Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Zmiany w ratuszu Włoch. Wybiorą nowego burmistrza i jego zastępców 

  TVN Warszawa | Włochy

  Autor:
  kz/r
  Źródło:
  PAP
  Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówkiTVN24
  wideo 2/6
  Zatrzymanie burmistrza Włoch przez CBA

  We wtorek odbędą się dwie sesje rady stołecznej dzielnicy Włochy. Najpierw odwołany zostać ma burmistrz Artur W., a potem powołany nowy burmistrz i jego zastępcy. W. jest podejrzany o przyjęcie 200 tysięcy złotych łapówki.

  O godzinie 16.30 radni Włoch rozpatrzą projekt uchwały w sprawie odwołania Artura W. ze stanowiska burmistrza dzielnicy. Następnie, już podczas kolejnej sesji, która ma się rozpocząć o godzinie 18.30, zajmą się projektem uchwały w sprawie wyboru nowego burmistrza i jego zastępców.

  Głosowanie, później decyzja Trzaskowskiego

  Jak powiedział rzecznik prasowy dzielnicy Włochy Piotr Daniluk, nowy burmistrz zostanie wyłoniony w wyniku głosowania rady dzielnicy, a następnie będzie go jeszcze musiał zatwierdzić prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

  Daniluk poinformował również, że swoje funkcje sprawuje ciągle dwóch zastępców burmistrza. - Natomiast w kwestii wydziałów, którymi zarządzał burmistrz, decyzje wydaje jego zastępca, pani Monika Kryk - powiedział.

  Wskazał, że odwołanie burmistrza będzie skutkowało odwołaniem wszystkich jego zastępców, dlatego - jak wyjaśnił - podczas wtorkowej sesji rady dzielnicy zostanie podjęta decyzja o powołaniu nowych zastępców.

  Będzie kandydat PiS? Kto z PO?

  Radny Christian Młynarek (PiS) powiedział, że radni jego ugrupowania nie zdecydowali jeszcze, czy wystawią swojego kandydata na stanowisko burmistrza. - Wieczorem ma zapaść decyzja - powiedział, podkreślając, że PiS jest w radzie dzielnicy opozycją, a większość ma Koalicja Obywatelska.

  Również w PO - jak wynika z nieoficjalnych informacji PAP - nie zapadła jeszcze żadna decyzja personalna. Trwają rozmowy.

  Zawieszony w PO

  W ubiegłym tygodniu Trzaskowski złożył wniosek do przewodniczącej rady dzielnicy Włochy Sylwii Ciekańskiej (PO) o odwołanie Artura W. z funkcji w związku z informacją Centralnego Biura Antykorupcyjnego o zatrzymaniu burmistrza. Odwołał też wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone zatrzymanemu samorządowcowi.

  Artur W. został też - na wniosek szefa stołecznych struktur PO Marcina Kierwińskiego - zawieszony przez rzecznika dyscypliny partyjnej Łukasza Abgarowicza w prawach członka Platformy Obywatelskiej.

  Źródło: PAP

  Autor:kz/r

  Źródło zdjęcia głównego: Hiuppo / Wikimmedia Commonc (CC BY 3.0)