Motocyklista wbił się w samochód osobowy. Zginął

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie motocyklisty i samochodu osobowego
Zderzenie motocyklisty i samochodu osobowego
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plZderzenie motocyklisty i samochodu osobowego

Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 7 w Palmirach, pod Nowym Dworem Mazowieckim. Zderzyły się samochód osobowy oraz motocykl. Do wypadku doszło, kiedy bmw skręcało w lewo. Jedna osoba nie żyje. Są utrudnienia.

"Zderzenie pojazdu osobowego z motocyklem, 1 osoba zmarła, zablokowana jezdnia w kierunku Gdańska, zdarzenie powstało o godzinie 11:43, potrwa do czasu odwołania" - przekazała w krótkim komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na miejscu tragedii był Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Zderzyły się samochód osobowy bmw oraz motocykl. Auto jechało z Gdańska do Warszawy. Motocyklista podróżował z przeciwnego kierunku. Wbił się w samochód osobowy, zginął na miejscu. Zniszczenia mogą świadczyć o bardzo dużej prędkości poruszania się motocykla. Skrzyżowanie jest ze światłami, więc kierujący bmw miał oddzielne światło dla siebie - przekazał reporter. - Kierowca samochodu wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Został opatrzony przez załogę karetki, doznał urazu ręki - dodał Zieliński.

Policja zgłoszenie o zdarzeniu otrzymała o godzinie 11.35. - Ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, wynika, że bmw jadące od Gdańska w kierunku Warszawy wykonywało manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu. Natomiast motocyklista poruszał się od Warszawy w kierunku Gdańska, na skrzyżowaniu uderzył w bok pojazdu bmw. W wyniku tego zdarzenia motocyklista poniósł śmierć na miejscu - potwierdziła Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Jak dodała osoba kierująca bmw była trzeźwa.

Jeden pas drogi krajowej w kierunku Gdańska jest zablokowany. Ruch odbywa się lewym pasem. W przeciwną stronę oba pasy są przejezdne. Są także utrudnienia dla autobusów linii 750. "W wyniku zablokowanego przejazdu ul. Przykościelną w miejscowości Łomna, autobusy linii 750 skierowane zostały na trasę objazdową. Linia 750 w kursach wariantowych do/z przystanku Palmiry: ..- Kusocińskiego – Gdańska – Warszawska – (Czosnów)- Lercha – Wiejska – Kochanowskiego – Pieńków – Rolnicza – Podróżna -.." - podał Zarząd Transportu Miejskiego.

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości