Zatankował kilka razy więcej niż mieści bak autobusu. Firmową kartą zapłacił ponad osiem tysięcy

Źródło:
PAP
Do zdarzenia w powiecie płońskim (woj. mazowieckie)
Do zdarzenia w powiecie płońskim (woj. mazowieckie) Google Maps
wideo 2/6
Google Maps Do zdarzenia doszło w Omięcinie w powiecie płońskim (woj. mazowieckie)

Zatankował jednorazowo ponad 1,1 tysiąca litrów paliwa za ponad osiem tysięcy i zapłacił firmową kartą. Przedstawiciel firmy zgłosił podejrzaną transakcję, bo oleju napędowego było kilka razy więcej niż może pomieścić bak w autobusie, do którego miał zostać zakupiony.

Jak przekazała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez jednego z pracowników, zgłosił się tam przedstawiciel firmy, zajmującej się transportem publicznym. Chodziło o 48-letniego kierowcę i podejrzenie, że zapłacił on za paliwo, używając do tego firmowej karty, pozwalającej na bezgotówkowy zakup, przy czym ilość paliwa kilka razy przewyższała pojemność zbiornika powierzonego mu autobusu.

ZOBACZ: Bankowe zawirowania mogą wpłynąć na ceny paliw. "Zobaczyliśmy istną lawinę".

Tłumaczył się "rozliczeniem"

- Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze zebrali niezbędne materiały i zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu umieszczonych na jednej ze stacji paliw. Ustalili, że w nocy z 10 na 11 marca 48-latek zatankował w tym miejscu do zbiornika typu mauser w sumie ponad 1,1 tysiąca litrów oleju napędowego o łącznej wartości blisko 8,1 tysiąca złotych - przekazała kom. Drężek-Zmysłowska. Jak dodała, kierowca autobusu, mieszkaniec gminy Dzierzążnia, został zatrzymany. - Wyjaśniał policjantom, że w ten sposób odebrał pieniądze, jakie w jego mniemaniu byli mu winni pracodawcy i zrekompensował sobie straty, jakie poniósł w związku z naprawą autobusu, którym przewoził pasażerów - dodała rzeczniczka.

48-latek usłyszał zarzut kradzieży, grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja nie ujawnia danych firmy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zatankował 94 tysiące litrów paliwa, ale nie na swój rachunek.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: konkret24

Pozostałe wiadomości