Najnowsze

Najnowsze

Pieniądze po wyborach

Reforma tak zwanych "mundurówek" i KRUS-u oraz zwiększenie efektywności OFE - takie składniki ma zawierać pierwszy powyborczy pakiet reform nowego rządu, mówi TVN CNBC minister Michał Boni.

E-NNOVATION

mPay - spółka oferująca usługi kupowania biletów komunikacji miejskiej w Warszawie przez telefon komórkowy, oferuje również doładowania telefonów w systemach pre-paid, czy opłat za parkometry - również przez komórkę. Mimo to, spółce nie udało się wciąż wygenerować zysku. Rozmowa z prezesem mPay, Piotrem Warsickim.

Ekonomiczne Noble przyznane

Polityka gospodarcza a wskaźniki makroekonomiczne - za badanie tych obszarów przyznano w tym roku nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. O efektach użyteczności nagrodzonych badań, o kontrowersjach wokół werdyktu i o tym, czy nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii w ogóle ma sens, z prof. Adamem Nogą rozmawiał Marcin Kowalski.

Ratingi Włoch i Hiszpanii w dół

Tydzień zakończony obniżką ratingów Włoch i Hiszpanii, Portugalia na cenzurowanym, ale jednak uwaga europejskich liderów wciąz skupiona na Grecji. Pomysł skoordynowanego dokapitalizowania banków w Europie nazywany jest poduszką finansową pod kontrolowany upadek Aten. Naszymi gośćmi są dr Paweł Grząbka, przedsiębiorca, prezes CEE Property Group i dr Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu.

iPhone 4S hitem sprzedaży

Nowy gadżet Apple – telefon iPhone 4S - to najlepiej sprzedający się produkt w historii marki. W ciągu pierwszego dnia sprzedaży kupiło go ponad milion Amerykanów. Jego poprzednik w też osiągnął rekordowe wyniki, ale dwukrotnie mniejsze – iPhone 4 w zeszłym roku w tym samym czasie sprzedał się w ilości 600 tys. egzemplarzy.

Lokaty rentierskie

Lokaty rentierskie, czyli lokaty dla zamożnych. Gdzie ulokować swoje oszczędności, by co miesiąc korzystać z odsetek? Gościem „Godziny dla Pieniędzy” był Karol Wilczko z Comperia.pl

Oczekiwania biznesu po wyborach

Czego polski biznes oczekuje po nowym/starym rządzie? Rozmowa ze Zbigniewem Jakubasem, przedsiębiorcą oraz inwestorem giełdowym.

Psychologia Marketingu

Jak wykorzystać zdobycze psychologii marketingu w realnym biznesie. Z profesorem Rafałem Ohme ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w programie „Godzina dla pieniędzy” rozmawiał Marek Tejchman.

Polska po wyborach

Nikt już nie jest w stanie niektórych ustaw podatkowych sam zrozumieć. Więcej jest interpretacji niż przepisów najważniejszych ustaw podatkowych. Jak trzeba poprawić prawo podatkowe? Rozmawialiśmy z Beatą Hudziak, z Grant Thornton Frąckowiak oraz Markiem Kolibskim, wspólnikiem w Kolibski Nikończyk Dec & Partnerzy.

Milion w portfelu

Wirtualne inwestowanie miliona złotych. Wraz z Andrzejem Kaczorowskim z RN Investors TFI sprawdzaliśmy stopy zwrotu portfeli w III edycji Miliona w Portfelu

citeam.pl - E-NNOWACJE

Serwisy zakupów grupowych przeżywają okres gwałtownego rozwoju. Czy warto zakładać kolejne tego typu biznesy? Rozmowa z Martą Krauze, zarządzającą serwisem Citeam.pl

Pieniądze po wyborach

Miesiącami a czasami latami trzeba czekać na wyrok w polskim sądzie. Minister sprawiedliwości usprawnił e-sądy, wprowadził oceny sędziów i zmieniła zasady prowadzenia spraw gospodarczych. Czy trzeba czekać na efekty tych zmian czy dać już spokój reformom w sądach? Rozmawialiśmy z sędzią w Sadzie Okręgowym w krakowie - Waldemarem Żurkiem.

Wyniki wyborów - Zaskoczenie?

Komentarz do aktualnych wydarzeń w Polsce - budżet, przebudowa gabinetów oraz reformy. Rozmowa z Rafałem Antczakiem, wiceprezesem Deloitte.

Konferencja e-nnowacje

DGA to grupa spółek zajmujących się m.in. doradztwem biznesowym czy podatkowym. Prezes DGA uważa, że e-commerce to przyszłość dla jego grupy. Teraz chce przejąć portal związany z książkami elektronicznymi. Rozmowy w tej sprawie już trwają. Rozmawialiśmy z Andrzejem Głowackim, prezesem DGA.

Pieniądze po wyborach

Kodeks pracy jest podstawowym aktem prawnym regulującym sprawy z pracownikami. Kilka razy był zmieniany w poprzedniej kadencji. Czy Sejm powinien być uchwalić nowy kodeks pracy, zwłaszcza projekt ustawy przygotowała komisja kodyfikacyjna? Paweł Blarej rozmawiał ze Sławomirem Paruchem, partnerem w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, kierującym Departamentem Prawa Pracy.

Ustawy po wyborach

W czasie poprzedniej kadencji, Sejm uchwalił prawie tysiąc nowych ustaw. Mimo kilku ofensyw legislacyjnych, niewiele ustaw miało charakter deregulacyjny. Jak zatrzymać zalew nowych przepisów, które komplikują prawo? Rozmowa z doktorem Tomaszem Zalasińskim z Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, konstytucjonalistą, zajmującym się analizą procesu legislacyjnego i zasadami prawidłowej legislacji.

K2 Internet na konferencji

K2 Internet, świadczący usługi e-marketingu, z optymizmem patrzy w przyszłość. Portfel zamówień jest solidny, a prezes przekonuje, że klienci nie rezygnują z usług spółki. Rozmowa z Januszem Żebrowskim, prezesem K2 INTERNET.

Zmiany w Polsce po wyborach

Jak zmieni się Polska po tych wyborach? Rozmowa z Janem Krzysztofem Bieleckim, przewodniczącym rady gospodarczej przy premierze.

Oczekiwania po wyborach

Jak zmienią się oprocentowania obligacji, czy wzrośnie ich renotwność? Rozmawialiśmy z Mateuszem Szczurkiem, głównym ekonomistą ING na Europę Środkową Dniu na Rynkach.

Oczekiwania wobec rządu

Zaletą tego rządu będzie to, że nie będzie tracił czasu na rozpoznanie sytuacji, gdyż jest z nią na bieżąco. Rozmawialiśmy z Konradem Jaskółą prezesem Polimeksu-Mostostal.

Na co będą czekać przedsiębiorcy?

Jakie zmiany wprowadzi nadchodzącą kadencja rządu? O komentarz poprosiliśmy Zbigniewa Niemczyckiego, prezesa Polskiej Rady Biznesu oraz Błażeja Pobożego z Instytutu Nauk Politycznych z Uniwersytetu Warszawskiego.

Powyborcza układanka

Kto z kim w koalicji, czyj głos będzie się liczył. O komentarz poprosiliśmy, Błażeja Pobożego z Instytutu Nauk Politycznych oraz Pawła Tamborskiego z Wood & Company.

Grecja obaliła pierwszy europejski bank

Grecki kryzys pogrążył pierwszy europejski bank. Francusko-belgijski "Dexia" stanął na krawędzi bankructwa i potrzebował pomocy państwa. Instytucja zostanie podzielona. Jak potwierdził premier Belgii Yves Leterme, belgijskie państwo przejmie 100 procent udziałów belgijskiej części banku.

Merkel i Sarkozy chcą zmian w Traktacie UE

Angela Merkel i Nicolas Sarkozy zapowiedzieli, że do końca października przedstawią "całościowy pakiet" propozycji rozwiązania aktualnych problemów gospodarczych UE. Opowiedzieli się też za dokapitalizowaniem banków i zapowiedzieli przedstawienie propozycji zmian w traktacie UE.

Gazprom vs wolny rynek. Koniec ekspansji w Europie?

Do niedawna Gazprom podbijał w Europie rynki jeden za drugim. Kolejne koncerny i rządy podpisywały wieloletnie kontrakty. Powstaje Gazociąg Północny, w planach jest Południowy. Ale kryzys gospodarczy i spadek popytu na gaz hamuje tę ekspansję. Nie pomaga też fatalny wydźwięk powrotu Putina na Kreml. Ale najgroźniejszym przeciwnikiem Gazpromu jest dążenie Europy (i nie tylko) do liberalizacji rynków energetycznych.

Juan niezgody

USA chcą ceł na towary z krajów zaniżających wartość własnej waluty. Sinolog Jacek Strzelecki twierdzi, że to tylko wymachinowanie szabelką i daleko jeszcze do prawdziwych wojen walutowych z Chinami.

Steve Jobs we wspomnieniach

Odszedł człowiek nazywany wizjonerem technologii. Jaki był i jak się z nim współpracowało? Czego nauczył swoich następców. O postaci współzałożyciela Apple rozmawialiśmy z Borysem Stokalskim, prezesem Infovide Matrix.

Ceny mieszkań - w dół czy w górę?

Ceny nieruchomości - w dół czy w górę? Firma Reas, która specjalizuje sie w rynku mieszkaniowym mówi, że trendy w tym roku są kontynuacją tych obserwowanych w 2010 roku. Czy mieszkania potanieją? Czy ceny mieszkań w centrach pójdą w górę w związku z powrotem młodych ludzi do historycznych dzielnic miast? Rozmawiamy z Kazimierzem Kirejczykiem, prezesem Reas.