Najnowsze

Najnowsze

Więcej pracy w Ameryce

Dane z USA pozytywnie zaskakują rynek. Przybyło w lutym 227tys miejsc pracy, oczekiwano 210 tysięcy Dobre dane z rynku pracy w USA komentował Michael Kuczkiewicz, prezes Hay Group.

Moto Show w Genewie

Nowości luksusowe na targach w Genewie – na co i jak dużo da się wydać, mówi Stanisław Sewastianowicz, redaktor naczelny Auto Świat.

Droga do milionów

Obligacje korporacyjne – okazja czy pułapka? Już pierwsze spółki nie były w stanie wykupić swoich obligacji. Czy lepszym rozwiązaniem jest bezpośredni zakup obligacji czy przez fundusze obligacji. O tym rozmowa z Michałem Ferencem, Zarządzającym w Idea TFI

Polska idzie na wojnę  z Brukselą w sprawie CO2

Polska może kolejny raz zawetować ustaleniu pakietu klimatycznego. Ile będzie nas – użytkowników energii i paliw – kosztowała większa redukcja emisji CO2, mówi Bolesław Jankowski, wiceprezes firmy doradczej Energsys Badania Systemowe.

Portfel odrabia straty

Od początku inwestycji portfel Sebastiana Buczka stracił 2,96%. Z kolei od grudnia następuje systematyczne odrabianie strat. Jak zbudowany jest portfel Sebastiana Buczka, prezesa Quercus TFI, w Programie Milion w Portfelu

Inwestycja w waluty

Zmiany na rynku walut a inwestycje w kontrakty walutowe. O rynku forex i wykorzystaniu dźwigni finansowej mówi Mareg Wołos, członek zarządu TMS Brokers

EBC: stopy bez zmian

Stopy procentowe w strefie euro pozostały decyzją EBC na poziomie 1%. Komentarza do tej decyzji udziela Maciej Reluga , główny ekonomista BZ WBK.

Obligacje europejskie: okazja czy pułapka?

Obligacje włoskie najdroższe w tym roku. Jak zareaguje rynek wtórny na wynik wymiany greckich obligacji? O tym rozmowa z Dariuszem Laskiem, dyrektorem inwestycyjnym-Papiery Dłużne Union Investment.

Wezwanie na akcje

Fundusze Penta i Eastbridge chcą wycofać Empik Media and Fashion z giełdy papierów wartościowych. Ogłaszają wezwanie na 100% akcji tej spółki. 60% już posiadają. Na jakich zasadach można ogłosić wezwanie na akcje innej spółki? Beata Binek, prawnik w CMS Cameron McKenna

Szczera spowiedź bankiera: Wyciskamy kasę z "muppetów"

Greg Smith, jeden z dyrektorów w amerykańskim banku Goldman Sachs wybrał nietypowy sposób na odejście z firmy. Swoją rezygnację ogłosił dziś w artykule opublikowanym na łamach "New York Timesa". Przy okazji opisał kulisy pracy w firmie i oskarżył, że największy bank inwestycyjny na świecie stał się maszynką do wyciskania pieniędzy z klientów, których potocznie nazywa się "muppetami".

Prezydent: Zmiany w systemie emerytalnym nieuchronne

Zmiany w systemie emerytalnym są nieuchronne - oświadczył prezydent Bronisław Komorowski, który bierze udział w debacie eksperckiej na temat podniesienia wieku emerytalnego. Odbywa się ona w przeddzień zakończenia konsultacji społecznych w sprawie rządowego projektu zmian w emeryturach, zakładającego stopniowe podnoszenie i zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67. roku życia.

Ubezpieczenie długu Polski tańsze niż Francji

Ceny polskich CDS-ów, czyli ubezpieczenia polskich papierów skarbowych od niewypłacalności Polski w horyzoncie pięcio- i dziesięcioletnim, po raz pierwszy w historii spadły poniżej kosztów ubezpieczenia papierów skarbowych Francji - poinformował Jacek Rostowski.

39 mld euro dla Grecji zatwierdzone

Kraje strefy euro formalnie zatwierdziły dziś drugi program pomocowy dla Grecji i upoważniły fundusz ratunkowy strefy euro do odblokowania pierwszej raty pomocy w wys. 39,4 mld euro, które będzie wypłacona w kilku transzach - podał szef eurogrupy Jean-Claude Juncker.

IV Forum Gospodarcze Time

Rynek telekomunikacyjny – czy jest na nim miejsce dla małych dostawców Internetu? Rozmowa z Maciejem Wituckim, prezesem TP SA.

Gazele Biznesu 2011

Zatory płatnicze bolączką przedsiębiorców, głównie z branży budowlanej. O opóźnienia w spłacie należności pytaliśmy laureata konkursu „Gazele Biznesu 2011” z woj. świętokrzyskiego Wojciecha Kanię, współwłaściciela Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Kanryd.

Gotówka w małej firmie

Rachunek przepływów pieniężnych jest kluczowy dla otrzymania kredytu - uważają bankowcy. W praktyce powinni się nim posługiwać także rozliczający się na podstawie księgi przychodów i rozchodów. Powiemy, jak w małej firmie ustalić poziom gotówki, gdy nie prowadzi się pełnej księgowości. Rozmowa z Michałem Pachowskim z Wydziału Zarządzania UW.

Londyn wypuści 100-letnie obligacje?

Rząd Wielkiej Brytanii rozważa wyemitowanie państwowych obligacji, których termin spłaty wynosiłby 100 lat - poinformowała środowa brytyjska prasa.

"Podwyższenie wieku emerytalnego przemyślane"

Rząd zaplanował podwyższenie wieku emerytalnego w przemyślany sposób - powiedział na konferencji prasowej podczas Forum Bankowego 2012 minister finansów Jacek Rostowski. O ostatecznym kształcie reformy emerytalnej w poniedziałek rozmawiać mają premier Donald Tusk i wicepremier Waldemar Pawlak.

Mają więcej komórek niż toalet

W blisko połowie gospodarstw domowych w Indiach nie ma toalety, ale w ponad 53 proc. jest telefon komórkowy - wynika z opublikowanych rezultatów najnowszego spisu powszechnego przeprowadzonego w 2011 roku.

Eurovia odpowiada GDDKiA: Ostrzegaliśmy, że A2 popęka

Spółka Eurovia, która buduje jeden z odcinków A2 Stryków-Konotopa, nie zgadza się z opinią GDDKiA, że pęknięcia na tej drodze są wynikiem niechlujstwa wykonawców. Firma poinformowała, że jesienią zwracała uwagę Dyrekcji, że autostrada może pękać.

Eurokryzys

Grecja uratowana przed niekontrolowanym bankructwem. 83,5% jej wszystkich prywatnych wierzycieli, zgodziło się umorzyć ponad połowę wartości obligacji i wymianę pozostałych, na nowe - o 30-letnim terminie wykupu. O greckim porozumieniu rozmawialiśmy z Piotrem Kaliszem, głównym ekonomistą Banku Citi Handlowego.

Centrum wyników - Muza

Muzie spadają przychody, rosną za to należności. Spółka pogorszenie wyników tłumaczy wprowadzeniem podatku VAT na książki i liczy na wzrost optymizmu konsumentów. O wynikach i planach na 2012 rok rozmawialiśmy z prezesem spółki, Marcinem Garlińskim. 

Rostowski: Opłata bankowa już w tym roku

Wprowadzenie w 2012 roku opłaty bankowej zapowiedział dziś minister finansów Jacek Rostowski. Opłata bankowa trafiałaby na specjalny fundusz stabilizacyjny działający w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym.

Kinomaniak na NC

Na NewConnect, w piątek pojawiła się spółka Kinomaniak - właściciel kilku portali na temat filmu i kina. Firma chce też zarabiać na grach komputerowych. Jak zamierza to robić -  pytaliśmy prezesa spółki Wojciecha Szydłowskiego

Czterej amerykańscy giganci oblali egzamin

Cztery amerykańskie instytucje finansowe oblały tzw. stress testy, mające pokazać czy poradziłyby sobie w przypadku załamania gospodarki. Pozostałych 15 największych firm z tej branży wyszło ze sprawdzianu obronną ręką. Coroczne wyniki opublikowała amerykańska Rezerwa Federalna.

"Nie chcemy traktować Polski jak młodszego brata"

- Chciałbym uważać Polskę za jedną z nowych, przodujących gospodarek w Europie. Nie chcę widzieć Polski jako "młodszego brata", którego powinniśmy starać się ominąć - powiedział duński minister ds. klimatu Martin Lidegaard, odnosząc się do polskiego weta ws. ograniczenia emisji CO2.

Coraz drożej w salonach

Koncerny motoryzacyjne walczą o rentowność i obawiają się dalszego osłabiania złotego. Dlatego powoli podnoszą ceny samochodów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Strategia na Chiny

Go China to polska odpowiedź na chińską strategię Go Global. Chiny to kraj wciąż poszukujący partnerów i planujący wejście na rynki międzynarodowe. Jak takie nastawienie mogą wykorzystać polscy przedsiębiorcy? Rozmowa z wiceminister gospodarki, Iloną Antonisyzn-Klik.

Ustawa jak widmo. Nikt nic nie wie

Minister Boni zadeklarował niedawno, że do końca sierpnia powstanie projekt nowej ustawy medialnej. Jak jednak sprawdziła "Rzeczpospolita", takich prac nie prowadzi ani jego ministerstwo, ani resort kultury, nie słyszeli o nim również posłowie PO.