"U progu drugiej kadencji oddajemy go w ręce Twoje, Maryjo". Andrzej Duda na Jasnej Górze

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP
Andrzej Duda na Jasnej Górze
Andrzej Duda na Jasnej GórzeTVN24
wideo 2/4
TVN24Andrzej Duda na Jasnej Górze

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w poniedziałek w wieczornej modlitwie Apelu Jasnogórskiego. Kustosz sanktuarium na Jasnej Górze dziękował za obecność i "świadectwo wiary" prezydenta. – Boże, błogosław panu prezydentowi najjaśniejszej Rzeczypospolitej na nowy etap jego służby narodowej – modlił się między innymi biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.

Apel Jasnogórski odbywa się codziennie o godzinie 21 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Prowadzący modlitwę kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak między innymi nawiązał do poniedziałkowej obecności prezydenta w sanktuarium. - Polecamy Bogu całą naszą ojczyznę, dziś na czele z obecnym wśród nas prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej panem Andrzejem Dudą – powiedział o. Pastusiak, co zgromadzeni przyjęli oklaskami. - Dziękujemy za jego obecność tutaj, na Jasnej Górze, dziękujemy za jego świadectwo wiary. U progu drugiej kadencji oddajemy go w ręce Twoje, Maryjo i wszystkie sprawy naszej ojczyzny, wierząc, że ty będziesz zawsze przy nim obecna – mówił kustosz sanktuarium.

- Polecamy wszystkich naszych rodaków, żyjących w kraju i na emigracji. Pamiętamy o wciąż trwającej pandemii koronawirusa. Modlimy się za wszystkie osoby chore. Dziękujemy Bogu za poświęcenie wszystkich służb medycznych, sanitarnych, mundurowych: tych, którzy każdego dnia troszczą się, byśmy każdego dnia mogli wracać do zwykłego, normalnego życia – wymieniał o. Pastusiak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Pasterskie błogosławieństwo wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski. - Boże, błogosław naszej umiłowanej ojczyźnie, Polsce, wszystkim Polkom i Polakom. Błogosław panu prezydentowi najjaśniejszej Rzeczypospolitej na nowy etap jego służby narodowej – modlił się. - Wysłuchaj, Boże, wielkiego pragnienia Twojej i naszej Matki, częstochowskiej Królowej Polski, abyśmy my, jej polskie dzieci, żyli w zgodzie i jedności, abyśmy Boga mieli w sercach, bo tylko on może nas uzdolnić do prawdziwej miłości i pojednania, do mądrego sklejania Polski i duchowego jej odrodzenia – wezwał bp Przybylski.

W poniedziałkowych rozważaniach modlitewnych, które następują po odśpiewaniu Bogurodzicy, wygłaszający je w poniedziałek ks. Paweł Mydłowski, przewodnik 37. Pieszej Pielgrzymki Rolników Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej akcentował, że apel to gotowość – odpowiedź człowieka na głos Jezusa.

- Słowa w Kanie zawsze będą nam wskazywały na Twojego Syna: uczyńcie wszystko, co Syn wam powie. Jaka ufność płynie z tych słów: wszystko, za cenę pozostawienia swoich myśli, przeczuć, a nawet zdrowego rozsądku, by skierować siebie na głos odwiecznego Syna Bożego. Słudzy z Kanie zapewne bili się z myślami, pewnie jakiś wewnętrzny bunt mieli, bo po co nosić tyle wody bez sensu. A jednak prośba, polecenie, poskutkowała, bo kiedy człowiek czyni to, co Bóg mówi, zaczynają dziać się cuda – mówił ks. Mydłowski.

W poniedziałek wieczorem przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak poinformował, że Andrzej Duda został wybrany ponownie na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej, uzyskując niedzielnych w wyborach 10 440 648 głosów, to jest 51,03 procent poparcia. Rafał Trzaskowski zdobył 10 018 263 głosy, a więc 48,97 procent poparcia.

Przy ponad 20 milionach głosujących różnica między nimi wyniosła 422 385 głosów.

W ostatnich dwóch tygodniach obydwa wieczory wyborcze spędził na Jasnej Górze prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jak potwierdził rzecznik sanktuarium o. Michał Legan, prezes PiS przyjeżdża na Jasną Górę incognito kilka razy w roku – są to wizyty prywatne, a gospodarze sanktuarium nie są o nich wcześniej powiadamiani.

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: JasnaGoraNews/Twitter

Pozostałe wiadomości