Moto

Moto

Brexit ciąży nie tylko rynkom finansowym, ucierpią też producenci samochodów. Głównie ci zlokalizowani na Wyspach, ale nie tylko. Na jedną z pierwszych ofiar wyjścia Wielkiej Brytanii z UE typowany jest General Motors, którego produkcja może trafić do Polski lub Niemiec - oceniają eksperci.

Apple planuje mocne wejście w branżę motoryzacyjną. Prace nad pierwszym autem z logiem nadgryzionego jabłka są już na zaawansowanym etapie. Niewykluczone jednak, że na produkcji samochodów się nie skończy. Zdaniem autora cenionego bloga o Formule 1, koncern z Cupertino rozważa inwestycję w cykl najbardziej prestiżowych wyścigów świat. To na razie jedynie spekulacje, ale taki deal mógłby mieć biznesowy sens.

Być może niedługo właściciele starszych niż 10-letnie aut będą musieli zapłacić więcej. Trwają prace senackich komisji nad wprowadzeniem podatku, którego podstawą wymiaru mają się stać wiek samochodu lub poziom emisji spalin. Na szczegóły musimy poczekać do września.

Tesla obniża cenę podstawowej wersji Modelu X 60D w reakcji na rozminięcie się z zakładanym planem sprzedażowym. To już drugi raz w tym roku, kiedy prognozy nie spinają się z faktyczną wielkością sprzedaży ich aut.

Tego można było się spodziewać, gdy pokemonowe szaleństwo opanowało świat. Polowanie na kieszonkowe potwory czasem prowadzi na manowce, o czym dotkliwie przekonał się 28-letni kierowca. Jednocześnie grał i prowadził samochód. Zamiast złapania niejakiego Squirtle wylądował na drzewie. A policja wydała specjalny komunikat.

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców - CEPiK ma usprawnić obsługę kierowców w całym kraju. W nowym systemie będą mogli np. sprawdzić punkty karne czy szkoły przygotowujące do prawa jazdy. Niestety, wdrożenie najnowszych rozwiązań znów może zostać przełożone - donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Największy producent samochodów w Wielkiej Brytanii koncern Jaguar Land Rover zapowiedział, że stworzy flotę ponad 100 samochodów autonomicznych, w ciągu najbliższych czterech lat. Pierwsze modele wyjadą na ulice jeszcze w tym roku.