Afera wizowa. "To będzie materiał na wiele głośnych spraw sądowych w przyszłości"

Autor:
mjz
/ prpb
Źródło:
TVN24
Domański: mamy do czynienia z potężną aferą
Domański: mamy do czynienia z potężną aferąTVN24
wideo 2/27
TVN24Domański: mamy do czynienia z potężną aferą

Mamy do czynienia z potężną aferą, która będzie wymagała bardzo dokładnego wyjaśnienia - tak o aferze wizowej mówił w "Kampanii #BezKitu" w TVN24 Andrzej Domański z komitetu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Stwierdził, że w "tej chwili PiS próbuje wyczyścić sprawę, wygumkować ją z kontrolowanych przez siebie mediów, ale to się nie uda". Dariusz Standerski z komitetu wyborczego Nowej Lewicy przekonywał, iż "w tym przypadku dochodzi do naruszenia tylu artykułów Kodeksu karnego, że to będzie materiał na wiele głośnych spraw sądowych w przyszłości".

Gośćmi programu byli Andrzej Domański z komitetu wyborczego Koalicji Obywatelskiej oraz Dariusz Standerski z komitetu wyborczego Nowej Lewicy. W pierwszej części rozmawiali o aferze wizowej. Chodzi o nieprawidłowości przy składaniu wniosków o wydawanie wiz. Śledztwo w tej sprawie prowadzą Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Domański: mamy do czynienia z potężną aferą

- Widzimy wyraźnie, że w Ministerstwie Spraw Zagranicznych funkcjonowała grupa, która najwyraźniej, jak donoszą media, czerpała poważne korzyści finansowe z tytułu sprzedaży wiz, sprzedaży de facto możliwości wjazdu do naszego kraju dla osób, które takiej możliwości wjazdu nie powinny otrzymać - powiedział Domański.

- PiS oczywiście bardzo dużo mówi o obronie naszej granicy, o tym płocie, który został na niej postawiony, a tymczasem drugim kanałem najwyraźniej wpuszczane są osoby do Polski, co gorsza, do całej strefy Schengen i później dalej, chociażby do Stanów Zjednoczonych, które tej granicy tak łatwo przekroczyć nie powinny - kontynuował.

Zdaniem Domańskiego "mamy do czynienia z potężną aferą, która będzie wymagała bardzo dokładnego wyjaśnienia".

- W mojej ocenie minister powinien absolutnie podać się do dymisji. Widać wyraźnie, że nadzór nad tym, co działo się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, nie był dostateczny, że dochodziło do łamania prawa - powiedział przedstawiciel KO.

Stwierdził, że w "tej chwili PiS próbuje wyczyścić sprawę, wygumkować ją z kontrolowanych przez siebie mediów, ale to się nie uda". - Po 15 października dokładnie prześwietlimy każdy element tej potężnej afery, a winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności - zapewnił.  

Domański: mamy do czynienia z potężną aferą
Domański: mamy do czynienia z potężną aferąTVN24

Standerski: to będzie materiał na wiele głośnych spraw sądowych w przyszłości

Głos w sprawie zabrał także Dariusz Standerski. - Minister Rau zaczął nieumiejętnie się tłumaczyć zapewne dlatego, że - jak dowiadujemy się dzisiaj z mediów - Edgar K. przyznał się do winy i zaczął sypać - powiedział. Wirtualna Polska informowała najpierw, że 25-letni Edgar K., współpracownik byłego wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka, który miał pomagać w sprzedaży polskich wiz obywatelom Indii, usłyszał w kwietniu zarzuty płatnej protekcji i został aresztowany. Później media informowały, że Edgar K. wyszedł z aresztu po wpłacie poręczenia majątkowego. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski i Paweł Wroński podali, powołując się na swoje źródło informacji, że K. "ma nagrania rozmów z co najmniej dwoma wysokiej rangi urzędnikami rządu PiS".

"Ma nagrania z co najmniej dwoma wysokiej rangi urzędnikami rządu PiS". Edgar K. "ze statusem małego świadka koronnego"

- Skoro zaczął sypać, to pewnie popłoch, który był w ministerstwach, w ciągu ostatnich kilku dni dalej narasta i (rządzący - red.) zaczynają plątać się w zeznaniach, mówić o jakiejś wiedzy sprzed roku, sprzed pół roku - kontynuował Standerski.

 - Edgar K. został zatrzymany, aresztowany w kwietniu. Minister Wawrzyk dalej był ministrem. Minister Wawrzyk przestał być ministrem (wiceministrem - red.) chwilę przed ujawnieniem całej afery, czyli ta zorganizowana grupa o charakterze, o pewnych znamionach grupy przestępczej zaczyna się sypać, ponieważ główny ich świadek zaczął mówić - mówił dalej gość TVN24.

Również Dariusz Standerski ocenił, że sprawą "powinna zająć się niezależna prokuratura, ponieważ, jak w wielu przypadkach, widzieliśmy łamanie prawa przez rządzących".

- Składaliśmy jako klub Lewicy kilkadziesiąt zawiadomień do prokuratury, najczęściej z artykułu 231 (Kodeksu karnego - red.), czyli przestępstwa urzędniczego. Natomiast w tym przypadku dochodzi do naruszenia tylu artykułów Kodeksu karnego, że to będzie materiał na wiele głośnych spraw sądowych w przyszłości - przewiduje przedstawiciel Nowej Lewicy.

Standerski o aferze wizowej: najwyraźniej w ministerstwach narasta popłoch w tej sprawie
Standerski o aferze wizowej: najwyraźniej w ministerstwach narasta popłoch w tej sprawieTVN24

"Polski Ład to tylko jeden z elementów wojny, jaką PiS wypowiedział polskim przedsiębiorcom"

W drugiej części programu goście rozmawiali o Polskim Ładzie. - System podatkowy powinien być prosty, czytelny. Podatki powinny tworzyć bodźce do tego, aby Polakom opłacało się pracować. Polski Ład był tego systemu absolutnym zaprzeczeniem. Wprowadził olbrzymią niestabilność w system podatkowy w Polsce, wprowadził olbrzymią niestabilność dla przedsiębiorców. Przedsiębiorcy nie mogli uzyskać wiążących interpretacji podatkowych, nie mogli uzyskać informacji na infolinii - powiedział Andrzej Domański. Jednocześnie stwierdził, że do samego końca "uderzenie Polskiego Ładu w polską przedsiębiorczość było potężne".

- Oczywiście, że polscy przedsiębiorcy cały czas narzekają na konsekwencje Polskiego Ładu. Powiedzmy to wyraźnie: Polski Ład to tylko jeden z elementów wojny, jaką PiS wypowiedział polskim przedsiębiorcom. Bo przecież tutaj mamy znacznie więcej przykładów - chociażby propozycje zmian w ordynacji podatkowej, rosnąca inwigilacja, którą proponowano na pewnym etapie, (...),  rosnące koszty interpretacji podatkowej - wyliczał. 

Zdaniem Dariusza Standerskiego "Polski Ład był takim ukoronowaniem chaosu w prawie podatkowym za czasów Prawa i Sprawiedliwości". - Ponieważ przez ostatnie lata prawo podatkowe w Polsce zmieniało się średnio co dwa tygodnie. Średnio jedna zmiana, jedna ustawa (była - red.) uchwalana przez Sejm dotycząca podatków co 14 dni. I ta karuzela musiała spowodować ogromny chaos - mówił przedstawiciel Nowej Lewicy. 

Latarnik Wyborczy. Ma na celu "pomagać podjąć świadomą decyzję wyborczą"

W kolejnej części programu padały pytania od przedstawicieli młodego pokolenia. 

Martyna Sontowska z Nowej Generacji pytała o to, w jaki sposób młodzi ludzie, często pracujący na tzw. umowach śmieciowych, mają starać się o mieszkanie w sytuacji, kiedy nie mogą otrzymać kredytu. 

Julia Duras z Polskich Spraw pytała o to, jak Koalicja Obywatelska ocenia propozycje gospodarcze PiS-u. Kamil Rems z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego pytał o to, w jaki sposób pieniądze z KPO będą miały wpływ na obniżenie inflacji. Karol Bąkowski z Młodej Lewicy pytał o wzrost marż w strefie euro

Kolejnym gościem programu był Michał Tragarz z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Mówił o tym, czym jest Latarnik Wyborczy, czyli narzędzie, które służy do porównywania poglądów politycznych z programami konkretnych partii.

- Latarnik Wyborczy to jest aplikacja online, internetowa, która ma na celu pomagać podjąć świadomą decyzję wyborczą przy urnie, czyli żeby głosująca osoba rzeczywiście decydowała się na tę partię, która jest najbliżej poglądów danej osoby, a nie pod wpływem impulsu, emocji - tłumaczył.

Michał Tragarz o Latarniku Wyborczym: on pomaga podjąć świadomą decyzję wyborczą przy urnie
Michał Tragarz o Latarniku Wyborczym: on pomaga podjąć świadomą decyzję wyborczą przy urnieTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
Andrzej Domański, Dariusz Standerski i Michał Tragarz w "Kampanii #BezKitu"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz / prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed dużymi spadkami temperatury w nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek rano. Alerty w związku z silnym mrozem wydano na terenie czterech południowych województw.

Tu temperatura spadnie najmocniej. Alerty IMGW

Tu temperatura spadnie najmocniej. Alerty IMGW

Aktualizacja:
Autor:
anw,ps
/ prpb
Źródło:
IMGW

Po intensywnych opadach śniegu ponad 2,5 tysiąca odbiorców na Podkarpaciu w niedzielę wieczorem nadal pozostawało bez prądu. Strażacy przez cały dzień interweniowali w tym województwie ponad sto razy w związku z usuwaniem połamanych gałęzi z dróg i chodników. W położonych w Małopolsce Spytkowicach pod naporem śniegu zawalił się dach hali magazynowej. Lokalna OSP poinformowała, że nie ma osób rannych.

W Małopolsce pod naporem śniegu zawalił się dach hali, tysiące odbiorców na Podkarpaciu wciąż bez prądu

W Małopolsce pod naporem śniegu zawalił się dach hali, tysiące odbiorców na Podkarpaciu wciąż bez prądu

Aktualizacja:
Autor:
anw,ps/kg
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Centralne Dowództwo Stanów Zjednoczonych (CENTCOM) poinformowało w oświadczeniu, że w niedzielę doszło do czterech ataków na trzy statki handlowe działające na wodach międzynarodowych w południowej części Morza Czerwonego. Przekazano także, że pomagający tym jednostkom okręt wojenny USS Carney zestrzelił drony, które leciały w jego kierunku, choć armia nie przesądza, że był to celowy atak na amerykańską jednostkę. W ostatnich tygodniach na Morzu Czerwonym doszło do serii ataków przeprowadzonych przez wspieraną przez Iran szyicką milicję Huti. "Stanowią one bezpośrednie zagrożenie dla handlu międzynarodowego i bezpieczeństwa morskiego" - podkreśla CENTCOM.

Doniesienia o ataku na amerykański niszczyciel. Komunikat Centralnego Dowództwa USA

Doniesienia o ataku na amerykański niszczyciel. Komunikat Centralnego Dowództwa USA

Aktualizacja:
Autor:
kg
Źródło:
Reuters, tvn24.pl, Associated Press, PAP

Rosyjscy okupanci, którzy dokonali egzekucji na nieuzbrojonych ukraińskich żołnierzach, zostali zlikwidowani - oznajmił szef administracji wojskowej miasta Awdijiwka Witalij Barabasz. Wcześniej ukraińskie źródła wojskowe potwierdziły, że opublikowane w sieci nagranie przedstawia zastrzelenie jeńców wojennych.

Rosjanie, którzy zastrzelili nieuzbrojonych ukraińskich żołnierzy "zostali zlikwidowani"

Rosjanie, którzy zastrzelili nieuzbrojonych ukraińskich żołnierzy "zostali zlikwidowani"

Autor:
tas/gp
Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda

Nie znam polityka czy polityków, którzy jakby mieli rządzić miesiąc dłużej, toby z tego zrezygnowali - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Krzysztof Łapiński, były rzecznik prezydenta Andrzej Dudy, odnosząc się do powołanego na dwa tygodnie rządu Mateusza Morawieckiego. - Po prostu PiS potrzebował tych dwóch tygodni dla zabetonowania swojej pozycji, zarówno strukturalnej, jak i finansowej - dodał mecenas Ryszard Kalisz, w przeszłości między innymi szef kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

"PiS potrzebował tych dwóch tygodni dla zabetonowania swojej pozycji"

"PiS potrzebował tych dwóch tygodni dla zabetonowania swojej pozycji"

Autor:
mjz/gp
Źródło:
TVN24

Po wydarzeniach we Wrocławiu i Andrychowie pytania o stan polskiej policji wracają ze zdwojoną siłą. Doświadczeni policjanci mówią o degrengoladzie, a sejmowa większość o skutkach upolitycznienia, dlatego zapowiada wnioski o audyt.

Pytania o stan polskiej policji. Sejmowa większość zapowiada wnioski o audyt

Pytania o stan polskiej policji. Sejmowa większość zapowiada wnioski o audyt

Źródło:
Fakty TVN

Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, nie żyją, a jedna została ciężko ranna w wyniku ataku nożownika w dzielnicy Queens w Nowym Jorku - podała amerykańska telewizja CNN. Napastnik został zastrzelony przez policjanta, którego również zaatakował.

Atak nożownika. Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci

Atak nożownika. Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci

Autor:
tas/gp
Źródło:
CNN, Reuters

Zupełne odejście od spalania paliw kopalnych, potrojenie mocy odnawialnych źródeł energii, a także "zapłata za szkody i straty, które globalna Północ wyrządziła globalnemu Południowi" - to zdaniem aktywistki klimatycznej Wiktorii Jędroszkowiak trzy najważniejsze rzeczy, na które trwający szczyt COP28 powinien mieć wpływ. - Mamy najcieplejszy rok już w bardzo długiej historii - podkreślał w "Faktach po Faktach" profesor Szymon Malinowski, fizyk atmosfery z Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczyt COP28. "Fizyka jest nienegocjowalna i my o tym zapominamy"

Szczyt COP28. "Fizyka jest nienegocjowalna i my o tym zapominamy"

Autor:
mjz/kg
Źródło:
TVN24

Amnesty International znowu upomina się o bezpieczeństwo Polek i to nie jedyna organizacja, która walczy o zmianę definicji gwałtu. Ta obecna pomaga sprawcy, a krzywdzi ofiarę - podkreślają autorki projektu ustawy o zmianie definicji gwałtu. Zmiana władzy daje nadzieję na zmianę podejścia. Sejmowe prace nad projektem mają ruszyć na dniach.

Definicja gwałtu w Kodeksie karnym do zmiany. "W tej chwili mamy domniemanie zgody"

Definicja gwałtu w Kodeksie karnym do zmiany. "W tej chwili mamy domniemanie zgody"

Źródło:
Fakty TVN

W niedzielnym referendum mieszkańcy Wenezueli głosują w sprawie regionu, który nie nie należy do ich państwa. Chodzi o Esequibo - część Gujany, liczącą 160 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni i bogatą w złoża ropy naftowej. Wenezuelski dyktator chce przyłączenia tego regionu do Wenezueli.

Wenezuelski dyktator pyta obywateli, czy chcą przyłączenia bogatego w ropę regionu sąsiedniego kraju

Wenezuelski dyktator pyta obywateli, czy chcą przyłączenia bogatego w ropę regionu sąsiedniego kraju

Autor:
tas
Źródło:
PAP, The Guardian,

40-letni mieszkaniec gminy Chocz wszedł na zamarznięty staw. Lód się załamał, mężczyzn nie żyje – przekazał w niedzielę oficer prasowy pleszewskiej straży pożarnej st. kpt. Paweł Mimier.

Samochód przy stawie, kurtka obok załamanej tafli lodu. Nie żyje mężczyzna

Samochód przy stawie, kurtka obok załamanej tafli lodu. Nie żyje mężczyzna

Autor:
red.
Źródło:
PAP

Izraelskie siły zbombardowały w niedzielę duże obszary Strefy Gazy, zabijając i raniąc dziesiątki Palestyńczyków - przekazał Reuters. Nastąpiło to po tygodniowym rozejmie. Pociski spadły między innymi na obóz dla uchodźców w mieście Dżabalija, w północnej części Strefy Gazy. Nagranie udostępnione przez agencję pokazuje zniszczenia wywołane atakiem, a także przerażone dzieci. Izrael twierdzi, że działa w celu unicestwienia Hamasu, argumentując, że stanowi on śmiertelne zagrożenie dla całego państwa.

Stosy gruzu, płacz dzieci i krzyki. Relacje po ataku na obóz dla uchodźców w Strefie Gazy

Stosy gruzu, płacz dzieci i krzyki. Relacje po ataku na obóz dla uchodźców w Strefie Gazy

Autor:
mjz
Źródło:
Reuters

Strażacy wyłowili z jednego ze stawów w Łazienkach Królewskich ciało mężczyzny. Sprawę bada prokuratura.

Ze stawu w Łazienkach Królewskich wyłowiono ciało

Ze stawu w Łazienkach Królewskich wyłowiono ciało

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mer Kijowa Witalij Kliczko powiedział w wywiadzie dla szwajcarskiego portalu 20 Minuten, że prezydent Wołodymyr Zełenski pełni ważną funkcję i należy go popierać do końca wojny. Dodał, że po zakończeniu walki "każdy polityk zapłaci za swoje sukcesy i niepowodzenia", a spadek popularności Zełenskiego "nie jest zaskoczeniem".

Kliczko o Zełenskim: płaci za błędy, które popełnił

Kliczko o Zełenskim: płaci za błędy, które popełnił

Autor:
tas/gp
Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, nv.ua

Mają mocną pozycję w mocno sfeminizowanych zawodach i właściwie nie widzą w tym nic nadzwyczajnego. Pracują jako styliści paznokci, nauczyciele wychowania przedszkolnego czy jako położni i podkreślają, że stereotypowy podział na to, co typowo męskie, a co kobiece, coraz bardziej traci na znaczeniu. Kulturoznawcy określają to jako trend na otwartość.

Pracują w zawodach zdominowanych przez kobiety. "Na początku widać skrępowanie"

Pracują w zawodach zdominowanych przez kobiety. "Na początku widać skrępowanie"

Autor:
Dominika
Ziółkowska
Źródło:
Fakty TVN

21-latek usłyszał zarzut zabójstwa swojej babci. 70-letnia kobieta miała rozległe rany głowy i głęboką ranę szyi. Do zbrodni doszło w piątek wieczorem. Mieszkańcy bloku przy ulicy Wilczej w Łodzi zaalarmowali policję z powodu awantury.

"Babcia zwróciła mu uwagę, że nadużywa alkoholu". 70-latka nie żyje, 21-latek ma zarzut zabójstwa

"Babcia zwróciła mu uwagę, że nadużywa alkoholu". 70-latka nie żyje, 21-latek ma zarzut zabójstwa

Aktualizacja:
Autor:
bż,mjz,mg//mrz,ec
Źródło:
tvn24.pl

Rosja może rozpocząć szerszą ofensywę w Ukrainie po zwycięstwie Władimira Putina w wyborach prezydenckich w marcu 2024 roku - prognozuje amerykańska telewizja CNN. Ukraińscy dowódcy informują o wzroście "aktywności" rosyjskiej piechoty na kierunku taurydzkim i znikających wioskach w pobliżu Bachmutu, ważnych dla sił ukraińskich. Podsumowujemy miniony tydzień walk w Ukrainie. 

Tydzień w Ukrainie. Na co czeka Putin? Rosyjska piechota "znów aktywna". Ważne wioski, których już nie ma

Tydzień w Ukrainie. Na co czeka Putin? Rosyjska piechota "znów aktywna". Ważne wioski, których już nie ma

Autor:
tas/gp
Źródło:
tvn24.pl

Goście "Kawy na ławę" rozmawiali o powołanym na dwa tygodnie rządzie Mateusza Morawieckiego. - Ten rząd pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość wyciąga wnioski ze swoich wcześniejszych zaniedbań - przekonywał Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta. - Nikt z wami nie pójdzie. Nikt nie będzie współtworzył rządu z kimś, kto rozrabiał przez te osiem lat, kto doprowadził do dziesiątek afer - odpowiadał Michał Kobosko z Polski 2050.

Rząd Morawieckiego na dwa tygodnie. Doradca Dudy: szkoda, że PiS tak późno odczytało sygnał

Rząd Morawieckiego na dwa tygodnie. Doradca Dudy: szkoda, że PiS tak późno odczytało sygnał

Autor:
ads/adso
Źródło:
TVN24

Zygmunt Korfanty wyszedł z domu w roboczym ubraniu, nie zabrał żadnych dokumentów, zostawił rozwieszone pranie. Ostatni raz widziany był 19 marca 1999 roku w Wydrnej na Podkarpaciu, gdzie mieszkał. Do dzisiaj nie wiadomo, co się z nim stało. Na policję wpływały anonimy, że mężczyzna nie żyje, a jego ciało zakopane jest w lesie. W listopadzie zgłosił się mężczyzna, który wskazał miejsce, gdzie ukryte mogą być zwłoki zaginionego. Nic tam jednak nie było. Los pana Zygmunta pozostaje nieznany.

Pan Zygmunt wyszedł z domu i zniknął. Były anonimy o "ciele ukrytym w lesie", po 24 latach zgłosił się świadek

Pan Zygmunt wyszedł z domu i zniknął. Były anonimy o "ciele ukrytym w lesie", po 24 latach zgłosił się świadek

Autor:
Martyna
Sokołowska
Źródło:
tvn24.pl

Dwaj postrzeleni w piątek policjanci znajdują się w stanie krytycznym - przekazał młodszy aspirant Tomasz Nowak z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Obaj zostali ranni w głowę.

Najnowszy komunikat o stanie zdrowia postrzelonych policjantów

Najnowszy komunikat o stanie zdrowia postrzelonych policjantów

Autor:
ads/adso
Źródło:
PAP

Po śnieżnym i mroźnym początku grudnia w prognozach widać kilkudniową odwilż. Sprawdź długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: wkrótce czeka nas odwilż, później mróz znowu ściśnie

Pogoda na 16 dni: wkrótce czeka nas odwilż, później mróz znowu ściśnie

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Etgar Keret dla tvn24.pl: "Uderzenie w ludzi, którzy tworzyli mosty"

Etgar Keret dla tvn24.pl: "Uderzenie w ludzi, którzy tworzyli mosty"

Jacek
Tacik
Autor:
Jacek
Tacik
Źródło:
tvn24.pl
Premium

22-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z toyotą. Wyglądało to bardzo groźnie, ale nikt nie został poszkodowany. Sprawcę ukarano mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów. Policja "ku przestrodze" opublikowała film ze zdarzenia.

"Nie ustąpił pierwszeństwa", nagranie ku przestrodze

"Nie ustąpił pierwszeństwa", nagranie ku przestrodze

Autor:
pop
Źródło:
tvn24.pl

Aleksander Lasota był historykiem, pracował z młodzieżą. Zachorował i stracił obie nogi. Od lat jego domem jest schronisko dla bezdomnych w Sanoku. Trafiają tam mężczyźni w kryzysie bezdomności z całej Polski, chorzy, z niepełnosprawnościami. Historia każdego z nich jest inna. - Nikogo nie oceniamy. Pomagamy, bo każdy zasługuje na drugą szansę - mówi Alicja Kocyłowska prezeska Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku. Za pomoc, którą niosą od ponad trzech dekad, zostali nagrodzeni przez Agatę Kornhauser-Dudę.

"Tam nie ma zapachu bezdomności, tam jest zapach domu"

"Tam nie ma zapachu bezdomności, tam jest zapach domu"

Autor:
Martyna
Sokołowska
Źródło:
tvn24.pl

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl