Umowa na Nowolazurową podpisana. Wybudują wiadukt do Połczyńskiej

ZMIDPowstanie kolejne połączenie Ursusa z Bemowem

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał umowę na kolejny odcinek ul. Nowolazurowej. Połączenie Ursusa z Bemowem ma powstać już za niecałe dwa lata. Koszt inwestycji wyniesie prawie 79 milionów złotych.

Zgodnie z tym, co zapowiedzieliśmy w środę, umowa z firmą Skanska S.A. została podpisana w czwartek. Chodzi o 950-metrowy odcinek od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej.

Podpisanie umowy oznacza, że drogowcy już mogą rozpoczynać inwestycję, która zaplanowana jest na 21 miesięcy.

W ramach prac wybudowany zostanie wiadukt nad torami PKP. Będzie on stanowił większość całej inwestycji. Jego długość wyniesie 550 metrów.

- Ponadto zostanie przebudowana ul. Połczyńska na odcinku 600 metrów, a na skrzyżowaniu z ul. Nowolazurową powstanie rondo - informowała w środę Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID.

Na wiadukcie do dyspozycji kierowców będą dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Drogowcy wybudują także ścieżki rowerowe i chodniki.

Koszt inwestycji wyniesie 78,7 mln złotych.

Potem do Lazurowej

Budowa odcinka do ul. Połczyńskiej nie oznacza jednak, że to koniec prac przy budowie Nowolazurowej. Docelowo ma połączyć się z ul. Lazurową, a ta zostanie poszerzona do węzła z trasą S8.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy drogowcy ogłoszą przetarg. - Następny odcinek Nowolazurowej będzie wykonany w oddzielnym etapie, na który nie mamy na razie zarezerwowanych pieniędzy w wieloletniej prognozie finansowej miasta - tłumaczy rzeczniczka ZMID.

Obecnie do dyspozycji kierowców jest odcinek ulicy od Al. Jerozolimskich (węzeł Salomea) do ul. Chrościckiego. W sumie 2600 metrów.

Kolejne połączenie Ursusa z Bemowem

Budowa odcinka do ul. Połczyńskiej to bardzo dobra informacja dla kierowców. Ursus z Bemowem zyskają kolejne połączenie. Obecnie do dyspozycji jest mocno uczęszczana ulica Dźwigowa oraz wybudowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wiadukt w ciągu ul. Gierdziejewskiego. Kierowcy mogą z niego korzystać od 23 grudnia 2013 roku.

Wybudują kolejny odcinek ul. Nowolazurowejtvn24.pl

Zobacz plany ZMID na 2014 rok:

Plany ZMID na 2014 rok
Plany ZMID na 2014 rokMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

su/mz

Źródło zdjęcia głównego: ZMID

Pozostałe wiadomości