Moto

Moto

Clarkson powraca. Najdroższa scena w historii telewizji

Producent nowego motoryzacyjnego show z udziałem Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya nie szczędzi pieniędzy. W scenie otwarcia gwiazdy poruszają się po pustyni w białym, niebieskim i czerwonym fordzie mustangu. Towarzyszą im takie cacka jak bugatti veyron i rolls royce. Producent Amazon za tę scenę zapłacił 3,2 mln dolarów, czyli najdrożej w historii małego ekranu.

Auto z drugiej ręki. Sprawdź, na co uważać przy zakupie

77 proc. zakupowanych samochodów w Polsce pochodzi z rynku wtórnego. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie, warto zwrócić uwagę na kilka detali. O tym, w jaki sposób dokonać właściwego wyboru mówił na antenie TVN24 BiS Bartłomiej Dziech z TVN Turbo.

Rozbity Mercedes jak bumerang – ciągle wraca na rynek

Mercedes GL wystawiony na sprzedaż za ponad ćwierć miliona złotych - takie cudo znaleźli dziennikarze Turbo Kamery. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że samochód był kompletnie rozbity w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy samochód został wystawiony na sprzedaż przez handlarza w Piotrkowie Trybunalskim.

Sprzedawał kradzionego Jeepa. Wpadł

Reporterzy programu Turbo Kamera doprowadzili do zatrzymania mieszkańca Mielca, który próbował im sprzedać samochód z przebitymi numerami. Mężczyźnie grozi osiem lat więzienia. A samochód trafił na policyjny parking. We wtorek kulisy akcji pokaże TVN Turbo.

Tesla bryluje w Paryżu. Choć wcześniej została zhakowana

Amerykański producent samochodów elektrycznych zanotował ostry wzrost dostaw w ciągu ostatniego kwartału - donosi BBC. Sukces nadszedł po fali krytyki wywołanej serią wypadków z autopilotem i sukcesem chińskich hakerów, którzy złamali system operacyjny Tesli. Marka stworzona przez Elona Muska bryluje na motoryzacyjnych targach w Paryżu. Przyjęła już zamówienia na blisko 373 tys. pojazdów w przedsprzedaży.

"Smartfonizacja" samochodów martwi miłośników jazdy

Na rynku motoryzacyjnym mamy do czynienia z nowym zjawiskiem - "smartfonizacją samochodu". Nowe pojazdy wyposażane są w funkcje podobne do tych, które ma nasz smartfon. Podczas Paris Motor Show 'Mondial de l'Automobile" zaprezentowano kolejne egzemplarze tzw. "smart carów". Czy to pożądane zmiany? - Nasze społeczeństwo idzie teraz w kierunku tego, żeby sobie ułatwić pewne zadania - żeby było szybciej, sprawniej - mówiła Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy. - Natomiast, jeśli chodzi o mnie, to wszystko nie do końca jest mi na razie potrzebne - dodała. Kuba Klawiter, dziennikarz TVN Turbo podkreślał z kolei, jak dużą przyjemność czerpie z prowadzenia samochodu i nie chciałby z niej rezygnować. Zwrócił także uwagę na kwestie etyczne i pozostawienie w sytuacji kryzysowej ostatecznej decyzji algorytmowi - Co wybrać: czy zabić pasażera, uderzając w drzewo, czy dwójkę ludzi przechodzących na pasach? Pytanie, kto będzie decydował o życiu ludzi uczestniczących w ruchu? - zastanawiał się gość "Otwarcia Dnia".

Nowy Civic Type R. Koncept pokazano na targach w Paryżu

Każdy, komu wydaje się, że czeka całe wieki na pojawienie się nowej Hondy Civic Type R, może zacząć świętować. Właśnie nadjechała nowa, oparta na pierwszym modelu tego auta i będzie dostępna na całym świecie w prawie identycznej formie. Do tej pory Civic produkowany na rynek USA znacznie różnił się od tego zaprojektowanego na drogi Starego Kontynentu.

Motoryzacyjne cacka w Paryżu. Zobacz auta przyszłości

Samochody elektryczne, SUV-y i crossovery dominują wśród premier tegorocznych targów motoryzacyjnych w stolicy Francji. Przyjazne dla środowiska pojazdy w Paryżu zaprezentowały m.in. Mercedes-Benz, Opel, Renault, Toyota i Volkswagen. Nie zabrakło oczywiście również futurystycznych aut koncepcyjnych. Targi potrwają do 16 października.

Szef Nissana: nasze inwestycje w Wielkiej Brytanii są zagrożone. Winny Brexit

Niepewność związana z Brexitem i ewentualne cło mogłoby zaszkodzić inwestycjom w największej fabryce w Wielkiej Brytanii - ostrzegł Carlos Ghosn, szef Nissana. Do tego głosu dołączyło się zrzeszenie brytyjskich producentów i sprzedawców podkreślając, że rząd będzie musiał zrekompensować ewentualne nowe obciążenia, które poniesie sektor.

Crossover i SUV z jednym śladem

Podczas gdy nawet niezbyt interesujący się motoryzacją wiedzą, co to Crossover i SUV, nie każdy potrafi powiedzieć, czym wyróżnia się segment Adventure wśród motocykli. A łączy on w sobie cechy właśnie tych dwóch typów aut. Testowaliśmy dwa jednoślady – przedstawicieli tej grupy.

Święto w Paryżu. To robi furorę na targach moto

Miłośnicy motoryzacji z całego świata już od 1 października przez 16 dni będą mogli podziwiać setki nowych modeli aut, zaprezentowanych przez producentów podczas paryskich targów. W tym roku panuje moda na ekologię - królują auta elektryczne, bezemisyjne, które nie szkodzą środowisku. Furorę robi Volkswagen ID, który nie wymaga obecności kierowcy. Każdy znajdzie coś dla siebie: można wsiąść zarówno do popularnych pojazdów, jak i samochodów drogich i luksusowych.

Niemcy inwestują miliony w Zimnej Wódce

210 osób znalazło pracę w nowej fabryce komponentów dla motoryzacji niemieckiej firmy Mubea, wybudowanej w gminie Ujazd na Opolszczyźnie. Docelowo zatrudnienie wzrośnie do 500 osób, a wartość inwestycji sięgnie 49 mln euro.

Wielcy nieobecni na paryskim Motor Show

Pomimo ogromnego splendoru i tłumów fanów motoryzacji obecnych na paryskim Motor Show, niektórzy producenci samochodów nie są zainteresowani pokazaniem tam swoich nowości. Oto kilka marek, które nie pojawią się na wystawie w stolicy Francji.

Luksus na czterech kołach. Ruszyły Targi Motoryzacyjne w Paryżu

Targi Motoryzacyjne w Paryżu to największe tego typu wydarzenie na świecie, które co dwa lata gromadzi miłośników aut. W tym roku dużą popularnością cieszą się samochody elektryczne i niewymagające obecności kierowcy. Producenci coraz częściej decydują się na innowacyjne rozwiązania.

Polacy złożyli pozew grupowy przeciwko Volkswagenowi

W czwartek złożony został pierwszy w Polsce pozew zbiorowy przeciwko firmie Volkswagen AG - poinformowało stowarzyszenie STOP VW. Wysokość roszczenia w pozwie wynosi 30 tysięcy złotych od jednego samochodu. Łącznie jest to ok. 1,5 mln zł.

37 stóp luksusu. Oto motorówka od Astona Martina

Światowa premiera motorówki Astona Martina odbyła się wczoraj w Monako. Stolica światowego blichtru została wybrana nieprzypadkowo. Łódź motorowa produkowana w Gaydon będzie bowiem bardzo luksusowa i bardzo droga.

Surowsze kary dla piratów drogowych? "Lepsze fotoradary"

Ministerstwo Sprawiedliwości chce zaostrzyć kary za przestępstwa w ruchu drogowym. - Dla mnie znacznie ważniejsze byłoby np. przywrócenie kontroli fotoradarami w miastach. Bez nich na naszych ulicach mamy więcej rannych i ofiar śmiertelnych. Proponowane zmiany nie poprawią bezpieczeństwa w ruchu drogowym - mówił w TVN24 Maciej Wroński z Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Volkswagen obiecuje klientom naprawę ich diesli

Koncern Volkswagen zobowiązał się, że w formie zadośćuczynienia dla swych klientów w UE do jesieni 2017 r. przerobi samochody z silnikiem Diesla, w których zamontowano urządzenia służące manipulowaniu pomiarami emisji spalin - poinformowała w czwartek KE.

Czołg na gaz LPG. "Gdy jedzie, ziemia drży"

Prace projektowe trwały ponad rok, a sama instalacja napędu gazowego LPG - przeszło tydzień, ale udało się. Montaż w polskim czołgu T-55AM „Merida” powiódł się, a jego właściciel wreszcie może liczyć na oszczędności. Raport TVN Turbo przygotowany przez Łukasza Byśkiniewicza.

Legendarny "maluch" zjechał z taśmy 16 lat temu

22 września 2000 roku w bielskim zakładzie Fiat Auto Poland zakończyła się produkcja "malucha" w Polsce. Pierwszego polskiego Fiata 126p zmontowano 6 czerwca 1973 r. z oryginalnych włoskich części. Przez wiele lat "maluch" był najczęściej spotykanym samochodem na polskich drogach.

Elektryczne auta. "W tym kierunku idzie większość Europy"

- Brzmi to rzeczywiście trochę futurystycznie, ale w tym kierunku idzie większość krajów Europy w tej chwili - mówi Stanisław Sewastianowicz, redaktor naczelny „Auto Świat”. - Przyszłość motoryzacji to transport elektryczny. Rząd ma pomysł, by do 2025 roku w Polsce jeździło milion samochodów napędzanych prądem. - Te plany, które u nas są, to one są bardzo ambitne, wręcz romantyczne. Ani nie mamy mocno rozwiniętego przemysłu samochodowego, ani nie jesteśmy silni w branży budowy akumulatorów - dodaje Sewastianowicz, gość TVN24BiS.