Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

TVN Warszawa | Śródmieście

Ratusz uruchamia punkt szczepień w Centrum Nauki Kopernik

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Prof. Horban: należy zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do lockdownuTVN24
wideo 2/5
TVN24Prof. Horban: należy zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do lockdownu

Warszawski ratusz uruchamia kolejny punkt szczepień weekendowych. Od 31 lipca warszawiacy będą mogli zaszczepić się w Centrum Nauki Kopernik. Wakacyjne punkty miejskie działają również w soboty i niedziele w Parku Wodnym Moczydło, warszawskim ogrodzie zoologicznym i przy skwerze Hoovera.

- Centrum Nauki Kopernik to nowe miejsce na "szczepionkowej mapie" Warszawy, gdzie będzie można otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19 bez potrzeby wcześniejszych zapisów czy rejestracji - zachęca w komunikacie na ten temat wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. I dodaje: - Walczymy o to żeby jak najwięcej warszawiaków i warszawianek zaszczepiło się przed kolejną groźną falą koronawirusa. Obecnie ponad 1,1 miliona osób, czyli blisko 62 proc. mieszkańców jest już w pełni zaszczepionych, a przed nami kolejne tygodnie ciężkiej pracy, aby osiągnąć odporność zbiorową na poziomie 70 proc. ogółu zaszczepionych.

Jak informuje ratusz, nowo otwarty punkt szczepień w Centrum Nauki Kopernik będzie działał w soboty i niedziele w godz. 12-17. Punkt będzie uruchomiony w holu głównym (po lewej stronie od wejścia do centrum). 

Lokalizacja wakacyjnych punktów szczepień

Na wakacyjnej mapie warszawskich punktów szczepień znajduje się również punkt przy skwerze Hoovera (namiot przy Krakowskim Przedmieściu 60a), czynny w weekendy w godz. 12 - 19. W soboty i niedziele w godz. 11 - 17 będzie również można otrzymać szczepionkę w punkcie uruchomionym na terenie warszawskiego zoo – nieopodal budynku hipopotamiarni. Szczepienia przeciw COVID-19 są także wykonywane w uruchomionym przez Warszawę punkcie szczepień na terenie Parku Wodnego Moczydło czynnym w weekendy w godz. 11 - 19.

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. roku życia (preparat Pfizer).

Warszawskie Punkty Szczepień Powszechnych

Szczepienia przeciw COVID-19 są również wykonywane w czterech Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych: - w przychodni przy ul. Chmielnej 14 w Śródmieściu - w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a - w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25 - w Białołęckim Ośrodku Sporty przy ul. Strumykowej 21.

"Dla wygody osób, które chcą się zaszczepić przeciw COVID-19 od 2 do 31 sierpnia punkty szczepień przy ul. Ossowskiego i Strumykowej są czynne w godz. 7.30 - 20 siedem dni w tygodniu" - przypomina ratusz.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl