Oddaj przetrzymaną książkę. BUW ogłasza amnestię

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plAmnestia w BUW-ie potrwa do 30 grudnia

Do 30 grudnia każdy, kto przetrzymuje książkę ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej może ją oddać bez płacenia kary. Kto nie skorzysta z okazji, musi się przygotować na poważny wydatek, bo od przyszłego roku kary dla spóźnialskich wzrosną.

Amnestia związana jest z 15. rocznicą wyprowadzenie się biblioteki z kampusu przy Krakowskim Przedmieściu do nowoczesnego budynku przy Dobrej.

Dwa tygodnie bez kary

- Od 15 do 30 grudnia nie będą pobierane opłaty za zwrócone w tym czasie, przetrzymane książki – poinformowały władze biblioteki.

Warto skorzystać z amnestii, ponieważ od 1 stycznia w życie wejdzie nowy wykaz opłat za przetrzymane książki. Obecnie stawka za jeden dzień zwłoki w oddaniu jednej pozycji wynosi zaledwie 25 groszy. Choć BUW nie zdradza na razie dokładnej kwoty, wiadomo, że w przyszłym roku będzie ona wyższa, niż obecnie.

15 lat na Powiślu

Biblioteka Uniwersytecka przeniosła się na Powiśle w 1999 roku. Wcześniej biblioteka mieściła się w obecnym Collegium Novum w sercu kampusu głównego UW. Mniejsze oddziały były rozsiane po innych budynkach. Jak chwalą się władze BUW, dziennie gmach biblioteki odwiedza średnio 3500 osób.

jb/b

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości