TVN24 | WOŚP 2021

Koncert w chmurach, drift na torze, obiad w Senacie. Gwiazdy, medycy i dziennikarze grają dla WOŚP

TVN24 | WOŚP 2021

Autor:
momo
Źródło:
tvn24.pl, Allegro, TVN24
"To jest ta idea, która trwa już niemal trzy dekady i mówi o tym, że potrafimy być solidarni". Finał WOŚP już w niedzielęTVN24
wideo 2/25
TVN24"To jest ta idea, która trwa już niemal trzy dekady i mówi o tym, że potrafimy być solidarni". Finał WOŚP już w niedzielę

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dwa tygodnie na Zanzibarze, zwiedzanie Sejmu i Senatu, koncert na pokładzie śmigłowca, epizod w serialu czy drift na torze wyścigowym. To tylko niektóre z propozycji. W internecie trwają aukcje charytatywne na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz część najciekawszych ofert dostępnych w tym roku. Wielki finał WOŚP już w niedzielę, 31 stycznia.

Tegoroczny, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia pod hasłem "Finał z głową". Zebrane środki mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

O godzinie 6 rano na antenie TVN24 rozpocznie się wyjątkowy program specjalny, który potrwa do północy. Dodatkowo koncert ze studia WOŚP będzie można oglądać przez cały dzień na żywo w tvn24.pl. Transmisja wystartuje w dniu Finału o godzinie 8.35 i potrwa do północy.

OGLĄDAJ PROGRAMY TVN24 NA TVN,24 GO>>>

Nieodłącznym elementem każdego finału WOŚP są coroczne aukcje internetowe. Jak co roku platforma Allegro zaprosiła do nich znane osoby. "Zwróciliśmy się ze specjalną prośbą do ludzi z życia publicznego, muzyków, aktorów, sportowców, polityków, a także tych, którzy dali się poznać dzięki swojej pracy na rzecz innych, o przekazanie jakiegoś przedmiotu na rzecz 29. Finału WOŚP. Odzew na nasz apel okazał się bardzo szeroki, a do Fundacji zaczęły napływać wyjątkowe przedmioty od wyjątkowych ludzi" – czytamy.

Wszystkie aukcje możesz śledzić pod adresem aukcje.wosp.org.pl. Zbiórka trwa od 1 grudnia 2020 do 14 lutego 2021 roku.

TVN i TVN24

Słynna kapa w monstery i spacer z Rysią

Kojarzycie zieloną narzutę na kanapę ze wzorem w monstery, która pojawiała się na antenie TVN24 w czasie pandemii? Występowali na niej tegoroczni zwycięzcy nagrody Grand Press, dziennikarze naszego portalu Justyna Suchecka i Szymon Jadczak oraz ich suczka Rysia. Teraz będziecie mogli tę narzutę kupić w ramach aukcji WOŚP na Allegro. Zwycięzca licytacji będzie mógł również przespacerować się z suczką Rysią (oraz jej właścicielami).

Dwa tygodnie na Zanzibarze od Katarzyny Werner

Jeśli nie stylowa narzuta, to może niesamowite wakacje na egzotycznym Zanzibarze? Na aukcję przekazuje je dziennikarka TVN24 Katarzyna Werner, czyli Mama na Zanzibarze i jej przyjaciele z Jambiani. W grę wchodzi tydzień w hotelu Mambo Paradise na północy wyspy oraz tydzień w Jambiani Villas na południu Zanzibaru. "Licytujcie, nie marnujcie szansy, bo lepszych miejsc na Zanzibarze nie ma. Do zobaczenia" – podsumowuje Werner. Aukcja dotyczy dwóch dorosłych osób i obejmuje pobyt, transport oraz śniadania na miejscu, bez kosztów lotu na Zanzibar i płatnych atrakcji turystycznych na wyspie czy wokół niej.

Obraz autorstwa Rafała Wojdy

Dziennikarz TVN24 Rafał Wojda, współprowadzący "Wstajesz i wiesz", przekazał na aukcję obraz swojego autorstwa.

Karol Okrasa - kolacja w Restauracji Platter

Kolacja dla dwóch osób w restauracji Platter by Karol Okrasa, przygotowana i zaserwowana przez samego Karola. Liczymy na to, że wkrótce powrócą "lepsze czasy" i cała gastronomia odrodzi się na nowo.

Suknia Caroliny Herrery od Agaty Młynarskiej

Wylicytuj niezwykłą suknię od Agaty Młynarskiej, którą zaprojektowała Carolina Herrera. Agata Młynarska wystąpiła w niej tylko raz, podczas prezentacji jesiennych nowości TVN Style. I, jak podkreśla, miała wtedy na sobie przyklejone serduszko WOŚP. To piękna satynowa kreacja, biała w czarne kropki, z czarną szarfą. "Osobie, która wylicytuje za naprawdę dużą kwotę przekażę ją osobiście, a nawet uściskam. Niech leci w Świat ta kiecka i czyni dobro!" – podsumowuje Młynarska.

Epizod w serialu "BrzydUla2"

Niesamowita okazja do zaistnienia na srebrnym ekranie i zapoznania się z zapleczem produkcji serialu! Zwycięzca aukcji wystąpi w krótkim epizodzie na planie serialu "BrzydUla 2"!

Magda Gessler ugotuje kolację marzeń

Na aukcję 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Magda Gessler przekazuje zaproszenie – ugotuje dla Was kolację marzeń. Sama wymyśli menu, udekoruje stół, zaskoczy gości magią i kreatywnością. Zaprosi dwie osoby i spędzi z nimi czas przy stole pełnym smakołyków. Po kolacji przekaże swoim gościom wyjątkowy fartuch z programu Kuchenne Rewolucje zaprojektowany razem z Agą Pou.

Samochód Chucka Norrisa od braci Collins

Bracia Collins przygotowali na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowe auto. Na zwycięzcę licytacji czeka replika samochodu z kultowego serialu "Strażnik Teksasu".

Bracia Rafał i Grzegorz Collins prowadzą program "Odjazdowe bryki braci Collins", który można oglądać w Player.pl.

Auto Chucka Norrisa od braci CollinsTVN24

GWIAZDY

Żart Szymona Majewskiego "Jak się czuje stulatek?"

Wzorem wielu ubiegłych lat Szymon Majewski i tym razem stawił się na wezwanie Jurka Owsiaka. W tym roku przygotował na aukcję Orkiestry żart – obraz "Jak się czuje stulatek?". "Jeden z najlepszych moich żartów ostatniej dekady. Kto wie? Może nawet najlepszy!" – twierdzi autor dzieła.

Kto zlicytuje żart, będzie jego nowym właścicielem i zyska prawo do opowiadania żartu dalej. "Ja o nim wtedy zapominam" – przekonuje Majewski. Żart zostanie przekazany osobiście w dogodnym dla obu stron terminie. Na spacerze, przy kawie, w zależności od tego, na co pozwoli rzeczywistość.

Szymon Majewski przekazał na aukcję WOŚP swój żartTVN24

Obiad w domu Edyty i Cezarego Pazurów

Para obiecuje rodzinny posiłek w formie przepysznego obiadu lub kolacji. Gotuje Pani Edyta. Razem pokażą zwycięzcy aukcji, jak mieszkają. "U nas w domu będzie super" – zapowiada Cezary Pazura.

Koncert Eweliny Lisowskiej na pokładzie śmigłowca

Regionalny portal Bielskie Drogi, Ewelina Lisowska i firma Helipoland z Bielska-Białej, zapraszają na wyjątkowy lot śmigłowcem nad Beskidami dla dwóch osób. Na pokładzie maszyny oprócz pilota i zwycięzców licytacji znajdzie się piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka Ewelina Lisowska. Jeśli zwycięzca licytacji wyrazi taką wolę, istnieje możliwość międzylądowania na jednym ze szczytów górskich, skąd rozpościera się piękny widok. Znajduje się tam również doskonała góralska karczma, gdzie wszyscy wspólnie będą mogli zjeść wystawny obiad.

Sprzątanie mieszkania od Andrzeja Chyry

Aktor proponuje sprzątanie mieszkania zwycięzcy aukcji. "Myślę, że poradzę sobie w każdych warunkach” – podkreśla Andrzej Chyra.

Sprzątanie mieszkania od Andrzeja Chyry. Aktor o aukcji WOŚPTVN24

Marcin Dorociński - spotkanie i spektakl "Osy"

Jeden z najpopularniejszych aktorów teatralnych i filmowych, znany ze swojego zaangażowania w działania proekologiczne i społeczne. W tym roku, po raz kolejny zdecydował się dołączyć do grona orkiestrowych darczyńców. Zwycięza licytacji otrzyma dwuosobowe zaproszenie na spektakl "Osy" w reżyserii Iwana Wyrypajewa do warszawskiego Och Teatru oraz książkę "Na ratunek" z imienną dedykacją. Po spektaklu przewidziane jest spotkanie, z wizytą w garderobie aktorów oraz oprowadzenie po kulisach teatru.

SPORTOWCY

Udział w koncercie IRA od Radosława Majdana

Do wylicytowania jest wspólny udział w koncercie zespołu IRA, który na rzecz aukcji na 29. Finał WOŚP przekazuje Radosław Majdan. Zwycięzca aukcji zostanie zaproszony za kulisy i do garderoby zespołu oraz będzie uczestniczyć w koncercie w towarzystwie byłego piłkarza. "To dawka rocka w najlepszym wydaniu i niesamowicie pozytywna energia. A do tego pomagamy tym, którzy tej pomocy potrzebują" – podsumowuje Majdan.

Rakieta z French Open Igi Świątek oraz pamiątkowa piłka z autografem

Zwyciężczyni French Open 2020 podarowała na orkiestrowe aukcje rakietę, która towarzyszyła jej w trakcie tego pamiętnego turnieju. To jedna z sześciu rakiet, którymi Iga rozgrywała mecze. Do tego dołączona jest pamiątkowa piłka.

Przejazd rajdowy od Kajetana Kajetanowicza

Zwycięzca będzie mógł zasiąść na prawym fotelu w aucie darczyńcy i poczuć rajdowe emocje. "Jak co roku łączymy się w jednym celu… by pomagać!" – podsumowuje Kajetan Kajetanowicz.

Robert Lewandowski - koszulka Ligi Mistrzów UEFA

Po raz kolejny Robert Lewandowski angażuje się w akcję WOŚP. Tym razem na aukcję postanowił przekazać wyjątkową koszulkę, w której wraz z drużyną Bayern Monachium zwyciężył w Finale Ligii Mistrzów UEFA 2020. Zwycięzca licytacji otrzyma ją wraz z autografem piłkarza.

Dzień w górach z Justyną Kowalczyk-Tekieli i Kacprem Tekielim

Zimowa lub letnia wycieczka w górach (do wykorzystania w 2021 roku w terminie dogodnym dla obu stron) polega na wejściu taternickim na jeden z tatrzańskich wierzchołków (wybór dokładnego celu po wstępnym wywiadzie ze zwycięzcą).

POLITYCY

Obiad z marszałkiem Senatu i zwiedzanie parlamentu

Zwycięzca aukcji wraz z osobą towarzyszącą zje obiad z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim w jego gabinecie oraz zwiedzi wraz z politykiem Senat i Sejm; otrzyma także dokumentację fotograficzną ze spotkania oraz upominki i materiały edukacyjne Izby Wyższej polskiego parlamentu.

Żółte buty i książka od Szymona Hołowni

Darczyńca zaznacza, że oryginalne buty, o rozmiarze 42, miał na sobie tylko raz, ostatniego dnia kampanii wyborczej na prezydenta RP, a książkę pod tytułem "Szymon Hołownia. Fabryka jutra" podpisze osobiście z dedykacją dla zwycięzcy aukcji. Oba przedmioty Szymon Hołownia wręczy osobiście osobie, która wygra jego aukcję.

Dwa dni z Robertem Biedroniem w Brukseli

Robert Biedroń zaprasza do Brukseli. Podczas pobytu zwycięzca aukcji będzie mógł zwiedzić miasto, zjeść razem z politykiem obiad oraz przekonać się, jak wygląda praca w europarlamencie od kuchni. 

MEDYCY WSPIERAJĄ WOŚP

Swoją cegiełkę do licytacji na rzecz WOŚP postanowiła dodać także Kamila Pałka – zawodowo pielęgniarka w Białostockim Centrum Onkologii, która po godzinach wsiada za kierownicę, aby driftować na torze wyścigowym. Do wylicytowania jest przejazd z nią w BMW e30 z silnikiem LS1 corvetty na Torze "Wschodzący Białystok".

Pielęgniarka po dyżurze wsiada za kierownicę by driftować. Przekazała przejazd z nią na licytację WOŚPTVN24

- W licytacji podane jest pięć przejazdów. Myślę, że tych przejazdów będzie o wiele, wiele więcej. Będę też otwarta na wszystkie rozmowy, bo myślę, że osoba, która będzie chciała wylicytować ten przejazd dla siebie lub w prezencie dla kogoś innego, będzie miała też bardzo dużo pytań, więc na pewno i ja i mój narzeczony chętnie na nie odpowiemy – zapowiada Pałka.

Przejazd z MotoFretką - kierowcą driftingowym

Autor:momo

Źródło: tvn24.pl, Allegro, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl