Najnowsze

Weekendowe zmiany na drogach: kilka ulic zamkną, kilka otworzą

Najnowsze

Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawaUlica Marynarska została otwarta

Lada dzień drogowcy otworzą kilka nieprzejezdnych dziś ulic. Ale zapowiadają też utrudnienia.

Na tvnwarszawa.pl przed Wielkanocą informowaliśmy o otwarciu północnej jezdni Marynarskiej. Wykonawca musi jednak dokończyć prace i dlatego od piątku, od godziny 7.00 do wtorku 7 maja, drogowcy planują czasowo wyłączać z ruchu jeden z trzech pasów jezdni prowadzącej w kierunku Żwirki i Wigury.

Natomiast od piątku od godziny 18.00 do kolejnego piątku (10 maja), wykonawca będzie pracował na ulicy Postępu. Jak informuje ratusz, w tym czasie na odcinku pomiędzy budynkiem numer 19 a Marynarską będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę ul. Marynarskiej.

Objazd w przeciwnym kierunku zostanie wyznaczony ulicą Wołoską – do Domaniewskiej. Jadący Postępu od strony Cybernetyki nie będą mogli przejechać przez skrzyżowanie z Marynarską – będą musieli skręcić w prawo w kierunku Rzymowskiego.

Zmiany na PostępuUM

Pierwsze frezowanie

Utrudnienia na RadzymińskiejUM

W majówkę drogowcy rozpoczną też frezowanie ulic. Na pierwszy ogień pójdzie skrzyżowanie ulic Radzymińskiej, Łodygowej i Młodzieńczej.

Prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym, od wtorku 30 kwietnia, od godz. 22.00 do czwartku 2 maja, do godz. 21.00 zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia Radzymińskiej.

Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się na drugiej jezdni. W drugim etapie, od czwartku 2 maja, od godz. 21.00 do niedzieli 5 maja, do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia Radzymińskiej.

Objazd na Radzymińskiej UM

Zmiany na Marsa

W piątek 26 kwietnia po 22.00 kierowcy pojadą nowo wybudowanymi estakadami w ciągu Marsa.

Jak podaje ratusz, otwarte zostaną dwa wiadukty nad torami kolejowymi (pomiędzy ulicami Chełmżyńską i Naddnieprzańską). Kierowcy będą mieli na razie do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku. Równocześnie udostępniona kierowcom zostanie estakada, dzięki której będzie można bezkolizyjnie pojechać z Marsa (od strony Trasy Siekierkowskiej) w Żołnierską.

Wykonawca przebudowy Żołnierskiej skupi się teraz na pracach na węźle ze Strażacką.

Od piątku, 26 kwietnia od ok. godz. 23.00 do poniedziałku, 29 kwietnia, rano będzie układał ostatnie warstwy nawierzchni na budowanym wiadukcie nad torami kolejowymi oraz jezdni przebiegającej pod nim.

W tym czasie Strażacka zostanie zamknięta pomiędzy Stężycką a Zesłańców Polskich. Ruch na Żołnierskiej będzie odbywał się bez utrudnień. Z kolei objazdy zamkniętej ulicy zostaną poprowadzone ulicami Marsa – Chełmżyńska lub I. Paderewskiego – Czwartaków.

Zmiany na MarsaUM

Jak zapowiada Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, wszystkie prace związane z przebudową Marsa i Żołnierskiej na odcinku od Naddnieprzańskiej do granicy Warszawy zakończą się w maju. Następnie do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego złożony zostanie wniosek o pozwolenie na użytkowanie drogi.

Otwarte ulice na Pradze

"Na Targowej w rejonie stacji Dworzec Wileński w czasie budowy metra powstał szyb, którym zostały wyjęte spod ziemi tarcze drążące tunele. Budowniczowie metra kończą swoje prace w tym rejonie - zapowiadali urzędnicy. Dzięki temu w czwartek, 25 kwietnia wieczorem wrócił ruch pomiędzy ulicami Wileńską i 11 Listopada.

Drogowcy udostępnili jezdnię, chodniki i drogi dla rowerów.

Na podstawowe trasy wróciły autobusy linii: 166, 169, 170, 338, N03, N14, N64. Będą się zatrzymywały na przystankach Inżynierska 02 i 06.

Dobiegają końca również prace przy budowie stacji metra Szwedzka. We wtorek, 30 kwietnia, ok. godz. 12.00 otwarta będzie Strzelecka za ul. Szwedzką.

Natomiast w poniedziałek, 29 kwietnia ok. godz. 21.00 otwarty zostanie fragment Sokolej łączący Zamoyskiego z Targową. Jadący od strony mostu Świętokrzyskiego będą mogli pojechać prosto do Targowej. Wygodniej będzie można także skręcić z Targowej bezpośrednio w stronę mostu.

CZYTAJ O OTWARCIU MARYNARSKIEJ:

[object Object]
Pierwszy przejazd MarynarskąArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/pm

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa

Pozostałe wiadomości