Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Ulice

Wyprzedzał przed przejściem, na linii ciągłej. Potrącił dwie kobiety

Ulice

Robert / Kontakt 24Potrącenie pieszych na Grójeckiej

Na przejście dla pieszych na Grójeckiej wchodzą dwie kobiety, obie prawidłowo prowadzą rowery. Dwa samochody osobowe zatrzymują się przed zebrą i przepuszczają je. Ale trzeci nie ma takiego zamiaru - wyprzedza i uderza w piesze. Nagranie niebezpiecznego zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Roberta.

Jak wynika z daty umieszczonej na nagraniu z wideorejestratora, do zdarzenia doszło w niedzielę przed południem (dokładnie o godzinie 10.55). Na filmie widzimy prawie pustą ulicę Grójecką, w rejonie skrzyżowania z Harfową i Racławicką. Dwa samochody osobowe zbliżają się do pasów, na które wchodzą dwie piesze. Obie prowadzą rowery.

Wyprzeda i potrąca kobiety

Pierwsze auto (jadące po prawym pasie) zatrzymuje się przed przejściem. Podobny manewr wykonuje jadący środkowym pasem daewoo matiz. Chwilę później pojawia się za nim trzeci samochód. Czerwona skoda przyspiesza, wyprzeda daewoo na linii ciągłej i uderza w idące kobiety.

Na filmie widać, że piesze w wyniku uderzenia przewróciły się na jezdnię, ale zaraz potem wstały. Prawdopodobnie nie odniosły poważniejszych obrażeń. Zapytaliśmy o to policję. Edyta Wisowska, oficer prasowa komendy rejonowej na Ochocie poinformowała, że policjanci "nie otrzymali zgłoszenia w tej sprawie".

Przejechał przed pieszymi

O podobnym zdarzeniu (również na Grójeckiej, w rejonie Harfowej) informowaliśmy na tvnwarszawa.pl w czerwcu. Wtedy również kierujący samochodem osobowym nie zatrzymał się przed pasami, choć zrobiły to jadące obok auta. Wówczas, na szczęście, nie doszło jednak do potrącenia - kierowca zdążył przejechać przed pieszymi:

Nagranie z GrójeckiejMichał / Kontakt 24

kw/b