Po roku działania biura Komitetu Konkursowego Kraków 2022 radykalnie zmienił się jego skład. Postanowiliśmy się przyjrzeć osobom, które zajmują się przygotowywaniami do ZIO 2022, ich kompetencjom i pensjom.
Po tym, jak na stanowisku przewodniczącej Komitetu Konkursowego Jagnę Marczułajtis-Walczak zastąpiła Magdalena Sroka, szybko zmienił się też dyrektor Komitetu – Rafała Dyląga zastąpił Marcin Kandefer, a na miejsce jego zastępczyni - Patrycji Tockiej - weszła Anna Mroczka, która w Komitecie zajmuje się finansami.
Nowe nabytki
To jednak nie jedyne zmiany w biurze Komitetu. W ubiegłym tygodniu do zespołu dołączyły: Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk, Kamila Kędzierska (z wydziału organizacji i nadzoru w urzędzie miasta) oraz Gabriela Prokocka-Kazek (koordynowała m.in. kampanie reklamową "Duch świąt pochodzi z Małopolski" i Agnieszka Jureczko-Knera (zajmowała się finansami w urzędzie marszałkowskim).
Wszystkie nowe pracowniczki Komitetu wcześniej pracowały w krakowskim urzędzie miasta lub urzędzie marszałkowskim. To właśnie tam, jak podaje biuro prasowe Komitetu, miały zdobywać kompetencje i doświadczenie w pracy na podobnych stanowiskach.
Jak zapewnia Łukasz Mordarski z biura prasowego Komitetu, obecnie osoby te przebywają na bezpłatnych urlopach. Po zakończeniu pracy w Komitecie będą mogły wrócić na wcześniej zajmowane przez siebie stanowiska.
Będą promować ZIO
- Wzmocnienie biura nowymi osobami spowodowane jest dużym zapotrzebowaniem mieszkańców na informacje dotyczące organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich – tłumaczy Mordarski.
Nowozatrudnione osoby będą odpowiedzialne za kampanię informacyjną przed referendum oraz wezmą udział w konsultacjach społecznych.
W Komitecie zatrudnionych jest teraz na stałe 13 osób. Według naszych ustaleń swoje stanowiska zatrzymali: Anna Głuc, Magdalena Chacaga, Adrian Staszyszyn, Łukasz Mordarski, Anna Kuźnia, Maciej Smoczyński i Bartosz Krajka.
Pracownicy biura mają umowy o pracę. Stawki ich wynagrodzeń zostały zatwierdzone uchwałą zarządu Komitetu w grudniu 2013 roku. - Wymienione stawki to maksymalne, jakie pracownicy mogą pozyskać na swoich stanowiskach - zauważa Mordarski.
Eksperci od Euro 2012
W Komitecie pracuje również zespół ekspertów. Każdy z nich ma doświadczenie w organizacji imprez masowych. Część współpracowała przy koordynacji Euro 2012. Ekspertom przewodniczy Adam Łazuka.
Funkcję koordynatora ds. Transportu i Operacji lotniskowych pełni Michał Langer. Tym samym zajmował się podczas Euro 2012. Sprawami bezpieczeństwa ma zająć się Tadeusz Zygmunt, on również wykorzystuje swoje doświadczenia zdobyte podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Marcin Płachno, w Komitecie koordynator ds. sportu i obiektów, zajmował się bazami pobytowo-treningowymi trzech reprezentacji stacjonujących w Krakowie.
Sebastian Błażkiewicz w Komitecie pełni funkcję koordynatora ds. technologii i energetyki, a podczas Euro 2012 pracował jako niezależny ekspert. Mateusz Zmyślony, który w KKK 2022 jest ekspertem ds. komunikacji społecznej, był współautorem kampanii wspierającej polsko-ukraińską kandydaturę do Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012.
Jerzy Jakobsche pracujący w Komitecie jako ekspert ds. marketingu sportowego, to dziennikarz sportowy, laureat nagrody dziennikarskiej Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w 1997 roku.
Zarząd o szczebel wyżej
W zarządzie Komitetu również nastąpiło kilka zmian. Oddelegowani wcześniej do pracy w Komitecie samorządowcy zostaną zastąpieni osobami decyzyjnymi, czyli... przełożonymi. Członkowie zarządu za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia.
Stowarzyszenie pod nazwą Komitet Konkursowy Kraków 2022 powołały w ubiegłym roku samorządy Krakowa, Zakopanego, Oświęcimia, Kościeliska i województwa małopolskiego. Ma on koordynować starania Polski o igrzyska.
Autor: koko,mmw/r / Źródło: TVN24 Kraków
Źródło zdjęcia głównego: tvn24