Śródmieście

Śródmieście

Pogoda na defiladę

Nieoczekiwana burza nie zakłóci obchodów Święta Wojska Polskiego. Prezenterka pogody Dorota Gardias mówi o tym, jaka aura będzie towarzyszyła defiladzie.

"Tu odbyła się niesłychana rzeź"

Uroczystości przy głazie upamiętniającym wybuch czołgu, przypominającym ofiary tragicznego epizodu Powstania Warszawskiego, były centralną częścią tegorocznych obchodów Dnia Pamięci Starówki. W wydarzeniu wzięli udział m.in. świadkowie i uczestnicy walk z 1944 r.

Ruszył Rajd Katyński. "Wielkie przeżycie"

Kilkudziesięciu motocyklistów bierze udział w XVII Międzynarodowym Rajdzie Katyńskim. Wyruszyli w niedzielę sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza. Przejadą szlakiem miejsc pamięci.

To będzie magiczna noc. Setki Perseidów spadną z nieba

Centrum Nauki Kopernik zaprasza na wspólne obserwowanie nieba pod hasłem "Noc spadających gwiazd". W sobotnią noc w całej Polsce będzie można zauważyć spadające Perseidy. Podobnie jak w ubiegłych latach mieszkańcy stolicy zbiorą się nad Wisłą i będą wpatrywać w niebo.

Wojsko w Alejach Ujazdowskich. Ćwiczenia przed defiladą

Ponad 1500 żołnierzy przemaszerowało w piątek nad ranem Alejami Ujazdowskimi w nocnej próbie przed defiladą, która odbędzie się 15 sierpnia. W ćwiczeniach wzięło udział także ponad 200 pojazdów, od motocykli po czołgi i samobieżne armatohaubice.

Kaczyński chce pomników na 8. rocznicę katastrofy. Bez zgody radnych nie staną

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że miesięcznice ustaną, gdy staną dwa pomniki smoleńskie przy Krakowskim Przedmieściu. - Wierzę, że to będzie w 8. rocznicę tragedii - mówił podczas czwartkowego przemówienia. - Ostateczną decyzję o lokalizacji pomnika wydaje Rada Warszawy - przypominają stołeczni urzędnicy. Rada, w której większość ma Platforma Obywatelska.

Na Krakowskim byli "strzelcy z Biura Ochrony Rządu"

- Policja musi zabezpieczyć wszystkich uczestników, wszystkich zgromadzeń, a nie wie z góry, ilu się ich pojawi - przekonywał na konferencji prasowej Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych. W spotkaniu podsumowującym zabezpieczenie 88. miesięcznicy smoleńskiej uczestniczył również komendant główny policji.

Obywatele RP kontra policja. Dwie wersje wydarzeń

Grupa obywateli RP zgromadziła się w czwartek wieczorem przed komendą policji przy ulicy Pawiej, na którą doprowadzono jednego z członków organizacji. Przedstawiciele Obywateli RP twierdzą, że podczas wczorajszej miesięcznicy zatrzymano jedną osobę. - To jest kłamstwo - odpowiada rzecznik komendanta stołecznej policji.

4 policjantów na jednego kontrmanifestanta w czasie miesięcznicy

44 wnioski o ukaranie w związku z wykroczeniami skieruje do sądu policja po czwartkowych manifestacjach - poinformował PAP w piątek rzecznik komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak. Zgromadzenia zabezpieczało około 2 tysiące policjantów, w kontrmanifestacji uczestniczyło 500 osób.

Wojewoda znów zakazał demonstracji w ostatniej chwili

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera(PiS), podobnie jak miesiąc temu, w ostatniej chwili zakazał kontrmanifestacji smoleńskich. Urzędnicy wojewody podkreślają, że nie zachowano przepisowej odległości od zaplanowanej na wieczór miesięcznicy smoleńskiej.

Dwa kilometry nadbrzeżnej promenady

Brakujący, 400-metrowy odcinek bulwarów otwarty. Na warszawiaków czeka gigantyczny leżak, siedziska i zieleń. Teraz nowym nabrzeżem można przejść od ulicy Boleść do okolic mostu Świętokrzyskiego.

Centrum Nauki Kopernik wychodzi do uczniów. "Pozytywne emocje"

Centrum Nauki Kopernik przygotuje działania edukacyjne dla 1,9 tys. uczniów i 164 nauczycieli z siedmiu gmin – Warszawy, Grodziska Mazowieckiego, Otwocka, Żyrardowa, Kobyłki, Lesznowoli i Starych Babic. Umowę o dofinansowaniu podpisano we wtorek w mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim.