Na Bemowie zderzyły się cztery auta, na Targówku - trzy. Trasa S8 była sparaliżowana

Autor:
kk,
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kolizja na S8 przy Jagiellońskiej
Kolizja na S8 przy Jagiellońskiej
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plKolizja na S8 przy Jagiellońskiej

W gigantycznych korkach na trasie S8 utknęli w środę po południu kierowcy jadący zarówno w stronę Poznania, jak i Białegostoku. Na bemowskim odcinku jezdni doszło do zderzenia czterech pojazdów, a na wysokości Jagiellońskiej - dwóch aut i ciężarówki.

Jak poinformował około godziny 17 reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, na wysokości Jagiellońskiej zderzyły się dwa samochody osobowe oraz ciężarówka.

Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej przekazała nam, że w zdarzeniu uczestniczyły tylko dwa samochody osobowe. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 16.25. Zderzyły się toyota i hyundai. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Nikt nie został poszkodowany - przekazała policjantka.

Przed utrudnieniami ostrzegała GDDKiA. Drogowcy przekazali, że jeden pas w kierunku Białegostoku był zablokowany.

Kolizja na bemowskim odcinku S8

Wcześniej, o godzinie 15.21, policja otrzymała zgłoszenie o zderzeniu czterech pojazdów na bemowskim odcinku trasy. Auta zderzyły się pomiędzy ulicami Dywizjonu 303 i Księcia Bolesława, na jezdni w kierunku Poznania. - Doszło do zderzenia czterech pojazdów: opla, forda, volkswagena i ciężarowego MAN-a. W wyniku tego zderzenia nikt nie ucierpiał - poinformowała Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji. Dodała też, że kierowcy byli trzeźwi.

Na miejscu pracowały służby. - Są utrudnienia w ruchu. Zablokowane są dwa pasy jezdni w kierunku Poznania - ostrzegała Wersocka.

Jak relacjonował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl, w zderzeniu uczestniczyły dwa auta dostawcze, samochód osobowy oraz ciężarówka pomocy drogowej. - Samochód osobowy stoi tyłem do kierunku jazdy. Auta nie są mocno uszkodzone. Na miejscu są już lawety, więc ruch powinien zostać wkrótce udrożniony - zaznaczył.

Opóźnione autobusy

W efekcie obu zdarzeń trasa S8 była sparaliżowana w obu kierunkach. Korek rozciągał się na odcinku od Powstańców Śląskich na Bemowie po Ostródzką na Targówku.

O opóźnieniach w kursowaniu autobusów informował też Zarząd Transportu Miejskiego. Dotyczyły linii 112, 118,132, 134, 156, 186, 326, 414, 518, 705, 735 ,E-9.

Autor:kk, dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości