TVN24 | WOŚP 2021

Laureaci Grand Press wspierają WOŚP. Pokazali, co przekażą na licytację

TVN24 | WOŚP 2021

Autor:
js//rzw
Źródło:
TVN24
Szymon Jadczak przekaże na WOŚP książkę i list od Jacka SasinaTVN24
wideo 2/3
TVN24Szymon Jadczak przekaże na WOŚP książkę i list od Jacka Sasina

Książka i list od wicepremiera Jacka Sasina, kurtka ze statku Sea-Watch 3 i narzuta na kanapę, którą widzowie TVN i TVN24 wielokrotnie widzieli w telewizyjnych relacjach. Dziennikarze TVN i tvn24.pl, Szymon Jadczak, Wojciech Bojanowski i Justyna Suchecka - laureaci nagród Grand Press - postanowili wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przekazując te przedmioty na licytację. Opowiedzieli o tym w sobotnim "Drugim śniadaniu mistrzów".

Dziennikarka tvn24.pl. Justyna Suchecka jest lauretaką tegorocznej nagrody Grans Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne za cykl: "Tysiące dzieci wypadło z systemu. Gdzie ich szukać?". W kategorii News nagrodę otrzymał dziennikarz tvn24.pl Szymon Jadczak za tekst "Wybory, których nie było, kosztowały Pocztę Polską blisko 70 milionów. Ujawniamy dokumenty". W kategorii Reportaż telewizyjny/wideo wygrał dziennikarz "Faktów" TVN Wojciech Bojanowski, który dla "Superwizjera" przygotował reportaż "Niech toną". Przez kilka tygodni był członkiem załogi statku Sea-Watch 3, który patroluje Morze Śródziemne i próbuje ratować migrantów, którym grozi śmierć.

OGLĄDAJ CAŁY ODCINEK PROGRAMU "DRUGIE ŚNIADANIE MISTRZÓW" W INTERNECIE>>>

Co będzie można wylicytować na aukcji WOŚP?

Dziennikarze byli gośćmi sobotniego "Drugiego śniadania mistrzów". Szymon Jadczak powiedział, że po otrzymaniu nagrody dostał "pismo z gratulacjami" od wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. - Człowiek, który odpowiada za to, że 70 milionów z naszych podatków poszło w błoto, ani przez chwilę nie poczuł się winny, ani przez chwilę nie poczuł się odpowiedzialny za to - podkreślił Jadczak. - On się w tym piśmie żali, że po moim materiale powstała masa fake newsów, jak on to nazywa, przy czym żaden z nich nie był fake newsem, bo w żaden sposób nie zakwestionował tych 70 milionów złotych. Jednym słowem, pan Sasin nie ma problemów z tym, że wydał te 70 milionów, ale ma problem z tym, że memy powstały, żartobliwe materiały na jego temat - mówił dziennikarz tvn24.pl.

Przekazał, że od Sasina dostał także książkę "Nienawiść sp. z o.o. Jak dzisiejsze media każą nam gardzić sobą nawzajem", którą będzie można wylicytować, wraz z listem wicepremiera, na aukcji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Justyna Suchecka przekaże na aukcję narzutę na kanapę, którą widzowie TVN i TVN24 wielokrotnie widzieli w jej relacjach. Zwycięzca licytacji będzie mógł również przespacerować się z jej suczką Rysią, która nie opuszcza kanapy nawet wtedy, gdy dziennikarka tvn24.pl uczestniczy w programie na żywo.

Reporter "Faktów" TVN24 Wojciech Bojanowski poinformował w "Drugim śniadaniu mistrzów", że wystawi na licytację kurtkę, którą nosił na statku Sea-Watch 3 w trakcie realizacji reportażu "Niech toną".

29. Finał WOŚP

Szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak poinformował w czwartek, że 29. Finał WOŚP, planowany pierwotnie na 10 stycznia, zostanie zorganizowany 31 stycznia. To echo zapowiedzianych przez rząd nowych obostrzeń, które mają obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia.

Pieniądze w ramach WOŚP 2021 pod hasłem "Finał z głową" są zbierane na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Autor:js//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości