Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

TVN Warszawa | Włochy

Zmiany w ratuszu Włoch. Wybiorą nowego burmistrza i jego zastępców 

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówkiTVN24
wideo 2/6
Zatrzymanie burmistrza Włoch przez CBA

We wtorek odbędą się dwie sesje rady stołecznej dzielnicy Włochy. Najpierw odwołany zostać ma burmistrz Artur W., a potem powołany nowy burmistrz i jego zastępcy. W. jest podejrzany o przyjęcie 200 tysięcy złotych łapówki.

O godzinie 16.30 radni Włoch rozpatrzą projekt uchwały w sprawie odwołania Artura W. ze stanowiska burmistrza dzielnicy. Następnie, już podczas kolejnej sesji, która ma się rozpocząć o godzinie 18.30, zajmą się projektem uchwały w sprawie wyboru nowego burmistrza i jego zastępców.

Głosowanie, później decyzja Trzaskowskiego

Jak powiedział rzecznik prasowy dzielnicy Włochy Piotr Daniluk, nowy burmistrz zostanie wyłoniony w wyniku głosowania rady dzielnicy, a następnie będzie go jeszcze musiał zatwierdzić prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Daniluk poinformował również, że swoje funkcje sprawuje ciągle dwóch zastępców burmistrza. - Natomiast w kwestii wydziałów, którymi zarządzał burmistrz, decyzje wydaje jego zastępca, pani Monika Kryk - powiedział.

Wskazał, że odwołanie burmistrza będzie skutkowało odwołaniem wszystkich jego zastępców, dlatego - jak wyjaśnił - podczas wtorkowej sesji rady dzielnicy zostanie podjęta decyzja o powołaniu nowych zastępców.

Będzie kandydat PiS? Kto z PO?

Radny Christian Młynarek (PiS) powiedział, że radni jego ugrupowania nie zdecydowali jeszcze, czy wystawią swojego kandydata na stanowisko burmistrza. - Wieczorem ma zapaść decyzja - powiedział, podkreślając, że PiS jest w radzie dzielnicy opozycją, a większość ma Koalicja Obywatelska.

Również w PO - jak wynika z nieoficjalnych informacji PAP - nie zapadła jeszcze żadna decyzja personalna. Trwają rozmowy.

Zawieszony w PO

W ubiegłym tygodniu Trzaskowski złożył wniosek do przewodniczącej rady dzielnicy Włochy Sylwii Ciekańskiej (PO) o odwołanie Artura W. z funkcji w związku z informacją Centralnego Biura Antykorupcyjnego o zatrzymaniu burmistrza. Odwołał też wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone zatrzymanemu samorządowcowi.

Artur W. został też - na wniosek szefa stołecznych struktur PO Marcina Kierwińskiego - zawieszony przez rzecznika dyscypliny partyjnej Łukasza Abgarowicza w prawach członka Platformy Obywatelskiej.

Źródło: PAP

Autor:kz/r

Źródło zdjęcia głównego: Hiuppo / Wikimmedia Commonc (CC BY 3.0)