Najnowsze

Prochownia zostaje. "Umowa na trzy lata"

Najnowsze

[object Object]
Prochownia w Parku ŻeromskiegoLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Umowa została przedłużona. Prochownia zostaje na najbliższe trzy lata - poinformował Zarząd Zieleni.

Zarząd Zieleni poinformował kilka tygodni temu o poszukiwaniach nowego dzierżawcy terenu, co poruszyło mieszkańców Żoliborza. Warunki konkursu zagroziły istnieniu popularnej restauracji.

Jak podkreślali żoliborscy radni, nawet jeśli dotychczasowa właścicielka zostałaby jego zwyciężczynią, miałaby problem z organizowaniem kina letniego, koncertów i innych wydarzeń, z których słynie jej lokal.

Kilka dni temu Zarząd Zieleni poinformował, że umowa z dotychczasową właścicielką została jednak przedłużona.

- Prawnicy przeanalizowali dokumentację, wynikało z niej, że umowa dzierżawy może być przedłużona na kolejne trzy lata - poinformował Mariusz Burkacki rzecznik Zarządu Zieleni.

"Nadal sprzeciwiamy się zamykaniu parku na noc"

W tym samym czasie powróciła dyskusja na temat zamykania Parku Żeromskiego na noc, o czym ostatnio również informowali urzędnicy. Powodem była obawa o stan zieleni, na którą wpływają między innymi imprezy plenerowe oraz problem z wandalami.

"Niestety pomysły zamykania Parku Żeromskiego oraz grodzenia osiedli nie biorą się znikąd. To jest poważny problem. Straż miejska musi aktywniej działać" - czytamy na Facebooku Plac Wilsona, gdzie pojawiły się również zdjęcia z Parku Żeromskiego.

Fotografie zostały zrobione w weekend. Widzimy na nich bazgroły na murze Fortu Sokolnickiego. Wandale jako narzędzia użyli gaśnicy, napisy więc szybko znikną. Jednak pomazaną sprejem ławkę będzie już trzeba odmalować.

A wandale w parku pojawili się nie pierwszy raz. "Nadal sprzeciwiamy się zamykaniu parku na noc. Od dawna wnioskujemy o więcej monitoringu i realną walkę policji i straży miejskiej z wandalami. Nie zamkniemy wszystkich ulic, tymczasem graffiti pojawiają się ostatnio na całym Żoliborzu. Szczególnie na oficerskim właśnie. Na garażach, murach i ścianach. Piszemy o tym od dawna" - czytamy z kolei na stronie Żoliborz Oficerski.

kz/pm

Pozostałe wiadomości