Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Kolejarze otworzyli kładki nad Warszawą Gdańską

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plStacja Warszawa Gdańska po przebudowie

Z kilkumiesięcznym opóźnieniem kolejarze otworzyli kładki dla pieszych nad stacją Warszawa Gdańska. Posłużą nie tylko podróżnym korzystającym ze stacji, ale również ułatwią komunikacje pomiędzy Śródmieściem i Żoliborzem.

O otwarciu kładek dla pieszych nad stacją Warszawa Gdańska spółka PKP PLK poinformowała we wtorek. "Komunikację w obszarze Warszawy Gdańskiej ułatwiają dwie zadaszone kładki. Zejścia na każdy z peronów są od strony wiaduktu drogowego na ul. Mickiewicza (znajduje się tak przystanek autobusowy - red.). Od zachodniej strony stacji kładka połączyła perony oraz ul. Kłopot z ul. Felińskiego" - napisano w komunikacie.

Dostęp do kładek ułatwia osiem wind - trzy zamontowano przy wschodniej przeprawie od strony wiaduktu drogowego na ulicy Mickiewicza, kolejne pięć przy kładce zachodniej od strony ulic Kłopot i Felińskiego.

Jak podają kolejarze, modernizacja stacji Warszawa Gdańska kosztowała 63 miliony złotych.

Kładka zachodnia na stacji Warszawa GdańskaPKP PLK
Kładka wschodnia na stacji Warszawa GdańskaPKP PLK

Opóźnienia przy przebudowie

Jak informowali wcześniej przedstawiciele PKP PLK, przebudowa stacji ma ułatwić obsługę pasażerów w czasie prac na linii średnicowej. Już teraz na stacji zatrzymuje się więcej pociągów ze względu na kompleksowy remont Dworca Zachodniego.

Umowa na przebudowę stacji została podpisana w 2019 roku i przewidywała zakończenie prac w 2020 roku. Dyrektor przebudowy Rafał Banaszkiewicz tłumaczył w marcu, że opóźnienie wywołało wydłużenie uzgodnień na etapie przygotowania dokumentacji projektowej, "szczególnie uzgodnienia z organami administracji publicznej". - Od marca ubiegłego roku wprowadzono stan epidemii i tak naprawdę on na pewno wpłynął na czas przygotowania dokumentacji i uzyskania decyzji administracyjnych - mówił. Jednocześnie deklarował, że budowa kładek zakończy się w połowie roku.

Przed oddaniem kładek dostęp do peronów zapewniały uruchomione w marcu schody ruchome prowadzące do przejścia podziemnego.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP PLK

Pozostałe wiadomości