Jesień pod znakiem drogowych remontów


Ładna pogoda zatrzymała drogowców na ulicach. Remonty się jeszcze nie kończą, a na Bielanach, w Wawrze i na Mokotowie kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia.

Rozpędza się remont Trasy AK i mostu Grota. Najbardziej "korkogenny" etap ruszy w piątek 8 listopada. Od godziny 22 tego dnia robotnicy odbiorą kierowcom kolejne estakady i północną część mostu.

Zwężony też zostanie odcinek Trasy od Gwiaździstej do Powązkowskiej.

Do zmiany organizacji ruchu trzeba się jednak przygotować. Od poniedziałku do środy (4–6 listopada) w godzinach 22.00 - 05.00 obydwie jezdnie Trasy AK będą zwężane o skrajne lewe pasy, na ok. 100 m przy węźle z Wisłostradą oraz przy węźle z ul. Modlińską. W tym samym czasie zwężane będą obydwa lewe pasy Wisłostrady, pod Trasą AK.

Zwężenia w tym rejonie już miały miejsce:

Nocne prace na Trasie AK
Nocne prace na Trasie AK Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Otworzą niecałą Wólczyńską

Zarząd Dróg Miejskich ma w planach modernizację odcinka ul. Wólczyńskiej od Conrada do Arkuszowej. Wybudowane zostanie odwodnienie, położona nowa nawierzchnia oraz, co najważniejsze, przebudowane skrzyżowanie z ul. Nocznickiego. Powstanie tu dodatkowy pas do skrętu w lewo. Modernizacja tego skrzyżowania będzie ułatwieniem dla kierowców, które szczególnie przyda się podczas remontu Trasy AK. To tu dojada kierowcy, którzy zdecyduję się przekroczyć Wisłę mostem Północnym.

Od niedzielnego wieczora możliwy ma być przejazd tymczasową jezdnią z ul. Wólczyńskiej z kierunku Izabelina (tylko pojazdy osobowe) w ul. T. Nocznickiego w kierunku Młocin. Przejezdne będzie także skrzyżowanie z ul. J. Conrada. Niemożliwy będzie jedynie wjazd w ul. Wólczyńską w stronę ul. Arkuszowej.

Remont skrzyżowania jest zaplanowany na weekend 8-12 listopada, w te dni całe skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu. Od 12 listopada ok. godz. 6 rano przywrócony zostanie ruch na odcinku Nocznickiego – Conrada. Drogowcy przejdą na odcinek ul. Wólczyńskiej pomiędzy ul. Nocznickiego a Arkuszową. Termin zakończenia prac to 30 listopada.

Autobusy na objazdach

W związku z pracami na objazdy muszą zostać skierowane autobusy. Do 8 listopada pojazdy linii 110 od skrzyżowania ul. Arkuszowej i Wólczyńskiej pojadą – w obu kierunkach - ulicami: Wólczyńską, Opłotek, Palisadową, Wóycickiego, Żubrową, Dzierżoniowską, Pułkową, Trasą Mostu M. Skłodowskiej-Curie, Nocznickiego, Kasprowicza, Sokratesa i Wólczyńską.

Linia 701 od skrzyżowania ul. Wóycickiego z ul. Palisadową pojedzie ulicami: Wóycickiego, Żubrową, Dzierżoniowską, Pułkową, Trasą Mostu M. Skłodowskiej-Curie i Nocznickiego, a linie 708, 712 od skrzyżowania 3 Maja/Estrady/Arkuszowa pojadą, w obu kierunkach, ulicami: Estrady, Wólczyńską, Wóycickiego, Żubrową, Dzierżoniowską, Pułkową, Trasą Mostu M. Skłodowskiej-Curie i Nocznickiego.

Linia N91, od skrzyżowania Wólczyńska/Sokratesa pojedzie ulicami Sokratesa, Kasprowicza, Nocznickiego do pętli METRO MŁOCINY, natomiast linia N41 ulicami: Sokratesa i Przy Agorze, po czym wróci na swoją trasę.

Zostanie uruchomiona nocna linia zastępczą Z91 kursująca na trasie: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Trasa Mostu M. Skłodowskiej-Curie – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Wólczyńska – Estrady – Dziekanowska – CM.PÓŁNOCNY-BRAMA ZACH. – Dziekanowska – Estrady – Arkuszowa – Wólczyńska – Wóycickiego – Pułkowa – Trasa Mostu M. Skłodowskiej-Curie – Nocznickiego – METRO MŁOCINY.

Budowa w Wawrze...

Po przeciwnej stronie Warszawy, w Wawrze, trwa budowa ulicy Panny Wodnej, która połączy ul. Patriotów i Trakt Lubelski. Przedsięwzięcie obejmuje remont istniejącego odcinka, oraz budowę "od zera" drogi pomiędzy ul. Zasadową a Traktem Lubelskim.

Od poniedziałku przez ok. tydzień ul. Panny Wodnej od ul. Zasadowej do Mrówczej będzie nieprzejezdna, możliwy będzie tylko dojazd od posesji.

Objazdem pojadą autobusy linii N22 - ulicami: Bysławską, Patriotów, następnie Szpotańskiego i Widoczną, 213 - ulicą Izbicką, Patriotów i Lucerny. Trasa linii 161 zostanie skrócona do odcinka Zasadowa- Olecka. Uruchomiona zostanie dodatkowa linia Z61 jeżdżąca na trasie: Podmokła-Cygańska-Izbicka-Patriotów-Mrówcza.

...i na Mokotowie

Z kolei na Mokotowie dzielnica buduje połączenie al. Wilanowskiej z Domaniewską. Z tego powodu w poniedziałek zamknięta dla ruchu zostanie ul. Bukowińska w rejonie budowanego przedłużenia al. Komisji Edukacji Narodowej. Nie będzie dojazdu do Idzikowskiego.

Wyjazd z ul. Bukowińskiej będzie możliwy przez parking przy Supersamie do ul. Puławskiej. Kierowcom wyjątkowo nie zagrodzą tu miejsca szlabany. Wszystkie prace budowlane zakończą się do końca listopada.

wp/roody

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości