TVN24 | Wybory prezydenckie w USA 2020

Ameryka wybiera. Oglądaj wieczór i poranek wyborczy w TVN24 i na tvn24.pl

TVN24 | Wybory prezydenckie w USA 2020

Autor:
momo//rzw,
adso
Źródło:
TVN24
Ameryka wybiera. Wieczór i poranek wyborczy w TVN24 i na tvn24.pl
Ameryka wybiera. Wieczór i poranek wyborczy w TVN24 i na tvn24.plTVN24
wideo 2/21
TVN24Ameryka wybiera. Wieczór i poranek wyborczy w TVN24 i na tvn24.pl

Urzędujący Donald Trump czy kandydat demokratów Joe Biden? Amerykanie wybierają człowieka, który stanie na czele najpotężniejszego państwa na świecie na kolejne cztery lata. By zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych, każdy z nich potrzebuje minimum 270 głosów elektorskich. Któremu z nich się to uda? Już od godziny 23 zapraszamy na wieczór wyborczy, a w środę - na poranek wyborczy w TVN24 i tvn24.pl. W nocy w tvn24.pl także relacje na żywo ze sztabów wyborczych: Trumpa w Waszyngtonie i Bidena w Delaware.

Faworytem większości sondaży wyborczych za oceanem jest od tygodni kandydat Partii Demokratycznej Joe Biden, ale mierzy się z Donaldem Trumpem, któremu w 2016 r. badania początkowo w ogóle nie dawały szans na zwycięstwo, a im bliżej wyborów - również wskazywały częściej na Hillary Clinton. Teraz Trump po czterech latach spędzonych w Białym Domu ubiega się o reelekcję.

ZOBACZ PROGRAM "GRA O AMERYKĘ" >>>

Relacja z wyborów w TVN24 i tvn24.pl

Relacja z wyborów za oceanem na antenie TVN24 rozpocznie się we wtorek o godzinie 23. Noc wyborczą z Waszyngtonu poprowadzi Michał Sznajder. Napływające z Ameryki sondaże całą noc komentować będą dla Państwa Piotr Kraśko i korespondent "Faktów" TVN Marcin Wrona. W Warszawie przedstawią je i omówią Piotr Jacoń oraz Justyna Kosela.

Następnego dnia o piątej rano w TVN24 rozpocznie się poranek wyborczy, który poprowadzi Piotr Kraśko z Waszyngtonu i Anna Jędrzejowska ze studia w Warszawie. Najnowsze sondaże spływające z kolejnych stanów przedstawi Igor Sokołowski. Komentarze będą zbierać Katarzyna Kolenda-Zaleska oraz Agata Adamek, która poprowadzi program "Jeden na jeden".

Przez całą noc, od godziny 23 we wtorek TVN24 będzie można również oglądać w Internecie - w tvn24.pl.

W portalu - poza nocą wyborczą - dla widzów dostępne będą też dwie kamery umieszczone w sztabach wyborczych Donalda Trumpa i Joe Bidena. Relacje na żywo z Waszyngtonu i Delaware również od godziny 23.

Informacje i komentarze będziemy też prezentować na bieżąco w portalu tvn24.pl.

Trwa odliczanie do wyborów prezydenckich w USA
Trwa odliczanie do wyborów prezydenckich w USATVN24, Reuters

Autor:momo//rzw, adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości