Moto

Moto

Być może niedługo właściciele starszych niż 10-letnie aut będą musieli zapłacić więcej. Trwają prace senackich komisji nad wprowadzeniem podatku, którego podstawą wymiaru mają się stać wiek samochodu lub poziom emisji spalin. Na szczegóły musimy poczekać do września.

Tesla obniża cenę podstawowej wersji Modelu X 60D w reakcji na rozminięcie się z zakładanym planem sprzedażowym. To już drugi raz w tym roku, kiedy prognozy nie spinają się z faktyczną wielkością sprzedaży ich aut.

Tego można było się spodziewać, gdy pokemonowe szaleństwo opanowało świat. Polowanie na kieszonkowe potwory czasem prowadzi na manowce, o czym dotkliwie przekonał się 28-letni kierowca. Jednocześnie grał i prowadził samochód. Zamiast złapania niejakiego Squirtle wylądował na drzewie. A policja wydała specjalny komunikat.

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców - CEPiK ma usprawnić obsługę kierowców w całym kraju. W nowym systemie będą mogli np. sprawdzić punkty karne czy szkoły przygotowujące do prawa jazdy. Niestety, wdrożenie najnowszych rozwiązań znów może zostać przełożone - donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Największy producent samochodów w Wielkiej Brytanii koncern Jaguar Land Rover zapowiedział, że stworzy flotę ponad 100 samochodów autonomicznych, w ciągu najbliższych czterech lat. Pierwsze modele wyjadą na ulice jeszcze w tym roku.

Na wakacje, do pracy lub użytku codziennego. Lipiec i sierpień sprzyjają temu, by kupić samochód. Pamiętają również o tym studenci, którzy często muszą porzucić wygodne środki komunikacji miejskiej. Podpowiadamy, jakie auto najlepiej nadaje się do spakowania studenckiego dobytku, a do tego jest stosunkowo niedrogie oraz oczywiście bezawaryjne.

Bolidy Formuły 1 są jednymi z najszybszych samochodów na świecie. Wielu kierowców po cichu marzy, żeby chociaż raz w życiu zasiąść za sterami takiej maszyny, ale niewielu zdaje sobie sprawę, jak nadludzkim refleksem trzeba dysponować, żeby poprowadzić takie auto.