Afera wizowa. "To będzie materiał na wiele głośnych spraw sądowych w przyszłości"

Źródło:
TVN24
Domański: mamy do czynienia z potężną aferą
Domański: mamy do czynienia z potężną aferąTVN24
wideo 2/27
Domański: mamy do czynienia z potężną aferąTVN24

Mamy do czynienia z potężną aferą, która będzie wymagała bardzo dokładnego wyjaśnienia - tak o aferze wizowej mówił w "Kampanii #BezKitu" w TVN24 Andrzej Domański z komitetu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Stwierdził, że w "tej chwili PiS próbuje wyczyścić sprawę, wygumkować ją z kontrolowanych przez siebie mediów, ale to się nie uda". Dariusz Standerski z komitetu wyborczego Nowej Lewicy przekonywał, iż "w tym przypadku dochodzi do naruszenia tylu artykułów Kodeksu karnego, że to będzie materiał na wiele głośnych spraw sądowych w przyszłości".

Gośćmi programu byli Andrzej Domański z komitetu wyborczego Koalicji Obywatelskiej oraz Dariusz Standerski z komitetu wyborczego Nowej Lewicy. W pierwszej części rozmawiali o aferze wizowej. Chodzi o nieprawidłowości przy składaniu wniosków o wydawanie wiz. Śledztwo w tej sprawie prowadzą Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Domański: mamy do czynienia z potężną aferą

- Widzimy wyraźnie, że w Ministerstwie Spraw Zagranicznych funkcjonowała grupa, która najwyraźniej, jak donoszą media, czerpała poważne korzyści finansowe z tytułu sprzedaży wiz, sprzedaży de facto możliwości wjazdu do naszego kraju dla osób, które takiej możliwości wjazdu nie powinny otrzymać - powiedział Domański.

- PiS oczywiście bardzo dużo mówi o obronie naszej granicy, o tym płocie, który został na niej postawiony, a tymczasem drugim kanałem najwyraźniej wpuszczane są osoby do Polski, co gorsza, do całej strefy Schengen i później dalej, chociażby do Stanów Zjednoczonych, które tej granicy tak łatwo przekroczyć nie powinny - kontynuował.

Zdaniem Domańskiego "mamy do czynienia z potężną aferą, która będzie wymagała bardzo dokładnego wyjaśnienia".

- W mojej ocenie minister powinien absolutnie podać się do dymisji. Widać wyraźnie, że nadzór nad tym, co działo się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, nie był dostateczny, że dochodziło do łamania prawa - powiedział przedstawiciel KO.

Stwierdził, że w "tej chwili PiS próbuje wyczyścić sprawę, wygumkować ją z kontrolowanych przez siebie mediów, ale to się nie uda". - Po 15 października dokładnie prześwietlimy każdy element tej potężnej afery, a winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności - zapewnił.  

Domański: mamy do czynienia z potężną aferą
Domański: mamy do czynienia z potężną aferąTVN24

Standerski: to będzie materiał na wiele głośnych spraw sądowych w przyszłości

Głos w sprawie zabrał także Dariusz Standerski. - Minister Rau zaczął nieumiejętnie się tłumaczyć zapewne dlatego, że - jak dowiadujemy się dzisiaj z mediów - Edgar K. przyznał się do winy i zaczął sypać - powiedział. Wirtualna Polska informowała najpierw, że 25-letni Edgar K., współpracownik byłego wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka, który miał pomagać w sprzedaży polskich wiz obywatelom Indii, usłyszał w kwietniu zarzuty płatnej protekcji i został aresztowany. Później media informowały, że Edgar K. wyszedł z aresztu po wpłacie poręczenia majątkowego. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski i Paweł Wroński podali, powołując się na swoje źródło informacji, że K. "ma nagrania rozmów z co najmniej dwoma wysokiej rangi urzędnikami rządu PiS".

"Ma nagrania z co najmniej dwoma wysokiej rangi urzędnikami rządu PiS". Edgar K. "ze statusem małego świadka koronnego"

- Skoro zaczął sypać, to pewnie popłoch, który był w ministerstwach, w ciągu ostatnich kilku dni dalej narasta i (rządzący - red.) zaczynają plątać się w zeznaniach, mówić o jakiejś wiedzy sprzed roku, sprzed pół roku - kontynuował Standerski.

 - Edgar K. został zatrzymany, aresztowany w kwietniu. Minister Wawrzyk dalej był ministrem. Minister Wawrzyk przestał być ministrem (wiceministrem - red.) chwilę przed ujawnieniem całej afery, czyli ta zorganizowana grupa o charakterze, o pewnych znamionach grupy przestępczej zaczyna się sypać, ponieważ główny ich świadek zaczął mówić - mówił dalej gość TVN24.

Również Dariusz Standerski ocenił, że sprawą "powinna zająć się niezależna prokuratura, ponieważ, jak w wielu przypadkach, widzieliśmy łamanie prawa przez rządzących".

- Składaliśmy jako klub Lewicy kilkadziesiąt zawiadomień do prokuratury, najczęściej z artykułu 231 (Kodeksu karnego - red.), czyli przestępstwa urzędniczego. Natomiast w tym przypadku dochodzi do naruszenia tylu artykułów Kodeksu karnego, że to będzie materiał na wiele głośnych spraw sądowych w przyszłości - przewiduje przedstawiciel Nowej Lewicy.

Standerski o aferze wizowej: najwyraźniej w ministerstwach narasta popłoch w tej sprawie
Standerski o aferze wizowej: najwyraźniej w ministerstwach narasta popłoch w tej sprawieTVN24

"Polski Ład to tylko jeden z elementów wojny, jaką PiS wypowiedział polskim przedsiębiorcom"

W drugiej części programu goście rozmawiali o Polskim Ładzie. - System podatkowy powinien być prosty, czytelny. Podatki powinny tworzyć bodźce do tego, aby Polakom opłacało się pracować. Polski Ład był tego systemu absolutnym zaprzeczeniem. Wprowadził olbrzymią niestabilność w system podatkowy w Polsce, wprowadził olbrzymią niestabilność dla przedsiębiorców. Przedsiębiorcy nie mogli uzyskać wiążących interpretacji podatkowych, nie mogli uzyskać informacji na infolinii - powiedział Andrzej Domański. Jednocześnie stwierdził, że do samego końca "uderzenie Polskiego Ładu w polską przedsiębiorczość było potężne".

- Oczywiście, że polscy przedsiębiorcy cały czas narzekają na konsekwencje Polskiego Ładu. Powiedzmy to wyraźnie: Polski Ład to tylko jeden z elementów wojny, jaką PiS wypowiedział polskim przedsiębiorcom. Bo przecież tutaj mamy znacznie więcej przykładów - chociażby propozycje zmian w ordynacji podatkowej, rosnąca inwigilacja, którą proponowano na pewnym etapie, (...),  rosnące koszty interpretacji podatkowej - wyliczał. 

Zdaniem Dariusza Standerskiego "Polski Ład był takim ukoronowaniem chaosu w prawie podatkowym za czasów Prawa i Sprawiedliwości". - Ponieważ przez ostatnie lata prawo podatkowe w Polsce zmieniało się średnio co dwa tygodnie. Średnio jedna zmiana, jedna ustawa (była - red.) uchwalana przez Sejm dotycząca podatków co 14 dni. I ta karuzela musiała spowodować ogromny chaos - mówił przedstawiciel Nowej Lewicy. 

Latarnik Wyborczy. Ma na celu "pomagać podjąć świadomą decyzję wyborczą"

W kolejnej części programu padały pytania od przedstawicieli młodego pokolenia. 

Martyna Sontowska z Nowej Generacji pytała o to, w jaki sposób młodzi ludzie, często pracujący na tzw. umowach śmieciowych, mają starać się o mieszkanie w sytuacji, kiedy nie mogą otrzymać kredytu. 

Julia Duras z Polskich Spraw pytała o to, jak Koalicja Obywatelska ocenia propozycje gospodarcze PiS-u. Kamil Rems z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego pytał o to, w jaki sposób pieniądze z KPO będą miały wpływ na obniżenie inflacji. Karol Bąkowski z Młodej Lewicy pytał o wzrost marż w strefie euro

Kolejnym gościem programu był Michał Tragarz z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Mówił o tym, czym jest Latarnik Wyborczy, czyli narzędzie, które służy do porównywania poglądów politycznych z programami konkretnych partii.

- Latarnik Wyborczy to jest aplikacja online, internetowa, która ma na celu pomagać podjąć świadomą decyzję wyborczą przy urnie, czyli żeby głosująca osoba rzeczywiście decydowała się na tę partię, która jest najbliżej poglądów danej osoby, a nie pod wpływem impulsu, emocji - tłumaczył.

Michał Tragarz o Latarniku Wyborczym: on pomaga podjąć świadomą decyzję wyborczą przy urnie
Michał Tragarz o Latarniku Wyborczym: on pomaga podjąć świadomą decyzję wyborczą przy urnieTVN24

Autorka/Autor:mjz / prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Członek greckiej mniejszości w Albanii, eurodeputowany reprezentujący w PE Grecję, wrócił do odbywania kary więzienia w Tiranie za oszustwa wyborcze. Celę opuścił tylko na pięć dni, w ciągu których został zaprzysiężony na inauguracyjnej sesji Parlamentu Europejskiego.

Na kilka dni wyszedł na wolność, został zaprzysiężony w PE. "Nie jest mi przykro, że wracam do celi"

Na kilka dni wyszedł na wolność, został zaprzysiężony w PE. "Nie jest mi przykro, że wracam do celi"

Źródło:
PAP

Izrael zaatakował cele wojskowe Huti, w tym port w Jemenie. Dziennikarz tvn24.pl Robert Zieliński dowiedział się, że mężczyzna, którego ciało z raną postrzałową głowy odnaleziono w Dąbrowie Zielonej to Jacek Jaworek. Dwaj Polacy jako pierwsi w historii przelecieli szybowcem nad K2. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 21 lipca.

Atak na Huti, historyczne dokonanie Polaków, propozycja Mińska

Atak na Huti, historyczne dokonanie Polaków, propozycja Mińska

Źródło:
tvn24.pl

879 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Kardynał Pietro Parolin, watykański sekretarz stanu, odwiedził w sobotę Odessę. Rosyjskie drony trafiły obiekty infrastruktury energetycznej w obwodach sumskim i czernihowskim. Wzrosła też liczba ofiar śmiertelnych ataku na Mikołajów. Łącznie to cztery osoby, w tym dziecko. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Ponad 100 starć na froncie w ciągu jednej doby

Ponad 100 starć na froncie w ciągu jednej doby

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Pogoda na dziś. Niedziela 21.07 będzie słoneczna i gorąca, a nawet upalna. Termometry wskażą od 25 do 32 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - niedziela 21.07. Nawet 32 stopnie w cieniu

Pogoda na dziś - niedziela 21.07. Nawet 32 stopnie w cieniu

Źródło:
tvnmeteo.pl

Szef słowackiego rządu Robert Fico rozmawiał w sobotę telefonicznie z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem. Poruszyli oni między innymi kwestię częściowego wstrzymania tranzytu rosyjskiej ropy. Kijów umieścili bowiem wcześniej na liście sankcji rosyjski Łukoil, którego ropę dostawała rafineria Slovnaft w Bratysławie.

Słowacko-ukraińska rozmowa o częściowym wstrzymaniu tranzytu ropy

Słowacko-ukraińska rozmowa o częściowym wstrzymaniu tranzytu ropy

Źródło:
PAP

Immunitet obowiązuje jako instytucja, która ma chronić członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, ale chodzi o granicę tego immunitetu - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były Rzecznik Praw Obywatelskich. Odniósł się do sprawy Marcina Romanowskiego. Ocenił też, że Adam Bodnar "nie powinien się w nią włączać".

Profesor Zoll: nie widzę, by prokuratura popełniła błąd

Profesor Zoll: nie widzę, by prokuratura popełniła błąd

Źródło:
TVN24

Nastoletni chłopak i dziewczyna zostali potrąceni na pasach w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie) przez 71-letniego motocyklistę - przekazała tamtejsza Komenda Powiatowej Policji. Oboje trafili do szpitala, chłopak jest w ciężkim stanie.

Motocyklista wjechał w nastolatków na pasach

Motocyklista wjechał w nastolatków na pasach

Źródło:
PAP

30-letni nurek utonął w jeziorze Hańcza (Podlaskie). Policja bada przyczyny jego śmierci. W tym roku to pierwszy przypadek utonięcia nurka w tym najgłębszym polskim jeziorze.

Nurek nie wypłynął z najgłębszego jeziora w Polsce

Nurek nie wypłynął z najgłębszego jeziora w Polsce

Źródło:
PAP

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałem prawie w całej Polsce. Na bardzo dużym obszarze kraju w niedzielę będą obowiązywać ostrzeżenia drugiego stopnia. Temperatura w cieniu przekroczy 30 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia IMGW dla 14 województw

Ostrzeżenia IMGW dla 14 województw

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Takie pojedyncze głosy, które od czasu do czasu się odzywają z szeregów Partii Demokratycznej, w sumie to jest już chyba około 30 polityków, na pewno nie są tą masą krytyczną, która by skłoniły Joe Bidena do ustąpienia - mówił na antenie TVN24 Andrzej Kohut, amerykanista, autor książki "Ameryka. Dom podzielony".

"Tego już na pewno Partia Demokratyczna nie chce"

"Tego już na pewno Partia Demokratyczna nie chce"

Źródło:
TVN24

Izrael przeprowadził naloty na cele wojskowe rebeliantów Huti, którzy kontrolują zachodnią część Jemenu - poinformowała w sobotę armia. Naloty były odwetem za ataki Huti wymierzone w Izrael. W ostatnim z nich, w piątek, zginął jeden z mieszkańców Tel Awiwu.

Izrael uderzył w cele wojskowe rebeliantów Huti

Izrael uderzył w cele wojskowe rebeliantów Huti

Źródło:
PAP

Jak dowiedział się nieoficjalnie TVN24, na nagraniu z kamery monitoringu, umieszczonej w pobliżu miejsca, gdzie odnaleziono ciało Jacka Jaworka, widać, że mężczyzna oddał dwa strzały, jeden z nich okazał się celny. Na ciele zmarłego ma być też widoczne znamię, które Jaworek posiadał.

Oddał dwa strzały, jeden był celny. Nowe fakty w sprawie śmierci Jacka Jaworka

Oddał dwa strzały, jeden był celny. Nowe fakty w sprawie śmierci Jacka Jaworka

Źródło:
tvn24.pl

64-letnia Sandra Hemme, która została skazana na dożywocie za zabójstwo, którego nie popełniła, po 43 latach opuściła więzienie - pisze w sobotę BBC. W orzeczeniu z czerwca sąd stwierdził, że policja zataiła wyraźne dowody jej niewinności i nie przekazała ich obrońcom podejrzanej.

Spędziła w więzieniu 43 lata za zabójstwo, którego nie popełniła

Spędziła w więzieniu 43 lata za zabójstwo, którego nie popełniła

Źródło:
PAP

Mundurowi chroniący polsko-białoruską granicę mają zakaz wstępu do gminnego Centrum Sportu i Edukacji w Narewce. Powód? Jak wyjaśnia wójt gminy, sprzęt, który tam się znajduje, jest przystosowany do mieszkańców, a nie do funkcjonariuszy policji.

Policjanci mają zakaz wstępu na gminną siłownię w Narewce, bo sprzęt tam nie jest na ich "potencjał"

Policjanci mają zakaz wstępu na gminną siłownię w Narewce, bo sprzęt tam nie jest na ich "potencjał"

Źródło:
Fakty TVN

Po akcji gaśniczej marketu budowlanego w Krośnie pogorszyła się jakość wody w rzece Lubatówka, do której wpływały wody popożarnicze - podał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Do pożaru marketu budowlanego doszło 10 lipca. Akcja gaśnicza trwała ponad dwie doby.

Zbadali wodę po gigantycznym pożarze marketu. "Pogorszyła się"

Zbadali wodę po gigantycznym pożarze marketu. "Pogorszyła się"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Wjechał na posesję, uszkodził płot oraz dwa samochody. Wjechał również w mężczyznę siedzącego na ławce przy domu. Do zdarzenia doszło we wsi Białorzeczka koło Sejn, a auto prowadził 15-latek.

Wjechał w mężczyznę na ławce. Policja ustala, skąd 15-latek miał auto

Wjechał w mężczyznę na ławce. Policja ustala, skąd 15-latek miał auto

Źródło:
PAP

Grecja mierzy się z kolejnym dniem fali upałów. W związku z temperaturą dochodzącą do około 40 stopni Celsjusza ponownie zamknięto niektóre obiekty archeologiczne, a także popularny wśród turystów Ogród Narodowy w Atenach. Strażacy walczą z pożarami w różnych regionach kraju.

Ponad 40 stopni. Ograniczenia dla turystów, rośnie zagrożenie pożarami

Ponad 40 stopni. Ograniczenia dla turystów, rośnie zagrożenie pożarami

Źródło:
PAP, .ekathimerini.com, wetteronline.de

Aktywiści z Akcji Ratunkowej dla Krakowa sprawdzili, co w mieście nagrzewa się najbardziej w upalny dzień. To nowoczesne, niezacienione place zabaw. Niektóre ich elementy rozgrzewają się do 70 stopni. Dlatego tak ważne jest, by drzew było jak najwięcej - mówią eksperci.

Sprawdzili, jak nagrzewa się Kraków. Najgorzej jest na nowoczesnych, niezacienionych placach zabaw

Sprawdzili, jak nagrzewa się Kraków. Najgorzej jest na nowoczesnych, niezacienionych placach zabaw

Źródło:
Fakty TVN

Słowackie pogotowie górskie (HZS) poinformowało o śmierci polskiego wspinacza, który w piątek nie przeżył upadku z Czarnego Szczytu. Tego dnia w Tatrach Wysokich zginął również inny turysta z Polski.

Kolejny śmiertelny wypadek Polaka w słowackich Tatrach

Kolejny śmiertelny wypadek Polaka w słowackich Tatrach

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Na 20 lipca 2024 roku przypada 55 rocznica historycznej misji Apollo 11, pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Ostatni żyjący z jej uczestników, Buzz Aldrin, opowiedział z tej okazji, jakie znaczenie miał dla niego spacer po powierzchni Srebrnego Globu.

55 lat temu ludzkość zrobiła wielki skok

55 lat temu ludzkość zrobiła wielki skok

Źródło:
NASA, tvnmeteo.pl

Do Polski płynie gorące powietrze. W niektórych regionach kraju temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza, choć tym razem upały nie potrwają długo. W ciągu najbliższych dni czeka nas również powrót gwałtownych zjawisk.

Uderzenie upału. Razem z nim wrócą burze

Uderzenie upału. Razem z nim wrócą burze

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pożary w zastraszającym tempie rozprzestrzeniają się w Europie. Zgodnie z danymi Europejskiego Systemu Informacji o Pożarach Lasu, do połowy lipca spłonęło ponad trzykrotnie więcej terenów zielonych, niż wynosi średnia dla tego okresu. Naukowcy ostrzegają, że zagrożenie pożarowe będzie coraz bardziej rosnąć.

Nawet optymistyczne scenariusze przerażają. Zobacz dane z tylko ośmiu dni

Nawet optymistyczne scenariusze przerażają. Zobacz dane z tylko ośmiu dni

Źródło:
EFFIS, EC, El Garroussi et al. (2024), Springer Nature

Na Bielanach kierowca opla wyprzedzał ciężarówkę i z impetem zderzył się z citroenem. - Widziałem, jak ten człowiek wyjechał prosto na mnie - opowiedział o niebezpiecznym zdarzeniu redakcji Kontaktu 24 pan Kacper, kierowca citroena.

"Odbił się od śmieciarki i całą siłą uderzył we mnie"

"Odbił się od śmieciarki i całą siłą uderzył we mnie"

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Internauci oskarżają Billa Gatesa, że finansuje projekt firmy Kodama Systems zakładający masowy wyręb drzew. Tylko że działania tego start-upu w zakresie gospodarki leśnej w USA zostały fałszywie zinterpretowane, co stało się podstawą fake newsa. A powiązanie go z nazwiskiem słynnego filantropa tylko zwiększa zasięgi przekazu. Wyjaśniamy.

Bill Gates chce wycinać i zakopywać drzewa, by zmniejszyć emisję CO2? Nie

Bill Gates chce wycinać i zakopywać drzewa, by zmniejszyć emisję CO2? Nie

Źródło:
Konkret24

Zarzut zabójstwa i znęcania się nad 40-latką usłyszał o rok młodszy mężczyzna. Zakrwawione ciało kobiety znaleziono w mieszkaniu przy ulicy Pabianickiej w Łodzi. Jak informuje prokuratura, 39-latek znęcał się nad swoją ofiarą od czterech lat. W momencie zatrzymania był kompletnie pijany.

Bił pięściami i kopał po głowie, klatce piersiowej i brzuchu. 40-latka nie żyje

Bił pięściami i kopał po głowie, klatce piersiowej i brzuchu. 40-latka nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

To my zdecydowaliśmy, że po raz kolejny premierem jest Donald Tusk. Stworzyliśmy koalicję, ale to nie znaczy, że nie mamy swojego zdania - mówił wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz podczas Rady Naczelnej PSL. Odnosząc się do różnicy zdań w koalicji rządzącej, stwierdził, że "PSL nie był, nie jest i nie będzie niczyim wasalem". - Nie obawiamy ani biskupów, ani lewaków - dodał.

Kosiniak-Kamysz: PSL nie był, nie jest i nie będzie niczyim wasalem 

Kosiniak-Kamysz: PSL nie był, nie jest i nie będzie niczyim wasalem 

Źródło:
PAP

Bruce Springsteen, legenda amerykańskiego rocka, dołączył do klubu muzyków, których majątek przekracza miliard dolarów - wynika z szacunków magazynu "Forbes".

Bruce Springsteen dołączył do klubu muzyków miliarderów

Bruce Springsteen dołączył do klubu muzyków miliarderów

Źródło:
PAP

Naukowcy z NASA byli oszołomieni, gdy skała, po której przejechał 30 maja łazik Curiosity, pękła, ujawniając coś, czego nigdy wcześniej nie widziano na Czerwonej Planecie: żółte kryształy siarki.

Niespodzianka w marsjańskiej skale. Co odkrył łazik Curiosity?

Niespodzianka w marsjańskiej skale. Co odkrył łazik Curiosity?

Źródło:
NASA, phys.org
Zdrajcy i bohaterowie. Oto zwycięska Hiszpania?

Zdrajcy i bohaterowie. Oto zwycięska Hiszpania?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Polska ma fantastyczne plenery, miasta, w których można nagrywać, ale to się po prostu nie opłaca. To jest podstawowy problem, który trzeba rozwiązać, żeby przemysł filmowy zaczął kręcić się na dużo wyższych obrotach - mówił w programie Wstajesz i Weekend Maciej Sojka, producent filmowy, dziennikarz i pierwszy szef TVN24.

"Te limity naprawdę zaciskają pętlę na polskim filmie"

"Te limity naprawdę zaciskają pętlę na polskim filmie"

Źródło:
TVN24

Konieczne jest usunięcie nieuzasadnionych obciążeń dla przedsiębiorców oraz zadbanie, aby artyści otrzymywali wynagrodzenia - napisano w apelu izb i organizacji w imieniu polskich przedsiębiorców działających w sektorze kablowym i satelitarnym do senatorów.

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najgłośniejszych filmowych premierach tego tygodnia. Na wielki ekran trafił między innymi thriller "Twisters" o łowcach burz i "Wredne liściki" z oscarową Olivią Colman. Prowadząca program wspomniała również o zbliżającym się festiwalu filmowym Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl