Pokolenie 2.0 spotka się w Centrum Nauki Kopernik

fot. Centrum Nauki Kopernik
fot. Centrum Nauki Kopernik
Źródło: | Bac Films
Spotkanie z profesorem-cyborgiem oraz interaktywna impreza, na której klubowicze sami będą tworzyć muzykę. Tak zapowiada się otwarcie 3 marca galerii RE:generacja, czyli drugiej części otwartej dla zwiedzających w Centrum Nauki Kopernik.

Nadzór budowlany wydał w środę zezwolenie na użytkowanie modułu B i Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Oznacza to, że już 3 marca pierwsi zwiedzający wejdą do nowych wystawowych przestrzeni, bardzo już popularnego miejsca w stolicy.

Co kryje się pod określeniem "moduł B"? To galeria RE:generacja, na którą składać się będzie 80 multimedialnych i interaktywnych eksponatów. Przy multimedialnych stanowiskach będzie wszystkiego dotykać, próbować, eksperymentować z psychologią, socjologią, antropologią, poznać mechanizmy rządzące kulturą masową, reklamą, mediami, polityką oraz odkryć przyszłość społeczeństw i cywilizacji – technologie robotyczne i zagrożenia ekologiczne.

- Nazwa nieprzypadkowo kojarzy się z odpowiedzią na e-mail. Bo RE:generacja to galeria dla ludzi, którzy mają coś do powiedzenia, ale są też ciekawi innych. To miejsce spotkań pokolenia 2.0. – zapowiada dyrekcja Centrum Nauki Kopernik.

Zobaczycie profesora-cyborga

Już samo otwarcie galerii RE:generacja będzie dużym wydarzeniem. Specjalnym gościem będzie brytyjski cybernetyk prof. Kevin Warwick, którego określa się mianem "profesora-cyborga". Wszystko dlatego, bo wszczepił sobie oraz swojej żonie zintegrowany z układem nerwowym implant, który pozwala im nie tylko na komunikację z maszynami i sterowanie nimi za pomocą myśli, lecz również komunikowanie się za pomocą komputerów sprzężonych z implantami.

To nietypowe małżeństwo opowie, czy można złapać cybernetycznego wirusa, czy z pomocą technologii można czuć ciało drugiego człowieka jak własne i jak wygląda świat widziany w ultrafiolecie.

Spotkaniu będzie towarzyszył performance przygotowany przez grupę Łuhuu! Podczas niego każdy będzie mógł pobawić się we Władcę Marionetek i poznać grupę rozmownych Tachikomów, czyli robotów obdarzonych sztuczną inteligencją.

Eksperymentalna impreza klubowa

Spotkanie z brytyjskim profesorem to tylko część niezwykłego wieczoru w CNK. O godz. 20.00 wystartuje impreza klubowa, którą poprowadzą didżeje z grupy Reactable z Hiszpanii. Impreza będzie różnić się od innych tym, że sami klubowicze będą mogli generować dźwięki.

Tworzenie muzyki będzie możliwe dzięki syntezatorowi w kształcie okrągłego stołu o podświetlanym blacie, po którym poruszać się i obracać będą różne obiekty. W zależności od ich kształtu i interakcji między nimi generowany jest dźwięk. Tego instrumentu używała między innymi Björk podczas trasy koncertowej promującej płytę "Volta".

3 marca galeria RE: generacja będzie otwarta dla gości do godziny 24.00.

Otwarcie galerii RE:generacja w Centrum Nauki Kopernik3 marcaul. Wybrzeże Kościuszkowie 20godz. 18.00spotkanie z prof. Kevinem Warwickiem, sala audytoryjna CNK, wejście B czynne od 17.30) oraz zwiedzanie galeriigodz. 20.00–24.00impreza klubowa (poziom -1, wejście od 19.30) oraz zwiedzanie galerii

Wstęp na oba wydarzenia otwarcia jest wolny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Śledź informacje w serwisie Facebook.

myk

Czytaj także: