muszą więcej płacić.

Radni sopockiego PiS mówią "nie" dla monumentu Władysława Bartoszewskiego. Lokalni działacze bardziej niż dokonania profesora pamiętają jego krytyczne słowa o partii Jarosława Kaczyńskiego.

Prezydent idzie w poprzek swojej partii i odmawia powołania sędziów, za którymi stało nawet Prawo i Sprawiedliwość. Andrzej Duda nie podaje powodów swojej decyzji, do czego ma prawo. Pytanie, czy daje za to sygnał, kto tu rządzi?

Koniec z technologicznymi oszustwami na Tour de France. Kolarzy maja pilnować kamery termowizyjne. Urządzenia są w stanie wykryć silniczek ukryty w rowerze, nawet gdy ten nie pracuje. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.