Tusk: naszym zadaniem jest ochronić Polskę przed syntezą przemocowości i pogardy dla ludzi

Źródło:
TVN24, PAP
Tusk: cała Polska widzi od lat, jak bezwstydnie i bezkarnie kradną
Tusk: cała Polska widzi od lat, jak bezwstydnie i bezkarnie kradnąZdjęcia organizatora
wideo 2/11
Tusk: cała Polska widzi od lat, jak bezwstydnie i bezkarnie kradnąZdjęcia organizatora

Cała Polska widzi od lat, jak bezwstydnie i bezkarnie kradną. Jeśli po następnych wyborach nie dojdzie do odsunięcia ich od władzy i do rozliczenia każdej ich kradzieży, to to już się nigdy nie skończy - powiedział w Koszalinie o rządzących Donald Tusk. Szef PO mówił także o Konfederacji, partii, która "udaje partię opozycyjną", a której celem - zbieżnym jego zdaniem z celem Prawa i Sprawiedliwości - jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej.

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk spotkał się w piątek z kilkoma tysiącami mieszkańców Koszalina. Mówił między innymi o inflacji i drożyźnie. - Długo czekaliśmy na te wakacje, nawet jeśli większość polskich rodzin albo musiała zrezygnować z wyjazdu nad morze czy w góry ze względu na szalejącą drożyznę, albo liczyła każdy grosz, żeby odłożyć na ten tydzień czy dwa tygodnie nad morzem - zwrócił się do zgromadzonych.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w tak kapitalnym towarzystwie i przy tak fajnej pogodzie, ale wyobrażałem sobie, że jak już ktoś jest dzisiaj niedaleko morza, w Koszalinie, w Kołobrzegu, to nie będzie chciał poświęcić tych dwóch godzin tu, w Amfiteatrze Koszalińskim, a was jest tutaj prawie pięć tysięcy, jest wypełnione tu po brzegi. Dziękuję - przyznał.

Donald Tusk w KoszalinieZdjęcia organizatora

Tusk: łączy nas i nadzieja, i narastająca pewność, że ta zmiana nastąpi

Tusk mówił dalej, że gdy rozpoczynał swój objazd, jego zespół miał "pewien wewnętrzny niepokój, czy ludzie będą chcieli rozmawiać, zmęczeni tą przygnębiającą codziennością, zniechęceni do polityki". - Bo jak się ogląda to, co na co dzień dzieje się w Polsce od lat, jak funkcjonuje władza, to rzeczywiście może się aż niedobrze zrobić od tego, co każdego dnia wylewa się z stron internetowych czy z ekranów telewizora - stwierdził.

- Początki były takie ostrożne. Przyszło 50 osób, 200 osób i tak z miesiąca na miesiąc, ze spotkania na spotkanie, jeżdżąc od miasteczka, miasta, polskiej wsi, każdego tygodnia przez te dwa lata oglądałem, jak coś w ludziach się budzi. I kiedy w Warszawie pół miliona ludzi wyszło na ulicę uśmiechniętych, ale równocześnie zdecydowanych na wielką polityczną konfrontację ze złem, to wtedy powiedziałem słowa, które niektórzy pomyśleli, że są na wyrost: że olbrzym się obudził, że tej energii, nadziei, tej waszej odwagi nikt już nie zatrzyma - wspomniał.

Wymieniał, że "później po Warszawie była Jelenia Góra, Kłodzko, Poznań, Wrocław". - Wszędzie widzimy tysiące fajnych, mądrych, pięknych twarzy Polek i Polaków, którzy przychodzą po to, żeby porozmawiać, żeby pomyśleć z Polską w sercu o tym, co trzeba w Polsce zmienić - mówił dalej.

- Bo tu nie chodzi tylko o to, żebyśmy spotkali się w amfiteatrze. Wolelibyście, ja też bym wolał, żeby tutaj ktoś z dobrym głosem i świetnym słuchem wystąpił i coś fajnego zaśpiewał. Przecież to, co nas łączy, a mówię to z pełnym przekonaniem, to miliony (osób) w całej Polsce. To i nadzieja, i narastająca pewność, że ta zmiana nastąpi - powiedział.

Tusk o "wielkich pieniądzach dla ludzi władzy, kosztem portfeli polskich rodzin"

Szef PO wspomniał przy tym o objeździe po turystycznych miejscowościach polityków Platformy, którzy na "alejach tłustych kotów" pokazują zarobki osób związanych z partią rządzącą, zarabiających miliony w spółkach państwowych.

- W ostatnich dniach moi przyjaciele, współpracownicy z Koalicji Obywatelskiej, postanowili wyjść na ulicę z jednoznaczną ilustracją tego zła, które w Polsce się dzieje. Nazwali to "milionerzy z PiS-u" - opisał.

- W wielu polskich miejscowościach stoją figury wycięte z dykty o twarzach pełnych buty i zadowolenia z siebie najwyższych funkcjonariuszy i aktywistów PiS-u, i tej władzy. I towarzyszy temu informacja, ile można było, będąc we władzach PiS-u, załatwić miejsc pracy sobie i rodzinie, zarobić pieniędzy, a w finale bardzo wielu z nich po prostu ukraść. To są kwoty, które naprawdę Polaków oszałamiają - skomentował.

"Aleja tłustych kotów" w Międzyzdrojach. "Zwykli Polacy muszą zaciskać pasa, a PiS-owscy nominaci bardzo się bogacą"
"Aleja tłustych kotów" w Międzyzdrojach. "Zwykli Polacy muszą zaciskać pasa, a PiS-owscy nominaci bardzo się bogacą"TVN24

Tusk wspomniał, że jego "ulubieńcem" w tej sprawie jest prezes Orlenu Daniel Obajtek. - Wzbogacił się o 7 milionów 200 tysięcy złotych - podał. - W dodatku ci wszyscy, którzy kilka dni temu wyjechali na wakacje albo myślą o tym, żeby w najbliższych dniach czy tygodniach pojechać z rodziną do Kołobrzegu, do Ustki, do Dziwnówka, oni dobrze wiedzą, kiedy tankują benzynę, na kim dorobił się pan Obajtek - dodał.

Zaznaczył, że "wszystkie te dane, wszystkie te nazwiska, wszystkie te niezwykle ponure i przygnębiające przypadki, to są wielkie pieniądze dla ludzi władzy, kosztem portfeli polskich rodzin".

- Chcę Wam powiedzieć, że to jest jeden z powodów, dla których my słowa "zmiana", "wiara w wygraną", "nie boimy się", "mamy siłę do zmiany", musimy potraktować śmiertelnie poważnie - powiedział.

Jak ocenił, "to jest być może kluczowa sprawa". - Cała Polska widzi od lat, jak bezwstydnie i bezkarnie kradną. Jeśli po następnych wyborach nie dojdzie do odsunięcia ich od władzy i do rozliczenia każdej ich kradzieży, to to już się nigdy nie skończy - ocenił.

Donald Tusk w KoszalinieZdjęcia organizatora

Tusk: nie miejcie żadnych wątpliwości co do takich ludzi, jak pan Korwin, pan Braun

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wypowiedział się także o politykach Konfederacji, którą nazwał "partią, która udaje opozycję". - Pamiętajcie o tym, że te wybory to śmiertelnie poważna sprawa. Nie dajcie sobie robić wody z mózgu. Słuchajcie uważnie, bo macie tysiąc możliwości, aby dotrzeć do prawdy na temat rządzącego PiS i udającej opozycję przybudówki PiS - podkreślał.

Jest bowiem - jak mówił - "taka partia, która udaje opozycję, o której już właściwie wiadomo, bo to wyszło na jaw w tych słynnym mailach Dworczyka i nie tylko, że tak naprawdę PiS przygotował sobie pewną przybudówkę, która trochę udaje opozycję, ale tak naprawdę bywa arcy-PiS w wielu sprawach". Przewodniczący PO tłumaczył, że chodzi o partię, która głosowała "przeciwko przepisom, które mają chronić polskie dzieci przed przemocą, która czasem kończy się śmiercią".

Nawiązał w ten sposób do uchwalonej w czwartek przez Sejm nowelizacji Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, mającej wzmocnić ochronę dzieci przed przemocą. Projekt tej noweli powstał kilka dni po śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy. Zmiany poparł niemal cały Sejm. Przeciw noweli głosowało 11 posłów z Konfederacji i Wolnościowców.

- Ludzie muszą otworzyć oczy. Polityka to nie jest jakiś jednorazowy dowcip: "a zrobię na złość temu, tamtemu". My, jako wyborcy, oddamy Polskę w ręce kolejnej ekipy i od tego będzie zależało nie tylko bezpieczeństwo Polski, jej obecność w UE, ale też bezpieczeństwo wszystkich polskich dzieci - podkreślił Tusk.

- Lider tej partii umieścił na jednej z platform społecznościowych swoje zdjęcie z córeczkami z podpisem: jestem zwolennikiem przemocy symbolicznej. A więc bicia dzieci, mówiąc krótko. Co trzeba mieć w głowie i co może zgotować Polsce ktoś, kto ubiega się o władzę i kto z takim nadzwyczajnym wyczuciem humoru bierze swoje dzieci, robi im zdjęcie i mówi, że jest zwolennikiem przemocy? - zapytał.

Zauważył, że "politycy potrafią oczywiście różne rzeczy obiecywać". - W Polsce dzisiaj nie ma większego znaczenia, kto kogo przelicytuje w różnych pomysłach na przyszłość. Zauważyliście pewnie, że niektórzy wyborcy są nawet gotowi przełknąć takie bzdury, jakie pojawiają się dzisiaj w przestrzeni publicznej typu, że nie będzie żadnych podatków, nie będzie publicznej ochrony zdrowia, nie ma co płacić w ogóle emerytur. Pojawiają się takie dziwolągi. Ludzie tego poważnie nie traktują - skwitował.

- Chcę wam powiedzieć, że co do jednej sprawy nie możecie mieć wątpliwości. Naszym zadaniem jest ochronić Polskę przed syntezą przemocowości i pogardy dla ludzi, w tym dla naszych dzieci. Bo to jest dzisiaj nie tylko Konfederacja ze swoimi liderami, Braunem, czy Korwinem - mówił. Wspomniał, iż Korwin-Mikke "przedwczoraj znalazł czas, żeby z mównicy sejmowej mówić, jak ważna jest możliwość bicia dzieci".

- Więc nie miejcie żadnych wątpliwości co do takich ludzi jak pan Korwin, pan Braun czy pan Mejza, dzisiaj wspierający PiS, który wykorzystywał naiwność cierpiącej rodziców i usiłował zarobić naprawdę duże pieniądze na cierpieniu rodziców i cierpieniu dzieci. Na chorych dzieciach. To są tacy ludzie. Oni ubiegają się o jeszcze więcej władzy - zaznaczył.

Zwrócił przy tym uwagę na jeden postulat. - To jest postulat prosty, oni są do niego przekonani i on nie wymaga żadnych nadzwyczajnych operacji. PiS mówi o tym półgębkiem, Konfederacja mówi o tym otwartym tekstem. Ich celem jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej - oświadczył.

Autorka/Autor:akw/adso

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Zdjęcia organizatora

Pozostałe wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami na znacznym obszarze Polski. W niektórych miejscach w nocy z wtorku na środę wiatr w porywach będzie rozpędzać się aż do 100 kilometrów na godzinę. Zostały wydane również ostrzeżenia związane z upałem. Według synoptyków IMGW temperatura w środę sięgnie nawet 33 stopni Celsjusza.

Niebezpieczna noc. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Niebezpieczna noc. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Rosyjski dyktator Władimir Putin przybył we wtorek do Korei Północnej. Na lotnisku przywitał go Kim Dzong Un. Przed wizytą Putin podziękował Korei Północnej za wsparcie w wojnie przeciw Ukrainie i mówił, że liczy na podpisanie "wieloaspektowego strategicznego traktatu o partnerstwie".

Władimir Putin z wizytą w Korei Północnej. Na lotnisku przywitał go Kim Dzong Un

Władimir Putin z wizytą w Korei Północnej. Na lotnisku przywitał go Kim Dzong Un

Źródło:
PAP, Reuters

Siedem osób zginęło we wtorek wieczorem w wypadku samochodowym w pobliżu Chartres w środkowej Francji - poinformowała lokalna prefektura w Regionie Centralnym-Dolinie Loary. Pięcioro zmarło w płonącym aucie, a dwie z drugiego pojazdu z powodu siły uderzenia. Nie są na razie znane przyczyny wypadku.

Tragiczny wypadek ze Francji. Pięć osób zginęło w płonącym samochodzie, dwie z powodu siły uderzenia

Tragiczny wypadek ze Francji. Pięć osób zginęło w płonącym samochodzie, dwie z powodu siły uderzenia

Źródło:
PAP, Le Figaro

Sekta religijna w zachodniej części Zimbabwe ukryła pod grządkami kilkadziesiąt grobów dzieci. Makabrycznego odkrycia dokonały służby medyczne, po weryfikacji zgłoszeń o trwających w tym regionie epidemiach cholery, świnki i odry. - Mieszkańcy wioski każdego ranka widzieli nowe ogrody warzywne i zieleniejące grządki, nieświadomi, że pod żyzną glebą leży kolejne martwe dziecko, któremu odmówiono pomocy medycznej - przekazał Celestino Dhege, szef służb medycznych prowincji.

Członkowie sekty z Zimbabwe trzymali chore dzieci w domu. Gdy zmarły, grzebali je nocą i sadzili nowe grządki

Członkowie sekty z Zimbabwe trzymali chore dzieci w domu. Gdy zmarły, grzebali je nocą i sadzili nowe grządki

Źródło:
PAP

Siły Obronne Izraela poinformowały we wtorek, że zatwierdzone zostały plany ofensywy na Liban i podjęto decyzję o "stałym zwiększaniu gotowości wojsk" lądowych. Portal Times of Israel przypomina, że Izrael ostrzegał, iż nie będzie tolerował obecności libańskiego Hezbollahu przy swej północnej granicy.

Izraelska armia zatwierdziła plany ofensywy na Liban

Izraelska armia zatwierdziła plany ofensywy na Liban

Źródło:
PAP

- Te nieszczęsne małpki na stacjach benzynowych muszą niestety pozostać, ale naprawdę musimy kupić w nocy alkohol na stacjach benzynowych? - pytała w "Faktach po Faktach" Izabela Leszczyna. Ministra zdrowia zapowiadała wprowadzenia na nich zakazu sprzedaży alkoholu. Mówiła też o programie pilotażowym, który ma zapobiegać nieodwoływaniu wizyt u specjalistów.

"Małpki muszą pozostać, ale naprawdę musimy kupić w nocy alkohol na stacjach benzynowych?"

"Małpki muszą pozostać, ale naprawdę musimy kupić w nocy alkohol na stacjach benzynowych?"

Źródło:
TVN24

- Mamy 25 rannych żołnierzy i mamy żołnierza, który tam zginął - powiedział w "Kropce nad i" wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk, odnosząc się do sytuacji na granicy Polski i Białorusi. Mówił, że "służby białoruskie i rosyjskie szkolą ludzi przeciwko polskim żołnierzom". - Uczą ich, co żołnierze mogą, a czego nie, jakie techniki powinni stosować ci ludzie - wskazywał.

Tomczyk o białoruskich i rosyjskich służbach: oni ich szkolą, co mogą nasi żołnierze, a czego nie

Tomczyk o białoruskich i rosyjskich służbach: oni ich szkolą, co mogą nasi żołnierze, a czego nie

Źródło:
TVN24

Byłego komendanta głównego policji wprowadził do rady nadzorczej Piasta Gliwice mniejszościowy udziałowiec, bo Jarosław Szymczyk mieszkał blisko i dbał o bezpieczeństwo w klubie. Większościowy udziałowiec, czyli miasto, poprosiło o zmianę tej decyzji. We wtorek ogłoszono, że generała w klubie sportowym nie będzie.

Jarosław Szymczyk nie będzie już pracować w klubie sportowym

Jarosław Szymczyk nie będzie już pracować w klubie sportowym

Źródło:
tvn24.pl

Pod Mińskiem Mazowieckim zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba zmarła, a dwie, w tym dziecko, trafiły do szpitala.. Przyczyny wypadku bada policja.

Jedna osoba nie żyje, kobieta i dziecko w szpitalu

Jedna osoba nie żyje, kobieta i dziecko w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy pod Konstancinem-Jeziorną walczyli z pożarem dachu domu w zabudowie bliźniaczej. Nasz reporter dowiedział się, że przyczyną było uderzenie pioruna. W akcji udział brało 10 zastępów straży pożarnej.

Po uderzeniu pioruna palił się dach domu

Po uderzeniu pioruna palił się dach domu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed zapowiadanymi na wtorkowy wieczór i najbliższą noc gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Alert został wysłany do osób przebywających na terenie sześciu województw.

Alert RCB dla sześciu województw. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

Alert RCB dla sześciu województw. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

W poniedziałek na Teneryfie zaginął 19-letni Brytyjczyk Jay Slater - piszą brytyjskie media. Jego ostatnią znaną lokalizacją był górzysty park krajobrazowy. Jak przekazała dziewczyna, która przyjechała z nim na wyspę, zadzwonił do niej o poranku, informując, że się zgubił, potrzebuje wody i pada mu bateria w telefonie. Później kontakt się urwał.

Dzwonił, że się zgubił i pada mu bateria. Zaginął na Teneryfie

Dzwonił, że się zgubił i pada mu bateria. Zaginął na Teneryfie

Źródło:
BBC, Lancashire Post

Był w toalecie, gdy autobus z jego kolegami odjechał. Chłopiec został sam w Miejscu Obsługi Pasażerów przy S7. Poprosił o pomoc przypadkową osobę. Przyjechali policjanci, wrócił też wycieczkowy autobus.

Odjechali bez jednego uczestnika szkolnej wycieczki

Odjechali bez jednego uczestnika szkolnej wycieczki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Skłaniam się do tego, żeby raczej powiedzieć ministrowi Radosławowi Sikorskiemu: Zostań, dalej pomagasz. Tu, na miejscu - przyznał Donald Tusk, pytany, czy szef MSZ zostanie unijnym komisarzem do spraw obronności lub obejmie inne wysokie zagraniczne stanowisko. Premier ocenił, że "dzisiaj polski minister spraw zagranicznych to jest naprawdę ważna polityczna figura w układzie europejskim".

Będzie komisarzem do spraw obronności? Tusk o "najbardziej prawdopodobnym scenariuszu" dla Sikorskiego

Będzie komisarzem do spraw obronności? Tusk o "najbardziej prawdopodobnym scenariuszu" dla Sikorskiego

Źródło:
TVN24

Po policyjnej interwencji obezwładniony już mężczyzna trafił do szpitala. Tam po podaniu leków, mimo reanimacji, zmarł. O zdarzeniu poinformowano prokuraturę, Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz wydziały kontroli komendy głównej i komendy stołecznej. Została zlecona sekcja zwłok.

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów zmarł w szpitalu

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów zmarł w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Szef resortu sprawiedliwości wszczął procedurę odwoławczą wobec osób z kierownictwa trzech sądów. Wśród nich jest prezes Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie Rafał Puchalski, wiceprzewodniczący nowej KRS.

Ministerstwo o kierownictwie trzech sądów. Bodnar wszczął procedurę

Ministerstwo o kierownictwie trzech sądów. Bodnar wszczął procedurę

Źródło:
PAP
NIK zbada policyjne lotnictwo

NIK zbada policyjne lotnictwo

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zmarł Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Polityka" i szef serwisu internetowego pisma. O jego śmierci poinformowała redakcja. Miał 51 lat.

Nie żyje Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego "Polityki"

Nie żyje Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego "Polityki"

Źródło:
tvn24.pl, "Polityka"

Justin Timberlake został zatrzymany w poniedziałek - poinformowała stacja ABC News, powołując się na funkcjonariuszy policji. Po spędzeniu nocy w areszcie we wtorek stanął przed sądem, gdzie postawiono mu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - informuje CNN.

Media: Justin Timberlake opuścił policyjny areszt. Postawiono mu jeden zarzut

Media: Justin Timberlake opuścił policyjny areszt. Postawiono mu jeden zarzut

Aktualizacja:
Źródło:
CNN, ABC News

Ostatnimi laty w dyskusjach o turystyce dominuje jedna kwestia - nadmiar przyjezdnych. Kolejne miasta i podróżnicze regiony prześcigają się w pomysłach na ograniczenie fali turystów. W niedawnym badaniu sprawdzono, które europejskie atrakcje są najbardziej zatłoczone. Okazało się, że najwięcej turystów oblega Wersal.

Tłok, gwar, kolejki i przepychanki. To najbardziej zatłoczona atrakcja Europy

Tłok, gwar, kolejki i przepychanki. To najbardziej zatłoczona atrakcja Europy

Źródło:
PAP

We wtorek 32-letnia Marlena Engelborn, będąca potomkinią Fredricha Engelborna, założyciela przedsiębiorstwa chemiczno-farmaceutycznego BASF, rozdała majątek odziedziczony po swojej babci. Spadek w wysokości prawie 25 milionów euro został podzielony pomiędzy kilkadziesiąt organizacji pozarządowych. 

Młoda dziedziczka fortuny rozdała prawie 25 milionów euro

Młoda dziedziczka fortuny rozdała prawie 25 milionów euro

Źródło:
PAP

Były dotacje, jest wezwanie do zwrotu pieniędzy. Ponad dwa miliony złotych muszą oddać niektóre organizacje, którym środki przyznał Narodowy Instytut Wolności. Nadzorował go ówczesny minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Audyt wykazał wiele nieprawidłowości. Dotacje często trafiały do organizacji powiązanych z politykami PiS-u. Zwolnionych zostało 700 ekspertów Instytutu, nominowanych przez Piotra Glińskiego.

Dotacje z Narodowego Instytutu Wolności pod lupą. Część beneficjentów musi oddać pieniądze

Dotacje z Narodowego Instytutu Wolności pod lupą. Część beneficjentów musi oddać pieniądze

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Skierowaliśmy do Adama Bodnara zawiadomienie w sprawie podkomisji smoleńskiej - poinformował wiceminister obrony Cezary Tomczyk. - Rozpoczęły się dwa śledztwa, sprawa jest w prokuraturze - dodał.

Jest zawiadomienie w sprawie podkomisji smoleńskiej. "Trafiliśmy na bardzo ciekawy materiał dowodowy"

Jest zawiadomienie w sprawie podkomisji smoleńskiej. "Trafiliśmy na bardzo ciekawy materiał dowodowy"

Źródło:
PAP

Mieszkańcy Majorki protestują przeciwko ogromnemu napływowi turystów na wyspę. - Blokowali turystom dostępu do plaży i wznosili wrogie okrzyki wobec lokalnych władz - przekazała policja w Palma de Mallorca. W 2023 r. zamieszkana przez 900 tys. osób Majorka była jednym z głównych kierunków wybieranych przez turystów udających się do Hiszpanii.

Blokują dostęp do plaży, wznoszą wrogie okrzyki. Mieszkańcy mają dość turystów

Blokują dostęp do plaży, wznoszą wrogie okrzyki. Mieszkańcy mają dość turystów

Źródło:
PAP

Posłanka Lewicy Wanda Nowicka zapytana, czy w ochronę naszej wschodniej granicy powinien się włączyć Frontex, stwierdziła, że ta unijna agencja zaangażuje się tylko wtedy, "gdybyśmy sobie rzeczywiście nie radzili z tymi problemami". Tak jednak nie jest. Frontex regularnie współpracuje z Polską - również w tym roku.

Frontex działa wtedy, gdy państwo nie radzi sobie z problemami na granicy? Nie tylko

Frontex działa wtedy, gdy państwo nie radzi sobie z problemami na granicy? Nie tylko

Źródło:
Konkret24

"Ród smoka" powrócił. Wyczekiwany przez fanów pierwszy odcinek drugiego sezonu hitowego serialu ukazał się w HBO i na platformie Max w poniedziałek o trzeciej nad ranem. Są już pierwsze recenzje. Jak "Syna za syna" oceniają krytycy i dziennikarze?  

"Uczta dla oka i ucha". Pierwsze recenzje premierowego odcinka "Rodu smoka"

"Uczta dla oka i ucha". Pierwsze recenzje premierowego odcinka "Rodu smoka"

Źródło:
tvn24.pl