Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - EKSPRESOWE AUTOBUSY

Ratusz poinformował, że w najbliższy weekend zostaną uruchomione trzy dodatkowe linie autobusowe. Będą dowoziły mieszkańców w okolice cmentarzy.

Park kieszonkowy w Wilanowie. "Drewniane siedziska, i leżanka"

Najnowsze

Autor:
ab/r
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plW Wilanowie powstał park kieszonkowy

W Wilanowie powstał maleńki park kieszonkowy. "To sposób na zazielenianie niewielkich skwerów wśród zwartej zabudowy" – wyjaśnia stołeczny ratusz.

Skwer powstał w okolicy przystanku autobusowego przy Glebowej. w ramach budżetu obywatelskiego. "Warszawscy ogrodnicy usunęli zarośla i utworzyli swobodne przejście łączące osiedle z przystankiem autobusowym. Drogę wykonali z nawierzchni przepuszczającej wodę - dzięki temu teren nie będzie się nagrzewał w upalne dni" – informuje urząd miasta.

W parku zamontowany został zestaw drewnianych mebli: siedziska-kubiki, drewniana, wysoka donica oraz siedzisko z leżanką. Przewidziano tam również stojaki dla rowerów.

Sposób na zazielenianie niewielkich skwerów

"Kompozycję zdobią nowe nasadzenia, między innymi trzmieliny, ogników i forsycji. W kolejnych sezonach rośliny osiągną swoje docelowe, bujne rozmiary i okryją gąszczem kameralną przestrzeń" – dodaje ratusz. 

Jak czytamy w komunikacie urzędu miasta, budowa parków kieszonkowych to sposób na zazielenianie niewielkich skwerów wśród zwartej zabudowy.

Autor:ab/r

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl