Jak (nie) działa korytarz życia. Akcja na S8 z perspektywy strażaków

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Strażacy w drodze na miejsce pożaru auta
Strażacy w drodze na miejsce pożaru auta
OSP Raszyn
OSP RaszynStrażacy w drodze na miejsce pożaru auta

Wezwani do pożaru samochodu na trasie S8 strażacy mieli poważne problemy z dojazdem na miejsce zdarzenia. Na nagraniu z kamery znajdującej się wewnątrz ich wozu widać, że wielu kierowców nie potrafiło utworzyć korytarza życia, który usprawniłby przejazd ratownikom.

26 stycznia przed południem w miejscowości Puchały (powiat pruszkowski) doszło do pożaru samochodu osobowego. Jak relacjonował wtedy Karol Kroć z pruszkowskiej straży pożarnej, jezdnia w kierunku Katowic została zablokowana. Dwie osoby, które podróżowały autem, zdążyły je opuścić jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.

Do gaszenia samochodu zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej: JRG w Pruszkowie i OSP Raszyn. To od strażaków z tej drugiej jednostki otrzymaliśmy fragment nagrania dokumentujący dojazd do pożaru od węzła Opacz. Ze względu na zachowanie niektórych kierowców był on bardzo utrudniony.

Strażacy apelują do kierowców o większą wyobraźnię

Na trwającym ponad dwie minuty filmie, widać jak pojazd strażaków z trudem przeciska się pomiędzy samochodami, które utknęły w zatorze. Część kierowców zdążyła ustawić się prawidłowo, inni nerwowo zjeżdżali, gdy dojechał do nich wóz ratowników. Ze strażakami z OSP Raszyn rozmawiał nasz reporter Artur Węgrzynowicz. Jak przekazali mu druhowie, w momencie, gdy jechali na miejsce, pożar auta był rozwinięty. - Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci, którzy zamknęli ruch, aby inni kierowcy nie mogli przejeżdżać obok płonącego auta - relacjonują strażacy.

Przekazując nam nagranie, chcieli zaapelować do wszystkich kierowców o większą wyobraźnię. - Kiedy kierowca natrafi na zator, który tworzy się na trasie szybkiego ruchu, od razu powinien szukać miejsca, aby utworzyć korytarz życia. Dotyczy to zarówno kierowców znajdujących się najbliżej miejsca zdarzenia, którzy widzą, że konieczna będzie interwencja służb, jak i tych, którzy nieco później wjeżdżają w korek - instruują strażacy z OSP Raszyn.

Podkreślają, że na nagraniu widać, jak bardzo spóźniona była reakcja wielu kierowców, co w konsekwencji doprowadziło do blokowania przejazdu. - W tym konkretnym przypadku na szczęście nikomu nic się nie stało. Ale są wypadki, gdzie osoby poszkodowane potrzebują natychmiastowej pomocy. Wtedy każda minuta może decydować o ich życiu lub zdrowiu - podkreślają

Jak utworzyć korytarz życia?KGP

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: OSP Raszyn

Pozostałe wiadomości

Policjanci zostali wezwani do potrącenia kobiety w Piasecznie. Nic jej się nie stało, ale okazało się, że chwilę wcześniej sama siedziała za kierownicą auta. Była pijana i straciła prawo jazdy. Następnego dnia rano wsiadła za kierownicę i zjawiła się w komendzie.

W nocy straciła prawo jazdy, rano przyjechała autem do komendy policji

W nocy straciła prawo jazdy, rano przyjechała autem do komendy policji

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sąd wydał wyrok w sprawie wypadku drogowego, w którym uczestniczył znany warszawski ratownik wolontariusz Marcin "Borkoś" Borkowski. W orzeczeniu stwierdzono, że poruszał się on pojazdem uprzywilejowanym, a winę za spowodowanie wypadku ponosi kierująca samochodem osobowym.

Śpiączka, długa rehabilitacja i powrót do pracy. Jest wyrok w sprawie wypadku ratownika "Borkosia"

Śpiączka, długa rehabilitacja i powrót do pracy. Jest wyrok w sprawie wypadku ratownika "Borkosia"

Autor:
Artur
Węgrzynowicz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Chciał w sieci sprzedać ekspres do kawy. "Kupiec" znalazł się szybko, sprzedający miał tylko kliknąć w link i podać dane. Tak też zrobił, a potem jeszcze autoryzował otrzymywane wiadomości. Po każdej z jego konta znikały pieniądze. Stracił w sumie 19 tysięcy złotych. Pieniądze stracili ostatnio także: młody mężczyzna, który uwierzył "pracownikowi banku" i 26-latka, którą skusiła atrakcyjna cena w ogłoszeniu.

Sprzedawał ekspres do kawy, kliknął w otrzymany link, a potem wykonał wszystkie instrukcje

Sprzedawał ekspres do kawy, kliknął w otrzymany link, a potem wykonał wszystkie instrukcje

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Skok adrenaliny zapewni sobotni 61. Rajd Barbórka. Najlepsi kierowcy będą mogli sprawdzić i pokazać swoje umiejętności. Jednak organizacja ich przejazdów będzie się wiązać z zamknięciem ruchu na ulicach i ograniczeniem parkowania. Pierwsze zmiany już od czwartku.

61. Rajd Barbórka w sobotę, pierwsze utrudnienia od czwartku

61. Rajd Barbórka w sobotę, pierwsze utrudnienia od czwartku

Autor:
mg/gp
Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Po zderzeniu z miejskim autobusem kierowca osobowego auta był reanimowany. W krytycznym stanie trafił do szpitala, gdzie zmarł. Kierowca taksówki miał 85 lat. Dla osób przewożących pasażerów nie ma limitu wieku.

85-letni taksówkarz zmarł po zderzeniu z autobusem

85-letni taksówkarz zmarł po zderzeniu z autobusem

Autor:
Dariusz
Łapiński,
katke
Źródło:
Fakty TVN, tvnwarszawa.pl

W piwnicy Urzędu Gminy w Baboszewie niedaleko Płońska znaleziono we wtorek ciało 43-letniego mężczyzny. To mieszkaniec gminy. Jego ciało znalazł pracownik urzędu. Okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśni śledztwo.

Ciało mężczyzny w piwnicy urzędu

Ciało mężczyzny w piwnicy urzędu

Autor:
red.
Źródło:
PAP

W środę, 29 listopada, w Sulejówku otwarty zostanie tunel, który zastąpi niewygodny przejazd przez torowisko w ciągu ulicy Piłsudskiego. Inwestycję za ponad 80 milionów złotych zrealizowali kolejarze, samorząd województwa mazowieckiego oraz miasto.

Mieszkańcy tej podwarszawskiej miejscowości odetchną z ulgą. Tunel pod torami gotowy do otwarcia

Mieszkańcy tej podwarszawskiej miejscowości odetchną z ulgą. Tunel pod torami gotowy do otwarcia

Autor:
dg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Podczas prac na placu Defilad odkopano miedzy innymi posadzkę jednej z kamienic, które przed wojną stały w miejscu, gdzie dziś powstaje plac Centralny. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych wciąż prowadzone są tam prace archeologiczne.

Odkopują Warszawę, której już nie ma. Trafili na posadzkę dawnej kamienicy

Odkopują Warszawę, której już nie ma. Trafili na posadzkę dawnej kamienicy

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

'Dziś likwidujemy składowisko ok. 360 ton niebezpiecznych odpadów przy ul. Odrowąża na Targówku" - przekazał we wtorek w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Stołeczni urzędnicy od 2019 roku próbowali zmusić właściciela terenu do usunięcia chemikaliów. Bezskutecznie.

Tony niebezpiecznych odpadów od kilku lat zalegały na prywatnej działce. Miasto "wzięło sprawę w swoje ręce"

Tony niebezpiecznych odpadów od kilku lat zalegały na prywatnej działce. Miasto "wzięło sprawę w swoje ręce"

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl/PAP

Strażnicy miejscy zauważyli młodego mężczyznę, który nagle upadł na chodnik i przestał oddychać. Zaczęła się dramatyczna walka o jego życie.

"Zakasłał i upadł", rozpoczęła się dramatyczna walka o jego życie

"Zakasłał i upadł", rozpoczęła się dramatyczna walka o jego życie

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miasto zachęca do prowadzenia profesjonalnej pieczy zastępczej dla dzieci, którymi nie mogą zająć się ich rodzice. Co roku nowego, bezpiecznego domu potrzebuje w Warszawie nawet pół tysiąca dzieci. Urzędnicy tłumaczą, jak pomóc.

"Co roku do warszawskiej pieczy zastępczej trafia około 500 dzieci"

"Co roku do warszawskiej pieczy zastępczej trafia około 500 dzieci"

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarzawa.pl

Krzysztof S., znany muzyk jazzowy, zasiądzie na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe. Śledczy zarzucają mu, że podczas warsztatów muzycznych wykorzystał seksualnie nieletnią. Proces rozpocznie się 30 stycznia.

Znany muzyk oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletniej. Sąd wyznaczył datę rozpoczęcia procesu

Znany muzyk oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletniej. Sąd wyznaczył datę rozpoczęcia procesu

Autor:
katke/gp
Źródło:
PAP

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia