Najnowsze

Ratusz chce odzyskać teren dawnego RKS Sarmata

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
PAP
MJN zawiadamia CBA w sprawie dawnych terenów RKS "Sarmata"
MJN zawiadamia CBA w sprawie dawnych terenów RKS "Sarmata"TVN24
wideo 2/3
TVN24MJN zawiadamia CBA w sprawie dawnych terenów RKS "Sarmata"

Ratusz stara się o odzyskanie dawnych terenów klubu sportowego RKS Sarmata. Urzędnicy podejmują kolejną próbę unieważnienia umowy użytkowania wieczystego z deweloperem, do którego należy nieużywana obecnie część terenu. Pod koniec marca zapadła decyzja o skierowaniu powództwa sądowego w tej sprawie.

Tereny po klubie sportowym są przedmiotem sporu pomiędzy władzami miasta a deweloperami. Prawie 20 lat temu przejął je hiszpański deweloper, a następnie sprzedał wschodnią część terenu deweloperowi SGI. Ta z kolei sprzedała prawo użytkowania wieczystego terenu firmie Dom Development.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Chcą odzyskać nieruchomość przy Wolskiej

Teren stadionu od dawna popada w ruinę. Jak poinformował Urząd Dzielnicy Wola, chodzi o nieużytkowaną obecnie zachodnią część działki. - Od kilkunastu lat nie zaobserwowaliśmy żadnych realnych działań, które miałyby służyć przywróceniu i utrzymaniu funkcji sportowej tego terenu, taki jest cel umowy użytkowania wieczystego dla tej nieruchomości - zaznaczył zastępca burmistrza Woli Adam Hać.

W związku z tym jakiś czas temu władze dzielnicy podjęły inicjatywę, by sądownie rozwiązać tę umowę. Po przygotowaniu szeregu opinii prawnych, zdanie dzielnicy podzieliły władze Warszawy. - Pod koniec marca podjęto decyzję o skierowaniu powództwa sądowego przeciwko użytkownikowi wieczystemu - przekazał dzielnicowy ratusz.

Wiceburmistrz Hać dodał, że władze dzielnicy od początku uważały, że na terenie dawnego stadionu Sarmaty należało przywrócić funkcję sportową dostępną dla mieszkańców. - To pierwszy krok na drodze do odzyskania tej nieruchomości - podkreślił.

Teren klubu sportowego RKS "Sarmata"UD Wola

Zabiegają o powrót sportu na teren dawnego RKS Sarmata

Wcześniej postulaty władz dzielnicy podzielili również miejscy planiści, którzy w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przeznaczyli teren dawnego stadionu na usługi sportu i rekreacji, a mazowiecki konserwator zabytków wpisał powyższy teren do gminnej ewidencji zabytków na wniosek dzielnicy.

- Od lat wolscy radni i społeczność lokalna zabiegają o powrót sportu na teren dawnego RKS Sarmata. Dlatego wszelkie działania, które mogą nas do tego przybliżyć, to dobry kierunek, który jako radni będziemy wspierać - powiedział radny Woli Krystian Wilk.

Kilka lat temu dzielnica skierowała sprawę rozwiązania umowy użytkowania wieczystego do ratusza. Decyzja, by rozwiązać umowę, zapadła na szczeblu prezydenta Warszawy już w lipcu 2017 roku. Od tamtej pory nic się jednak w tej sprawie nie zmieniło.

Na działce przy Wolskiej 77 klub RKS Sarmata działał od 1965 roku. To jeden z najstarszych warszawskich klubów. Zawodnikami Sarmaty byli między innymi lekkoatleta Janusz Kusociński, siatkarz Wojciech Drzyzga, łyżwiarka Elwira Seroczyńska oraz kolarz Stanisław Królak.

Autor:kk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UD Wola

Pozostałe wiadomości