Najnowsze

O klubie piłkarskim, legendarnej drag queen i wyjątkowym teatrze. 16 filmów z dofinansowaniem

Najnowsze

Autor:
kkow/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
UMMazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy wyróżnił 16 filmów

Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy wybrały 16 filmów, których twórcy otrzymają dofinansowanie na swoje produkcje. Wśród nagrodzonych obrazów znajdują się głównie dokumenty dotyczące Warszawy. Ale są także dwie fabuły i trzy animacje. Do podziału były ponad dwa miliony złotych.

16 powstających w Warszawie produkcji filmowych otrzyma dotacje z Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego. Na liście wyróżnionych filmów znajdują się dwie animacje, 11 dokumentów i trzy filmy fabularne. Wśród dokumentów znajdują się obrazy opowiadające o: Konkursie Chopinowskim (eliminacje ruszyły w poniedziałek), pierwszym demokratycznym klubie piłkarskim w Polsce AKS Zły, który w 2019 roku został uznany za najlepszy amatorski klub w Europie, wyjątkowym Teatrze 21, w którym występują głównie osoby z zespołem Downa i autyzmem, a także "Boylesque" o legendzie warszawskiego środowiska drag queen.

Jednym z dostrzeżonych przez konkursowe jury filmów jest skierowana do młodych widów produkcja "Za duży na bajki", która została nagrodzona w warszawsko-mazowieckim konkursie Script Wars.

2,2 miliona do podziału

Budżet konkursu wynosi 2,2 miliona złotych. Środki pochodzą z budżetów Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz miasta stołecznego Warszawa.

Łącznie na konkurs wpłynęły 44 projekty. Oceniane były przez komisję w składzie: Paweł Cukrowski, Aneta Hickinbotham, Błażej Hrapkowicz, Artur Jóźwik, Tomasz Kolankiewicz, Joanna Malicka, Wiesław Raboszuk, Anna Spisz, Magdalena Ulejczyk.

Wśród nagradzanych w poprzednich latach filmów znalazły się takie produkcje jak "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, "Ikar. Historia Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy, "Zabawa, zabawa" Kingi Dębskiej czy "Symfonia Fabryki Ursus" Jaśminy Wójcik. Jak podkreśla na swojej stronie Mazowiecki Warszawski Fundusz Filmowy, warunkiem otrzymania wkładu koprodukcyjnego jest przystąpienie do negocjacji i podpisanie umowy z Mazowieckim Instytutem Kultury.

Pełna lista nagrodzonych filmów dostępna jest na stronie mff.mazovia.pl.

W poniedziałek ruszyły eliminacje do Konkursu Chopinowskiego:

"To wielkie święto muzyki Fryderyka Chopina"
"To wielkie święto muzyki Fryderyka Chopina"TVN24

Autor:kkow/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM

Pozostałe wiadomości