Nieruchomości

Nieruchomości

Popularne miasta nie takie drogie. Zobacz, jak długo musisz pracować, by kupić kawalerkę

Ponad 24 lata musi oszczędzać osoba pracująca w Hongkongu, aby móc kupić kawalerkę. Średnia cena lokalu o powierzchni 30 metrów kwadratowych wynosi tam prawie 3 miliony złotych. Ale nie wszędzie jest tak drogo. Jak się okazuje, mieszkańcy Warszawy, aby kupić niewielkie mieszkanie w centrum, muszą na nie odkładać przez niemal taki sam czas, jak mieszkańcy Nowego Jorku czy Madrytu. Oto, jak wygląda sytuacja osób, które chcą kupić kawalerkę w popularnych miastach.

"Sytuacja branży budowlanej będzie się poprawiać"

Poprawa sytuacji branży budowlanej będzie kontynuowana, jednak na realną poprawę trzeba jeszcze poczekać - uważa główny ekonomista Coface w Europie Centralnej Grzegorz Sielewicz. Dodał, że sytuacja płynnościowa wielu firm budowlanych jest "dosyć ciężka".

Polska mówi "nie" mikroapartamentom. Chcą zmienić minimalny metraż

Chcemy, aby od przyszłego roku minimalna powierzchnia budowanego mieszkania wynosiła 25 metrów kwadratowych - poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Nowe przepisy mają przeciwdziałać między innymi nieuczciwym praktykom rynkowym - oferowania tak zwanych aparthoteli jako mieszkań.

Mieszkanie minus. Lista problemów nowego rządowego programu

Po 500 Plus czas na Mieszkanie Plus - chwali się Prawo i Sprawiedliwość. Już wiadomo, że lokali nie starczy dla każdego i że proponowane rozwiązania mają także, co najmniej jeden, minus. Zgodnie z ustawą państwo, które da, będzie mogło również mieszkanie zabrać i to bez wskazania lokalu zastępczego. Organizacje lokatorskie biją na alarm. Materiał programu "Polska i Świat".

Julio Iglesias sprzedaje kawałek wyspy. Za zawrotną kwotę

Najbardziej pożądane działki w Miami zostają wystawione na sprzedaż za niebagatelną sumę. Za cztery działki o łącznej powierzchni około 30 tysięcy metrów kwadratowych, dotychczasowy właściciel zażyczył sobie 150 milionów dolarów. Sprzedającym jest znany hiszpański piosenkarz Julio Iglesias, który zaznaczył, że chce sprzedać wszystko jako całość.

Od dziś kredyty po nowemu. Wszystko, co musisz wiedzieć

Dziś zaczyna obowiązywać ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami kredytu i agentami. To pierwsza ustawa, która kompleksowo i szczegółowo reguluje proces reklamowania, oferowania, zawierania i wykonywania umów o kredyt hipoteczny. Ma zwiększyć transparentność ofert i wzmocnić pozycję konsumentów, którzy w sporach z bankami są często słabszą stroną. Przedstawiamy najważniejsze zmiany, wynikające z wprowadzenia nowego prawa.

Kredyty hipoteczne drożeją. "Banki mogą upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu"

Osoby, które decydują się na zaciągniecie kredytu hipotecznego, muszą liczyć się z tym, że zapłacą więcej. Wszystko przez rosnące marże bankowe. Z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera wynika, że w tym roku zmian nie odnotowano jedynie w kwietniu. Zdaniem ekspertów, przyczynami podwyżek mogą być nie tylko chęć poprawy wyników ze strony banków, ale również rosnący popyt na kredyty.

Burza wokół Mieszkania plus. "Będzie można wywalić ludzi z domu"

W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Przepisy mają umożliwić budowę lokali w ramach programu Mieszkanie plus na gruntach Skarbu Państwa. Część przepisów budzi jednak kontrowersje. - Będzie można wywalić ludzi z domu ot tak, bez żadnych praw - alarmuje Adrian Zandberg z partii Razem. Do tego wpisu odniosło się w korespondencji z tvn24bis.pl Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.