Za duży hałas, postawią ekrany przy Łazienkowskiej. Jest projektant

[object Object]
Za głośno w al. Stanów ZjednoczonychArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

953 250 złotych kosztować będzie projekt budowlany i wykonawczy ekranów akustycznych w alei Stanów Zjednoczonych. Na początku sierpnia rozstrzygnięto przetarg na firmę, której Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zleci to zadanie.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Schüßler-Plan Ingenieurgesellschaft mbH. Przy wyborze wykonawcy pod uwagę brane były dwa kryteria: cena oraz doświadczenie projektanta w branży drogowej.

Niemiecka firma będzie miała za zadanie opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych do budowy ekranów akustycznych w alei Stanów Zjednoczonych a także modernizacji wiaduktu nad ulicą Paryską.

Przekroczone normy

Zgodnie z założeniami, ekrany mają stanąć na odcinku od ulicy Bajońskiej do Międzynarodowej. Na fragmencie tego odcinka (od zjazdu z mostu do ul. Saskiej) ekrany są, ale zbyt niskie - nie spełniają swojej roli.

Wykonana w 2011 roku ekspertyza wykazała, że na odcinku od Bajońskiej do Międzynarodowej przejeżdżało ponad 83,5 tys. pojazdów na dobę, a badania hałasu wykazały przekroczenia norm nawet o 13 decybeli.

O ekrany upominali się od dawna przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Ateńska na Saskiej Kępie. Już w 2012 roku, ze względu na hałas, marszałek Sejmiku Mazowieckiego nakazał ratuszowi wprowadzenie odpowiednich zabezpieczeń akustycznych. Miasto jednak zwlekało, bo w budżecie nie było na tę inwestycję środków.

Aby postawić większe ekrany, konieczny jest też remont wiaduktu nad ulicą Paryską. Bez niego nie można postawić tam ekranów. Z racji złego stanu wiaduktu i dużych kosztów remontu miasto zwlekało z inwestycją.

md/mś

Pozostałe wiadomości