Radny rezygnuje z mandatu. Chodzi o "bezstronność i apolityczność". Będzie członkiem PKW

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
mp/b
Źródło:
PAP
TVN24Dariusz Lasocki zrezygnował z mandatu radnego

Powołany na członka Państwowej Komisji Wyborczej Dariusz Lasocki złożył rezygnację z mandatu radnego Warszawy. Wyjaśnił, że nie chce, aby pojawiła się jakakolwiek wątpliwość, co do jego bezstronności i apolityczności.

Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek nowy skład Państwowej Komisji Wyborczej. Zasiądzie w niej między innymi stołeczny samorządowiec Dariusz Lasocki.

Lasocki poinformował, że złożył rezygnację z mandatu radnego Warszawy. - W odpowiedzialności za decyzję większości parlamentarnej, mając na uwadze dzisiejszą uroczystość i wręczenie przez pana prezydenta postanowienia o powołaniu mnie do PKW, żeby nie było żadnej wątpliwości, co do mojej bezstronności i apolityczności, zrezygnowałem z mandatu radnego Warszawy - przekazał.

10 lat w stołecznym ratuszu

Dodał, że to kolejny etap państwowej pracy, który "przyjmuje z dużą odpowiedzialnością" - Bardzo dziękuję posłom, którzy głosowali za moją kandydaturą, jak i panu prezydentowi, który dzisiaj wręczył mi postanowienie - mówił Lasocki. Podkreślił też, że nigdy nie należał do partii politycznej.

Lasocki przyznał, że z mandatem radnego pożegnał się nie bez żalu, ponieważ działał w stołecznym samorządzie przez 10 lat. - Mam nadzieję, że mieszkańcy zapamiętają mnie jako bardzo aktywnego radnego, który w wielu indywidualnych i zbiorowych sprawach pomógł wielu osobom - zaznaczył.

Były doradca wicepremiera

Dariusz Lasocki jest radcą prawnym. W 2007 roku pracował jako urzędnik w kancelarii premiera, był doradcą wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. W latach 2010-2018 był radnym PiS w dzielnicy Praga Południe. W wyborach samorządowych w 2018 roku został wybrany na radnego Warszawy; kandydował z listy PiS.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o decyzji stołecznych radnych w sprawie uchwały krajobrazowej:

Uchwała krajobrazowa

Propozycje radnych z PiS w sprawie uchwały krajobrazowejMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Źródło: PAP

mp/b