Moto

Moto

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota wzywa do warsztatów 3,37 mln samochodów na całym świecie – donosi Reuters. Powodem są możliwe defekty dotyczące systemów poduszek powietrznych i systemu kontroli emisji spalin. Jak podaje polski oddział Toyoty, w Polsce wezwanie dotyczy 5 429 z wadliwym systemem paliwowym.

Volkswagen wyda w USA do 14,7 mld dolarów za fałszowanie pomiarów toksyczności spalin w samochodach. To prawie o połowę więcej niż wynosiły wcześniejsze szacunki. Właściciele aut dostaną między 5,1 tys. a 10 tys. dolarów. Koncern będzie też musiał naprawić auta lub je odkupić. W Polsce kierowcy będą domagać się po ok. 30 tys. zł odszkodowania.

Bruksela popiera postulat, by Volkswagen wypłacił klientom w Europie odszkodowania za auta z oprogramowaniem fałszującym emisje spalin. Może to dotyczyć ponad 140 tysięcy samochodów w Polsce. Komisarz Elżbieta Bieńkowska jest zdania, że wysokość rekompensaty nie powinna odbiegać od tej, którą otrzymują kierowcy w USA.

Kabriolety to nie tylko potężne maszyny ze sportowym zacięciem warte setki tysięcy, a nawet miliony złotych. To także zwykłe auta, codziennie widywane na ulicach naszych miast. Na dodatek można je kupić w bardzo rozsądnej cenie. Oto cztery propozycje budżetowych kabrioletów na wakacje.

Jeśli spojrzeć na zdjęcie reklamujące nowego Bentley'a Mulsanne, w pierwszej chwili w wielu głowach pojawi się pytanie: gdzie jest samochód? Następnie możemy zacząć zachodzić w głowę, po co producent aut wrzuca zdjęcie Mostu Golden Gate? Dopiero kiedy zbliżymy zdjęcie kilku(nasto)krotnie, zrozumiemy po co to wszystko.

Zaprezentowany na genewskim Motor Show pierwszy SUV Maserati, może się okazać jedynie przedsmakiem zmian, jakie czekają firmę. Do gamy aut wpisujących się w trendy rynkowe, obok Levante, ma dołączyć Alfieri – w pełni elektryczny samochód z Modeny.

Były prezes koncernu Volkswagen Martin Winterkorn został objęty śledztwem jako podejrzany o manipulacje rynkowe w związku ze skandalem na tle ukrywania zawyżonej emisji szkodliwych substancji w spalinach - poinformowała w poniedziałek prokuratura w Brunszwiku.