Śródmieście

Śródmieście

Co warszawiacy jedli 500 lat temu? Odpowiedź dała latryna

Nie było chińszczyzny, kebabów ani pizzy. Gustowano za to w owocach, podpłomykach i jedzono sporo mięsa. Jak wyglądało menu warszawiaków w XV wieku, możemy się dowiedzieć dzięki pozostałościom znalezionym w dawnej latrynie przy Rynku Starego Miasta.

15-lecie wejścia do NATO. Uroczystości na pl. Piłsudskiego

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza, z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego, odbyła się uroczystość z okazji 15. rocznicy członkostwa Polski w NATO. Ceremonia rozpoczęła się o godz. 19 czasu polskiego, czyli o tej samej porze, gdy 15 lat temu ówczesny szef MSZ Bronisław Geremek złożył dokumenty ratyfikacyjne Paktu Północnoatlantyckiego. 12 marca 1999 w Independence w amerykańskim stanie Missouri Polska, Czechy i Węgry zostały oficjalnie przyjęte do NATO.

Sąd skazał "Starucha" na sześć miesięcy prac społecznych

Na sześć miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie stołeczny sąd skazał w środę nieformalnego przywódcę pseudokibiców Legii Warszawa Piotra S. pseud. "Staruch" za uderzenie w twarz piłkarza klubu Jakuba Rzeźniczaka.

Internauci odpowiedzieli drogowcom: Te ulice do remontu

Drogowcy swoje, internauci swoje. Na forum tvnwarszawa.pl komentujący wymieniają ulice, których nawierzchnia powinna być jak najszybciej naprawiona. Wśród nich znalazły się między innymi Bartycka, Wisłostrada czy Aleje Jerozolimskie. To odpowiedź na listę ulic do remontu, którą opublikował ZDM.

Awantura z Wiplerem. Wersja policji

Oto kulisy nocnej awantury posła Wiplera przed jednym z warszawskich klubów. Do Sejmu trafił wniosek prokuratury o uchylenie mu immunitetu. Opis wydarzeń, który znalazł się we wniosku, jest zupełnie inny niż ten, który przestawiał poseł. Wipler miał kopać i wyzywać policjantów. Poseł wszystkiemu zaprzecza. Czy będzie miał argumenty, by obronić swoje zdanie i szansę na odbudowanie wiarygodności?

Pomalują średnicowy na czerwono? Na pewno nie tym razem

Wraz z pracami remontowymi na moście średnicowym wraca pomysł pomalowania przeprawy na czerwono. Kolejarze zapewniają, że o pomyśle pamiętają, ale rozwiewają nadzieje: przy okazji trwającego remontu most na pewno nie zmieni koloru.

Gdański zastąpił Centralny. "Na miejscu są informatorzy"

Poniedziałek to pierwszy dzień powszedni ze sporymi zmianami w organizacji ruchu na kolei w Warszawie. Przez zamknięcie mostu średnicowego część pasażerów musi korzystać z Dworca Gdańskiego zamiast Centralnego. Sytuacji na kolei przygląda się reporter TVN24.

Manifa przejdzie przez Warszawę

Pod hasłem "Równość w szkole – w domu – w pracy" przejdzie w niedzielę przez centrum Warszawy XV Manifa. W czasie przejścia manifestacji będą występować duże utrudnienia w ruchu.

Remont mostu średnicowego. Duże zmiany w rozkładach

Od niedzieli pasażerów pociągów dalekobieżnych czekają zmiany w organizacji ruchu. Część pociągów, zamiast przez Dworzec Centralny, pojedzie przez Gdański. Zmienia się też rozkład Szybkiej Kolei Miejskiej. Remont mostu średnicowego potrwa do 15 czerwca.

Szkodliwe opary na Centralnym? Dyżurny ruchu w szpitalu

Dyżurny ruchu z Dworca Centralnego trafił do szpitala, po tym jak do straży pożarnej wpłynęło zawiadomienie o tym, że w biurze znajdującym się w podziemiu jest gaz. Rzecznik stołecznej straży pożarnej, kpt. Artur Laudy zaznacza, że na miejscu chemiczna grupa nie odnotowała szkodliwych substancji w powietrzu, jednak wyczuwalny był zapach detergentów używanych do czyszczenia klimatyzacji.

Typowali bogate staruszki. 80 tys. złotych strat

Śródmiejscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzieże metodą "na administratora". Jak wynika z zeznań i z dotychczasowych ustaleń śledczych, grupa okradała starsze osoby, wykorzystując ich naiwność. Mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Wniosek ws. immunitetu Wiplera poszedł do Sejmu

Andrzej Seremet poparł wniosek o uchylenie immunitetu posła Przemysława Wiplera. Jeszcze w piątek dokument ma trafić do Sejmu. Prokuratorzy chcą mu ogłosić zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia policjantów.

"To nie będzie muzeum antysemityzmu"

Latem pierwsi szczęśliwcy mają zobaczyć ekspozycję stałą Muzeum Historii Żydów Polskich - zapowiedział jego nowy dyrektor Dariusz Stola. Dla wszystkich wystawa ma być dostępna jesienią. Szef placówki chce przyciągnąć do niej wycieczki izraelskiej młodzieży. Nie wyklucza przyjazdu Baracka Obamy na otwarcie muzeum.

Echa Marszu Niepodległości. Skarżą się na decyzję wojewody

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości wniosło skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ws. rozwiązania marszu, który odbył się w Warszawie 11 listopada zeszłego roku. Wcześniej odwołanie stowarzyszenia od tej decyzji za niezasadne uznał wojewoda.

Kokainę trzymał na strychu

320 gramów narkotyków znalazła stołeczna policja na strychu jednego z bloków w Śródmieściu. Zatrzymali także 29-letniego mężczyznę. Usłyszał już zarzut. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia.

Reklama na zabytkowym pałacu. "Bez pozwolenia"

Elewację Pałacu Błękitnego przy placu Bankowym skutecznie zasłoniła siatka z płachtą reklamową, która "finansuje remont elewacji". Pozwolenia na jej wywieszenie nie wydał konserwator zabytków, a nadzór budowlany zapowiada kontrolę prac remontowych.