Trasa Łazienkowska: estakady w remoncie. Utrudnienia


Remont rozpoczął się w weekend. Z dwóch estakad Trasy Łazienkowskiej robotnicy zaczęli zrywać nawierzchnię. W ciągu trzech tygodni konstrukcje zostaną całkowicie zrównane z ziemią. Potem ślimaki mają być odbudowane. Pierwszym pojedziemy za rok.

- Rozpoczęliśmy przebudowę estakad Trasy Łazienkowskiej. W sumie przebudujemy aż dziewięć obiektów. Oczywiście cała inwestycje jest podzielona na etapy – mówi tvnwarszawa.pl Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Jest to podyktowane względami organizacji ruchu. Z uwagi na to, że Trasa Łazienkowska, Wisłostrada, czy też Wał Miedzeszyński to ulice, gdzie mamy do czynienia z bardzo dużym natężeniem ruchu, nie możemy sobie pozwolić na jednoczesne wyłączenie wszystkich obiektów – dodaje.

Utrudnienia dla kierowców

Rozbiórka zaczęła się na razi na dwóch – wjazdowych z Wisłostrady na Trasę Łazienkowska w kierunku Pragi Południe. Zaczęło się od usuwania nawierzchni, później zniszczona zostanie cała konstrukcja. - Prace rozbiórkowe przy jednej trwają około trzech tygodni – wyjaśnia Choińska.

Rozbiórka rozpoczęta
Rozbiórka rozpoczętaMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

Kierowcy nie mogą wjeżdżać na Trasę Łazienkowską w kierunku Pragi Południe z Wisłostrady od strony Żoliborza i Mokotowa. To nie jedyne zmiany, jakie czekają na kierowców. Pasy na Wisłostradzie i trasie w rejonie prowadzonych prac, zostaną zwężone. Ich liczba się jednak nie zmieni.

- Pierwsza estakada odbudowana, nowa ma być udostępniona kierowcom w przyszłoroczne wakacje - zaznacza Choińska.

Mówi Agata Choińska, ZMID
Mówi Agata Choińska, ZMIDMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

Autobus na objazd

Na razie inaczej jeździ linia 141. Jak podał ZTM:

- w kierunku krańca WITOLIN: od wjazdu na most Łazienkowski: Czerniakowska – Solec – Wioślarska – most Poniatowskiego – Wał Miedzeszyński – al. Stanów Zjednoczonych i dalej swoją trasą.

- w kierunku krańca P+R AL.KRAKOWSKA trasa nie ulega zmianie.

5 z 9 w tym roku

W sumie zburzonych i wyremontowanych zostanie dziewięć estakad. Pięć pierwszych zostanie wyremontowanych w tym roku, a prace przy pozostałych czterech rozpoczną się w 2014 roku. Sprawdź harmonogram prac.

W sierpniu drogowcy zajmą się estakadą prowadzącą z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum na Wisłostradę w kierunku Żoliborza, oraz estakadą prowadząca z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum w kierunku Wilanowa. Rozbiórka przęseł znajdujących się nad Wisłostradą będzie prowadzona w godzinach nocnych i wówczas ruch na Wisłostradzie będzie poprowadzony na jednej jezdni w obydwu kierunkach.

W październiku rozebrana zostanie estakada umożliwiająca wjazd z Wału Miedzeszyńskiego od strony Pragi Północ w kierunku centrum. Jest to jedyna łącznica, która została jeszcze do wyremontowania na węźle Wału Miedzeszyńskiego z Trasą Łazienkowską.

Prace za 30 milionów

Prace przeprowadzi firma Strabag. Rozebranie starych estakad i postawienie nowych o łącznej długości 1420 metrów kosztować będzie ponad 30 mln złotych. Firma ma 24 miesiące od dnia podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac.

ran/b//mz

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości